Skocz do zawartości

Antena na wyjazd z dużym zasięgiem


Recommended Posts

Witam, poszukuję anteny do PC na wyjazd 2 msc, nie będę miał tam internetu na mieszkaniu ale mogę się podłączyć pod router który znajduje się jakieś 1,5km od mieszkania, nie ma tam żadnych znaczących przeszkód w formie budynków tylko kilka drzew. W gre wchodzi antena na USB, rp-sma lub rj-45 cena maks to 200zł.


up

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nawet Tp link tl-wn722n + antena kierunkowa najlepiej typu Yagi spokojnie podoła zadaniu. Taki sprzęt byłby aż za dobry do tego zastosowania ale złożysz go sobie za małe pieniądze. Ale to rozwiąże problem po Twojej stronie. Co z AP do którego będziesz się łączył? Czy zainstalowana tam antena jest wystarczająca do nawiązania połączenia na taką odległość? 

Link to post
Share on other sites

Yagi Uda to typ anteny więc możesz to traktować jako model :) na taką odległość to każda powinna wystarczyć no ale powiedzmy kilkanaście dbi spokojnie powinno wystarczyć. Generalnie przejrzyjsz sobie anteny kierunkowe - nie tylko jaki, może jakieś panelówki np firmy netus albo tetraant i pamiętaj o drugiej stronie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

 

zakupiłem proponowaną antene yagi 18dbi, ale po dojechaniu na miejce i podłączeniu jej do komputera okazała się nie skuteczna.

Jako, że posiada również antene wifisky to podłączyłem również ją i okazała się dużo lepsza, ale wciąż nie wystarczająco - widzi sieć, czasem łączy, ale połączenie jest tak słabe że dotychczas udało mi się otworzyć jedną stronę.

Jako że antena yagi powinna być o niebo lepsza stwierdziłem że skoro ni działa to może otworzę tubę i okazało się że w środku znajduje się plastkowa rurka z nie połączonymi ze sobą pręcikami. Czy tak powinno być?- myślałem że taka antena powinna być cała połączona ze sobą metalowymi częściami aby działała, czy powinienem sprzedającemu wystawić komentarz negatywny na allegro?

Warto może ją wykorzystać do zrobienia samoróbki używając zakupionej anteny jako bazy- antena widzi jakieś tam sieci położone blizej, ale dla porównania ma ona najsłabszy sygnał dla danej sieci, gdzie wifisky ma maks sygnał. jakieś rady?

 

Pozdrawiam i proszę o możliwie szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem idziesz w złym kierunku szukając super anteny i z kolei do karty pcie. Nie opisałeś jaką odległość kompa od anteny ale ile by nie było to pewnie za dużo. Pamiętaj żeby strata na kablu antenowym nie była większa niż zysk a przeważnie tak jest w takich zestawach. Dlatego lepsze efekty uzyskuje się stosując przedłużacze USB do karty sieciowej i do niej krótki kabelek już przy oknie czy gdzie tam antena ma być.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...