Skocz do zawartości

GTX 950 - Asus czy Gigabyte


Recommended Posts

Bez oc, to ten asus strix, bo po wyjęciu z pudełka ma wyższe zegary. Dodatkowo do asusa masz jakiś bonusowy kod do world of warships.

 

Podaj szczegóły komputera do jakiego chcesz kupić kartę, łącznie z dokładnym modelem zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/XoUCbZ/

 

Na kod do gry w ogóle nie patrzę.

Liczy się dla mnie tylko większa wydajnośc w grach, na OC też się nie znam, wchodzi ono w grę ale tylko w niewielkim stopniu.

Moim zdaniem OC skraca żywotność podzespołów.

 

Który model jest lepszy? Czy może w tej cenie jest inny, wydajniejszy model ? (max 750 zł).

Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o te 2 modele kart które pojawiły się w teście:



 

Bardzo proszę o przeczytanie całego tego testu: http://pclab.pl/art65402-38.html

 

Z tego testu zrozumiałem że Asus jest najlepszy w tej cenie bez podkręcenia (niewiele lepszy od gigabyte), ale już po podkręceniu lepszy jest Gigabyte (i to sporo).

 

Na korzyść Asusa przemawia jednak to że jest dużo bardziej cichy w spoczynku.

 

Co byście brali na moim miejscu?

 

Dodam że nie przeszkadza mi:

- większe zużycie prądu

- większy hałas (jeśli nie będzie dużo większy)

 

I chciałem się też zapytać czy kręcenie karty wpływa na jej żywotność znacząco?

Bo nie chcę dla kilku % wydajności "niszczyć" karty.

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites

Bierz Asusa. Zrobisz lekkie OC i będzie cicho i wydajnie, zresztą za różnice 1-2 FPS lepiej mieć bardziej ciche chłodzenie. Lekkie OC nie niszczy karty, jak jest żyłowana do granic możliwości to może wtedy tak. 

Edytowane przez hasati
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli Asus bo:
- jest dużo cichszy
- ma chyba lepsze chłodzenie
- ma lepsze osiągi bez OC
A to jak się kręci zależy od sztuki.

A co do tej MSI, ona podchodzi już pod cenę GTX 960 więc odpada.
Mój budżet to maximum 740 zł.
Na początku miałem brać Palit GTX 750 Ti, ale postanowiłem dopłacić 190 zł do około 20-25% lepszej wydajności. W przypadku innych GTX 750 Ti byłoby to około 45-50% ale ten Palit to najmocniejszy model z serii. Jak myślicie, dokonałem słusznego wyboru? 

Link to post
Share on other sites

750TI od palita bardzo dobra karta, sam ostatnio ją znajomemu poleciłem kupił i jest zadowolony. A co do twojego wyboru, jasne że słuszny, masz wydajniejszą kartę niż chciałeś mieć wcześniej. Na pewno będziesz zadowolony. 

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...