Skocz do zawartości

Poważny problem z kartą graficzną, MSI Radeon R290


Recommended Posts

Witam,

 

jakoś tydzień temu miałem następujący problem, otóż przy normalnym przegladaniu internetu/pulpit komputer tak jak by się zawiesił, nastąpił czarny ekran i to typowe "ścięcie" dźwięku. Restart poszedl i tak od wlaczenia komputera bylo kilka razu po kilku minutach. Potem był spokój i tka dzis rano wlaczam PC i to samo. Wyjąłem grafike i "pracowalem" 2-3h na integrze, zadnego problemu. Teraz jak pisze posta minelo z 10 minut z wlozona grafiką ale bez zainstalowanych najnowszych crimsonów
(calkiem bez sterownikow) Zobaczymy co dalej, myslicie ze to wina sterów ? Tydzien temu problem jeszcze wystapil na tych 1 crimsonach. PC z sygnatury. 

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

@Buryxon

 

Sam tak miałem jak podkręciłem za mocno kartę. Czarny ekran.

 

Sytuacje uratowało, wejście w tryb awaryjny <tam działało wszystko glanc> , wywalenie sterów DDU i AfterBurner'a i zainstalowanie sterów od nowa.

 

Tak jak @neo88 mówi, na dzień dzisiejszy najbardziej stabilnie działają stery 15.7  <sa tez 15.7.1 ale z nimi tez sa problemy>

 

Jak trzymam takty na stabilnych wartosciach jak w sygnaturce to karta dziala miodzio.

 

 

1440mhz na memorkach moze byc problemem, zbij do 1350, dlaczego?? 

 

U mnie wykrecenie pamieci na 1400 daje jakis przyrost, ale zauwazylem ze min. FPS spada, i jest mniej stabilny, na 1450 mialem black screena po jakims czasie jak ty.

 

 

Testy <dla wyeliminowania bledu pomiarowego, kazde takty na przemian po 2x>

Unigine Valley Benchmark 1.0

 

1080/1400  1:

Min FPS:

30.8

Max FPS:

125.1
 
1080/1400 2:
Min FPS:
31.0
Max FPS:
125.8
 
1080/1350 1:
Min FPS:
32.1
Max FPS:
116.1
 
1080/1350 2:
Min FPS:
32.1
Max FPS:
116.3
 
Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Z tym że taktów nie ruszalem juz od bardzo dawna bo nie ma potrzeby :) Juz pare godzin komp działa na karcie ale bez sterow, narazie bez problemu. Czyli to jednak nie problem z karta tylko sterami myslicie ? Wroce do 15.7 i dam znac. 

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie tak.

 

Poczytaj fora zagraniczne, pelno problemow z black screenami na 290/290x xD Co ciekawe ludzie w panice karte na gwarancje oddawali, a to wina OC/sterów hyhy

 

tak po prawdzie sam myslalem ze usmazylem karte przy black screenie  :P

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Ja juz tez szukalem pudla i gwary xD odnosnie taktowań to po wlaczeniu pc mam zegary stockowe (afterbuner off), dopiero przy giercowaniu wbijam 6 bieg :D No nic juz caly dzien bez sterów działa, instaluje 15.7 i dam znać. Nie widzi mi sie karty na gw odsyłać. 

Link to post
Share on other sites

Dodam pewien ciekawy fakt.

 

Moja karta śmiga nawet 1120 na rdzeniu przy default vcore, ale jest jedna jedyna produkcja ktora sugerowalaby za wysokie takty pamieci. Chodzi o Watch Dogsa :>

 

Jak wbije core wyzej niz 1080mhz na rdzeniu pojawiaja sie dziwne artefakty w WatchDogs przy refleksach odbijania swiatla od karoserii auta. Normalnie pojawia sie bialawy blask od slonca, przy wyzszych taktach mam cos takiego <screen nie moj>:

 

https://i.ytimg.com/vi/6VMBvYAKHFg/maxresdefault.jpg

 

różnokolorowe tekstury zamiast bialego swiatla :] 

 

Co ciekawe jest to jedyna produkcja w ktorej jest problem.

 

1080/1350 zapewnia mi najlepszy boost jezeli chodzi o min/max fps na default voltage

 

Fakt nr 2:

 

Zwiekszanie napiec by zyskac dodatkowe kilkadziesiat mhz skutkuje ogromnym skokiem w poborze mocy oraz temperatur <bynajmniej w przypadku mojej karty>:

 

http://www.hardocp.com/article/2014/09/08/asus_rog_r9_290x_matrix_platinum_video_card_review/10#.VpE6XvnhCUk

 

moja na default vcore na 1080/1350 z calym zestawem bierze nie wiecej niz 390W

 

 

 

apropo temp. z ktorymi takze walczylem zapraszam tu : 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/195738-rog-matrix-r9290x-4gd5-throttling/

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...