Skocz do zawartości

Recommended Posts

Patrz:

dd92b33edc66d5577f5f82e90fe068bc.png------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9c44bef586832b383d2cac81c5a9b1eb.png--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------52f3239056cc934d12c5e18b43d82607.png


Na drugim obrazku widać coś takiego jak: "Download Previous Drivers & Software"

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że karta to padaka.

Co do sterowników, mój kuzyn ma r7-260x gigabyte i sterowniki 15.11.1 beta były ok, 15.12 powodowały drobne błędy graficzne w grze BF4, czasami crashe exeka gry (przy zmianie ustawień gry, ładowaniu nowej mapy lub alt+tab) i miejscami ewentualną pikselozę w wiedźminie, ale nigdy nie wywalało sterownika. Na 16.1 nie ma już powyższych problemów.

Link to post
Share on other sites

Odesłałeś już kartę na reklamację? Mam tę samą kartę i wiem jak to naprawić! Przynajmniej u mnie się to naprawiło, a miałem ten błąd praktycznie w każdej produkcji. Przy włączaniu kompa, uruchamia Ci się także GPU Tweak, prawda? Musisz w nim podkręcić napięcie (o ile dobrze pamiętam drugi suwak od góry). Odkąd podkręciłem do 1.325 nigdy nie zaobserwowałem podobnego błędu. Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale żeby uzyskać tę wartość, (gdyż nie jestem do końca pewien, czy rzeczywiście ona taka była) należy kliknąć 10 razy strzałką w prawo. Mnie nie działa przycisk zapisu w tym programie i za każdym razem, gdy odpalam kompa, muszę ustawiać to na nowo. Aha, jeszcze ustawiam wiatraczki na 100%, chociaż wydaje mi się, iż nie jest to konieczne. Możesz spróbować z innymi wartościami, ale nie mniej niż 50-60%.

Link to post
Share on other sites

@up, to, że dźwignąłeś napięcie i zaczęło działać ok, tylko świadczy o tym, że ta karta to już lekka padaka. Skoro autor ma w miarę nową kartę, to nie ma sensu się bawić w taki półśrodki tylko trzeba oddać na wymianę.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Degradacji z tak małego podniesienia napięcia nawet nie zauważysz, ale nie zmienia to faktu, że rdzeń fabrycznie nie domaga. Przy dźwigniętym napięciu masz na pewno trochę wyższą temperaturę i chłodzenie wydziela większy hałas, o jakimś sensownym oc też raczej możesz zapomnieć, skoro musiałeś już podbijać napięcie by była stabilna.

Trochę zawaliłeś, bo wiedząc o tym od nowości mogłeś dość szybko wymienić kartę, teraz reklamacja na pewno będzie dłużej trwała a co się odwlecze to nie uciecze, bo w końcu i tak będziesz ją musiał oddać na reklamację nim się gwarancja skończy.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy, żeby wytrzymała do kwietnia :). Wtedy (mam nadzieję) wyjdą Pascale i wybiorę sobie coś fajnego. Ten Radeon, umówmy się, do najwydajniejszych nie należy i nie ma co robić mu OC. Wiadomo, że jakiś tam mały procencik z tego będzie, ale i tak jest to słabe GPU. Co do hałasu to masz niestety rację, bo wyje niesamowicie w stresie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...