Skocz do zawartości

Komputer za 3000zł z możliwością OC i5


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem, ponieważ mój kolega chce złożyć sobie nowego kompa za 3000zł

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, głównie CS:GO
  • Maksymalna kwota : 3000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Prawdopodobnie w ferie zimowe
  • Których części potrzebuję : PSU, MOBO, GPU, CPU, RAM, MOBO, BUDA 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak (kolega chce i5-4690K, ale według mnie lepszą opcją będzie i5-6400 i OC przez BCLK
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Nie wiem ale na 100% mniejszy niż FHD
  • Specjalne wymagania : Możliwość OC (i5)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk HDD (kolega nie chce kupować na razie nowego dysku) 
  • Własna propozycja zestawu :
  • Zestaw nr.1 (i5-4690K+Z97): http://www.morele.net/inventory/info/2wMab7/
  • Zestaw nr.2 (i5-6400+Z170): http://www.morele.net/inventory/info/HJuBJX/
  • Inne : Chciał SPC Grandis'a ale jeśli jest coś równie wydajnego w tej cenie to jestem otwarty na propozycje 
Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

No to OC przez BCLK to na pewno nie na tym MOBO. Jeżeli już to MSI Z170A G43. No i tak w ogóle można zejść z gtx 960 na 950 i zainwestować w lepszy zasilacz, wyżej taktowany RAM i możne jeszcze trochę na Zalmana Z3 zostanie. Ale jakby nie było bardziej opłaca się OC przez BCLK, bo w 4690k trzeba by dopłacić około 50 zł do lepszego MOBO pod OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok link do koszyka już działa. Zasilacz do wymiany na CoolerMaster G550 albo SeaSonic SSR-550RM oba są dobrymi konstrukcjami i będą z zapasem do zestawu. Jeszcze RAMy do wymiany na Kingston HyperX 2x4 GB 2666 MHz CL 15. Reszta ok można tylko dopłacić ewentualnie do GTX 950 od EVGA ale wersja z lepszym chłodzeniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...