Skocz do zawartości

Problem z R9 390X


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem z kartą graficzną MSI R9 390X. Otóż zauważyłem że w grach wyciąga bardzo mało FPS. Mój kolega posiada GTX 970 (czyli trochę słabszą kartę)  i ma w CS:GO (ultra) od 200 do 300 klatek podczas gdy ja mam od 100 do 200. W Wiedźminie 3 (ultra)  tak samo - od 40 do 60, ale średnio 45, a powinien wyciągać 60 stałe. Raczej nie sądze, żeby była to wina procka, bo jest całkiem dobry (Xeon E3 1231 v3).  Co może być tego przyczyną? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.  ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam r9 390  od msi    kolega ma gtxa 970 evga   i uwierz mi nie ma stałych 60 klatek w Wiedzminie  3 na ustawieniach uber [ czyli najwyższych ]  zresztą ja też  ale fps  jest wysoki  u mnie  min ok  52 średni  61 max ok 74  klatek    Co do CS GO  to również nie ma mowy  o 200-300 fpsach w ustawieniach ultra [ najwyższych ]

Link to post
Share on other sites
Mój kolega posiada GTX 970 (czyli trochę słabszą kartę) i ma w CS:GO (ultra) od 200 do 300 klatek podczas gdy ja mam od 100 do 200. W Wiedźminie 3 (ultra) tak samo - od 40 do 60, ale średnio 45, a powinien wyciągać 60 stałe.

 

Żeni Ci kolega kit i tonę mułu. W CSGO na ultra to trzeba mieć wykręcone Skylake by przekroczyć 200 fps

Edytowane przez voodoo34
Link to post
Share on other sites

Kolega opowiada Ci bajki i tyle, nie ma opcji by z wszystkimi opcjami na uber miał stałe 60 fps na GTX 970. Sam posiadam R9 390x i by w wieśku utrzymać stałe 60 klatek muszę zrezygnować z paru opcji graficznych w innym wypadku fpsy utrzymują się w granicach 50. Odnośnie CS'a się nie wypowiem bo nigdy nie testowałem. 

Link to post
Share on other sites

Cos jest nie tak na tym filmiku ja na moim GTX 970 G1 gaming ktorego zwrocilem na 14 dniowce mialem w cs go na FULL DETALACH FHD bez rozmycia mialem po 215-294fps na mapie mirage 5v5 (ranked ) procek i5 4690K @ 4,5Ghz koles ma pewnie synchronizacje wlaczona bo cos dziwnie te fpsy oscyluja ~140

Edytowane przez TurioN
Link to post
Share on other sites

 

 

synchronizacje wlaczona bo cos dziwnie te fpsy oscyluja ~140

Blokada FPS prawdopodobnie, żaden komputer nie jest w stanie bez blokady FPS utrzymać stały frame rate.

A po użyciu CPU widać że w niektórych momentach jest u kresu możliwości utrzymania tych FPSów.
Link to post
Share on other sites

Tak wyłączone do tego bo gó**o daje w CS! Amator

 

Filmik na YT z rozgrywki sorry fps nie widac krecone dachówką

 

1680x1050 i 3150x1680 z botami to fps nieco poleciał 

Eyefinity

Jeden dell

CF włączone 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Może się mylę bo filmik strasznie nie wyraźny, ale z  tego co ja widzę to twoje fpsy wyglądają tak:

 

 

 

1680x1050 - 110 - 140 

 

 3150x1680 - 84 - 110 

 

Ja mam 120-140 wszystkie opcje maksymalne  w rozdziałce 3150x1680 na Radeonie 6950 1 GB

a nie 120 - 140 w 3150x1680 

 

 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...