Skocz do zawartości

R9 290 Referent Wyższe takty, mniejsza wydajność


Recommended Posts

Witam

Posiadam R9 290 Referenta ze standardowymi taktowaniami : 947/1250

Podbiłem do : 1100/1350 I wszystko jest OK, Doszło mi kilka FPS'ów w Wieśku i Heaven Benchmark też ma wzrost ... 

A jak podbije do 1200/1400 (jakoś tak,robiłem to wczoraj i nie mam zapisanego wyniku :/) Nie mam artefaktów, temeperatura była trzymana w granicach 60-70 stopni ... Jednak mam spadek FPS'ów... Da się coś z tym zrobić?

 

Core Voltage +80

Aux i Memory nie ruszane

Power Limit +50%

 

Jakieś pomysły? 

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A czy zaobserwowałeś coś podczas tego spadku ? Wahania taktowań czy coś ? Może power limit już daje o sobie znać ? Albo po prostu OC nie stabilne i objawiało się spadkiem fps, a nie artefaktami.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ustawiam wentylator na 80% mocy w MSI i tak trzyma xD Cóż zrobię? Chyba że mnie Afterburner i HWmonitor okłamują regularnie... 

 

Co z tego że mam 1300 decybeli xD ale działa

 

 

Memory Clock nie spada w ogóle... 

Core raz na jakiś czas spada o ok. 100 MhZ (na sekundę i wraca do podstawowej wartości)

Jakiś pomysł?

 

(Wentylator na 80% max temp. 73 stopnie :D)

Edytowane przez Petka223
Link to post
Share on other sites

Tez tak mam . Referent GTX 980Ti wentylatory na 70%, temperatura ok 65 stopni. Nie tak glosno jak u ciebie :D . "Karta boostuje" mi  do 1480 Mhz , nawet minimalnie wiecej ,a wynik w Fire Strike nizszy niz z 50 Mhz mniejszym OC.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeżeli problemem nie jest temperatura? Chyba 70 stopni dla tego radka to nie jest katowanie? (chyba że się mylę)

 

btw. Po update'cie Afterburnera zablokował mi się Core Clock na poziomie 1100 podstawowe (947)... W górę mogę go podbijać, w dół niżej nie zejdzie... Karta błędów nie wywala, Pamięć działa jak wcześniej... Jakiś pomysł? Uwaliłem coś w karcie czy macie jakiś inny program? Downgrade MSI nie pomógł ...


Nie mogę edytować postu, nie wiem czemu więc przepraszam za post pod postem...

 

Wyciągnałem kartę na noc z PC'ta i rano podpiąłem pod inny port PCI. Wszystko wróciło do normy, takty mogę ustawić na domyślne, temepratura 40 stopni w idle przy wentylatorach na 25%, więc OK. 

 

Teraz czy może uwalił mi się port PCI w płycie? Czy zwykły kaprys sprzętu?

Jutro przepnę znów pod tamten port i zobaczę, bo dziś już nie mam nerwów :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...