Skocz do zawartości

Tragedia asus m5a781-m lx3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TMStoke,

Recommended Posts

Witajcie,

Tragedia zaczela sie od checi zmiany chłodzenia na mniej chalasliwe. Kiedy probowalem zdjac cooler okazalo sie, ze pasta niemal zespawala sie z procem, ale po chwili puscilo... razem z prockiem. Nie zaalarmowalo mnie to bo czytam fora i to takze, wiec poczalem ogrzwac stary kuler/radiator i w koncu procek puscil (znany problem w amd). Problem w tym, ze mimo moich staran by cooler opuscil poklad bez ofiar, zabral ze soba procka. Powyginaly sie igielki od spodu i mimo, ze caly dzien staralem sie je wyprostowac (a jak pszenica na wietrze nie wygladaly) procek nie spasowuje sie ze slotem. Jakies rady?... Mysle, ze juz wszystmo nt. temat przeczytalem, lacznie z pomyslami ala zegarmistrz.

 

Moje pytanie brzmi: jaki procesor warto wrzucić na te plyte gówną :( z budzetem max 500 zl lub mniej na poziomie wydajnosci phenoma II x4 965 be. Moze warto zainwestować w nowa plyte glowna z tym budzetem?

 

Dodatkowo problem lezy w biosie. Nie byl aktualizowany i ma pewnie wersje z 2012 roku, wiec zapewnie nie wloze tam fxa radosnie startujac system.

 

Pozostaly konfig

2x4GB Goodram 1333

MSI Radeon R270

Dysk jakis Seagate Barracuda 1TB

Zasilacz Corsair VS550

 

Takie dni jak ten...sami rozumiecie. Pewnie znalazlbym predzej, czy później zadowalajace odpowiedzi, ale ciezko ich szukac na telefonie.

 

Dzieki

Edytowane przez papra666
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kolego, jeszcze nie ma tragedii i sprawę można "wyprostować". Dobre wieści są takie, że...

...Jeżeli chodzi o wyszarpniętego procka, to co masz do stracenia :)

 

Rozumiem, że podniosłeś dźwignię przed umieszczeniem CPU w gnieździe i dopiero po tym próba spełzła na niczym...

 

Zaopatrz się w dość popularne narzędzie, jakim jest zwykła linijka. Umieść ją pomiędzy rzędami pinów i delikatnie odegnij w jedną stronę - ku następnemu rzędowi. Umieść linijkę w następnym rzędzie i delikatnie odegnij z powrotem - starając się by piny były jak najbardziej w pionie, i za każdym razem były wizualnie takie same odległości między rzędami.

 

Gdy skończysz z ostatnim rzędem, obróć procek o 90° i powtórz prostowanie. Oceń wizualnie piny i umieść jednostkę w gnieździe. Czynności te zagwarantują, że każdy pin w rzędzie będzie równo względem sąsiednich i jeżeli zachowasz odległości pomiędzy rzędami to sukces masz gwarantowany. Linijki są co prawda różnej grubości, ale jedna strona ma skos - zwężenie ułatwiające pracę z nią :)

Ratowałem takim sposobem niemal beznadziejne przypadki osobom, którym przytrafił się taki problem. Uwierz mi, mogło być jeszcze gorzej bo mogłeś zdjąć razem z socketem. W płycie głównej zostały by tylko blaszki, które są przylutowane do niej...

 

Jako pastę polecam Arctic Cooling MX-4. Oprócz tego, że jest świetnie wydajna, ma tą zaletę że nie wysycha. Producent deklaruje, że nie wyschnie przez osiem lat - ja gwarantuję, że po ponad dwóch latach będzie mokra na pewno :)

Edytowane przez TMStoke
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kolego, jeszcze nie ma tragedii i sprawę można "wyprostować". Dobre wieści są takie, że...

...Jeżeli chodzi o wyszarpniętego procka, to co masz do stracenia :) podnioslem, oczywiście. Trudno mi bedzie sie za to zabrac, ale sprobowac nie zaszkodzi. Piny beda się snily po nocach. Thx

 

Rozumiem, że podniosłeś dźwignię przed umieszczeniem CPU w gnieździe i dopiero po tym próba spełzła na niczym...

 

Zaopatrz się w dość popularne narzędzie, jakim jest zwykła linijka. Umieść ją pomiędzy rzędami pinów i delikatnie odegnij w jedną stronę - ku następnemu rzędowi. Umieść linijkę w następnym rzędzie i delikatnie odegnij z powrotem - starając się by piny były jak najbardziej w pionie, i za każdym razem były wizualnie takie same odległości między rzędami.

 

Gdy skończysz z ostatnim rzędem, obróć procek o 90° i powtórz prostowanie. Oceń wizualnie piny i umieść jednostkę w gnieździe. Czynności te zagwarantują, że każdy pin w rzędzie będzie równo względem sąsiednich i jeżeli zachowasz odległości pomiędzy rzędami to sukces masz gwarantowany. Linijki są co prawda różnej grubości, ale jedna strona ma skos - zwężenie ułatwiające pracę z nią :)

Ratowałem takim sposobem niemal beznadziejne przypadki osobom, którym przytrafił się taki problem. Uwierz mi, mogło być jeszcze gorzej bo mogłeś zdjąć razem z socketem. W płycie głównej zostały by tylko blaszki, które są przylutowane do niej...

 

Jako pastę polecam Arctic Cooling MX-4. Oprócz tego, że jest świetnie wydajna, ma tą zaletę że nie wysycha. Producent deklaruje, że nie wyschnie przez osiem lat - ja gwarantuję, że po ponad dwóch latach będzie mokra na pewno :)

sugerowany procek?

Przyjmijmy, ze nie uda sie uratować procesora. Ten procesor proponowany wyzej jest chyna niedostopny. Zapytam wiec inaczej: jaki procesor i plyta glowna sa mi potrzebne by wydajnosc w grach byla lepsza niz przy phenomie, przy dosc ograniczonym budzecie. Moze on przekroczyc 500 zl, ale minimalnie.

Przyjmijmy, ze nie uda sie uratować procesora. Ten procesor proponowany wyzej jest chyna niedostopny. Zapytam wiec inaczej: jaki procesor i plyta glowna sa mi potrzebne by wydajnosc w grach byla lepsza niz przy phenomie, przy dosc ograniczonym budzecie. Moze on przekroczyc 500 zl, ale minimalnie.

Link to post
Share on other sites

Kolego, jeszcze nie ma tragedii i sprawę można "wyprostować". Dobre wieści są takie, że...

...Jeżeli chodzi o wyszarpniętego procka, to co masz do stracenia :)

 

Rozumiem, że podniosłeś dźwignię przed umieszczeniem CPU w gnieździe i dopiero po tym próba spełzła na niczym...

 

Zaopatrz się w dość popularne narzędzie, jakim jest zwykła linijka. Umieść ją pomiędzy rzędami pinów i delikatnie odegnij w jedną stronę - ku następnemu rzędowi. Umieść linijkę w następnym rzędzie i delikatnie odegnij z powrotem - starając się by piny były jak najbardziej w pionie, i za każdym razem były wizualnie takie same odległości między rzędami.

 

Gdy skończysz z ostatnim rzędem, obróć procek o 90° i powtórz prostowanie. Oceń wizualnie piny i umieść jednostkę w gnieździe. Czynności te zagwarantują, że każdy pin w rzędzie będzie równo względem sąsiednich i jeżeli zachowasz odległości pomiędzy rzędami to sukces masz gwarantowany. Linijki są co prawda różnej grubości, ale jedna strona ma skos - zwężenie ułatwiające pracę z nią :)

Ratowałem takim sposobem niemal beznadziejne przypadki osobom, którym przytrafił się taki problem. Uwierz mi, mogło być jeszcze gorzej bo mogłeś zdjąć razem z socketem. W płycie głównej zostały by tylko blaszki, które są przylutowane do niej...

 

Jako pastę polecam Arctic Cooling MX-4. Oprócz tego, że jest świetnie wydajna, ma tą zaletę że nie wysycha. Producent deklaruje, że nie wyschnie przez osiem lat - ja gwarantuję, że po ponad dwóch latach będzie mokra na pewno :)

Udalo sie piny wyprostowac tak, ze procesor na luzie wszedl w slot, pasta posmarowana, nowy cooler dziala, dysk mruczy, slychac pipniecie. Jakby wszystko bylo okej, ale wiatraki grafiki ani drgnal i monitor nie zaskakuje, nic nie wyswietla. Jakies sugestie?

Ok, moj blad. Po double chcku i braindamagu odkrulem, ze karta nie ma pradu bo go nie podlaczylem. Temat zamkniety, dzieki wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...