Skocz do zawartości

Zasilacz do i7 6700k


Recommended Posts

Witam,

Składam pc dla projektanta m.in w SketchUpie czy Autocadzie. Pc ma być wzmocnieniem mocy obliczeniowej dla Asusa Zenbook.

 

Konfiguracja PC:

 

proc: i7 6700k

mb: asus z170-a

ram: 16gb - celuje w dual channel 3000mhz - gdyby ktoś mógłby mi coś polecić, byłbym wdzięczny. Myślałem o Kingstonach (2x8GB) 3000MHz CL15 HyperX Savage za 699zł.

grafika: brak

 

Mam następujące 2 pytania.

1. Jaki zasilacz wystarczy na taką konfigurację? Prosiłbym o polecenie jakiegoś modelu.

2. Czy powinienem zainwestować w chłodzenie dla procesora, tak aby podkręcić go do poziomu np. 4.6 ghz? Jeśli tak, to jakie.

 

Dziękuję bardzo za poświęcony czas.

 

Link to post
Share on other sites

bez grafiki to wsadzisz tam cokolwiek, nawet starego frotona 350W i będzie działać. 

 

2. Czy powinienem zainwestować w chłodzenie dla procesora, tak aby podkręcić go do poziomu np. 4.6 ghz? Jeśli tak, to jakie.


Tak, to zależy of tego jaki ram kupisz ( dotyczy jakichś super wysokich kostek )  i jaką masz obudowę. 
Do tego dochodzi typ chłodzenia jakie potrzebujesz, zależy od tego na ile chcesz podkręcać, oraz czego oczekujesz, np ciszy, braku potrzeby dbania o chłodzenie itp. ( np o pełny zestaw LC trzeba dbać ) 
Link to post
Share on other sites

 

ram: 16gb - celuje w dual channel 3000mhz - gdyby ktoś mógłby mi coś polecić, byłbym wdzięczny. Myślałem o Kingstonach (2x8GB) 3000MHz CL15 HyperX Savage za 699zł.

 

 

lepsze i tańsze są: G.Skill DDR4 RipjawsV (2x8GB) 3000MHz CL15-15-15-35  http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16gb-8gbx2-3000mhz-cl15-1-35v-f4-3000c15d-16gvr-707296/

 
Link to post
Share on other sites

 

bez grafiki to wsadzisz tam cokolwiek, nawet starego frotona 350W i będzie działać. 

 

 

Tak, to zależy of tego jaki ram kupisz ( dotyczy jakichś super wysokich kostek )  i jaką masz obudowę. 

Do tego dochodzi typ chłodzenia jakie potrzebujesz, zależy od tego na ile chcesz podkręcać, oraz czego oczekujesz, np ciszy, braku potrzeby dbania o chłodzenie itp. ( np o pełny zestaw LC trzeba dbać ) 

 

Obudowa myslalem nad SilentiumPC gladius m35. Ram nie jest jakoś szczególnie wysoki, zarówno ten kingston jak i ripjaws(http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16gb-8gbx2-3000mhz-cl15-1-35v-f4-3000c15d-16gvr-707296/\)

Nie chcę zbyt wiele podkręcać, chcę żeby z tym komputerem było jak najmniej problemów więc podkręcanie tylko do w pełni bezpiecznych częstotliwości. Wymagam dokładnie tego co napisałeś, wględnej ciszy i brak zbyt wielkiego dbania o zesta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...