Skocz do zawartości

Komputer do gier 4200 zł


Recommended Posts

  • Witam mam zamiar zakupić komputer, praktycznie to już zaraz, ale im więcej testów przeglądam tym więcej mam dylematów.Kilka miesięcy temu pytałem tutaj o zestaw, ale się wstrzymałem z zakupem. Mam nadzieję, że i tym razem pomoc będzie niezawodna ;)

  • Zastosowanie komputera : Gry Gry i Gry

Maksymalna kwota :4200 zł, mogę dorzucić 50-70 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? :Dzisiaj

Których części potrzebuję :Wszystko, i tutaj dylemat czy zakupić zestaw z słabszym procesorem i kupić monitor 23 cale od lg czy zestaw na i5 6600k a monitor dokupić do września na 100%

Czy będę podkręcać sprzęt? :Mogę choć nie wymagam tego, jeżeli budżet pozwoli i będzie to naprawdę opłacalne

Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung 19 cali 1440x900

Specjalne wymagania : Chciałbym dysk ssd, może być nawet 120 gb, dorzuce wtedy hdd z drugiego komputera

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Tylko dysk 750 GB, lecz jeżeli uda się wcisnąć w budżet ssd 250gb to z pewnością mi wystarczy i dysku montować nie będę

Własna propozycja zestawu : Przykładowy zestaw jaki złożyłem pod i5 6600k , czy różnica pomiedzy i5 6600k oc a i5 4690k lub stockowym i5 6500 jest duża? 

http://www.morele.net/inventory/info/agdji/

Inne : Zestaw będę zamawiał na prawdopodobnie na esc, koszyk z morele, ponieważ łatwiej udostępnić, a na esc jest milej dla portfela. Dodatkowo chciałbym, żeby komputer nie był słyszalny jak helikopter. 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Przykładowy zestaw jaki złożyłem pod i5 6600k , czy różnica pomiedzy i5 6600k oc a i5 4690k lub stockowym i5 6500 jest duża? 

6600k najszybszy, 4690k minimalnie wolniejszy, 6500 znacznie wolniejszy

 

 

no rewelacja  :] weź sobie ram w 2 kościach i wsio 

jak chcesz tu zejść z ceny to buda na zalman z1, lub jakiś tańszy ram od crucial. Ew. gtx 970 od evgi najtańszy (na esc.pl) reszty szkoda ruszać 

Link to post
Share on other sites

Ta karta od Gainwarda idealnie wpasowywuje się w ten zestaw, ciężko zaprzeczyć :D Myślę, że biały zalman albo czarny będzie ok.

Jakie kostki ram polecisz z esc? Najlepiej jakby były czarne albo czerwone, w większości pamiątek nie ma zdjęć, więc ciężko wybrać.

Nie przejechał się nikt na zakupach na esc?

Ogólnie jest duży hype na morele, ale esc też ma spoko ofertę.

btw. znasz jakieś kody na esc?

Dzięki za pomoc ;)

Myślę o zejściu z ceny na tą kartę od evga, ale ostatnio gdzieś przeczytałem, że chłodzenie jest źle zrobione tzn. na trzy heatpipy tylko dwa się łączą z karta.

Edytowane przez Sniadek
Link to post
Share on other sites

 

 

btw. znasz jakieś kody na esc?

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

Jakie kostki ram polecisz z esc? Najlepiej jakby były czarne albo czerwone, w większości pamiątek nie ma zdjęć, więc ciężko wybrać.

a szare? fajna cena http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=63077

 

 

Nie przejechał się nikt na zakupach na esc? Ogólnie jest duży hype na morele, ale esc też ma spoko ofertę.

esc.pl jest ok. "Kwiatki" się zdarzają ale nie ma co się martwic na zapas 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie w fajnej cenie, a nie ma innych kodów na darmową wysyłkę? Nie chcę aby mi składali zestaw.

A co myślisz o zasilaczu corsair vs 550? 

Budę biorę m35 więc i tak do środka zaglądać nie będę.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=20585

Dodatkowo nie ma tutaj nic napisane o dodatkowych kodach na grę Tomb Rider to gtxów 

Edytowane przez Sniadek
Link to post
Share on other sites

 

 

nie ma innych kodów na darmową wysyłkę? Nie chcę aby mi składali zestaw.

po prostu napisz im w komentarzu że nie chcesz aby montowali/sam zmontujesz ;)

 

 

A co myślisz o zasilaczu corsair vs 550? 

też ok, TT ma modularne okablowanie

 

 

Dodatkowo nie ma tutaj nic napisane o dodatkowych kodach na grę Tomb Rider to gtxów 
 

to chyba zależy odgórnie od nvidii, nie od sklepu, zawsze możesz napisać do esc by się upewnić  

Link to post
Share on other sites

Jednak kupię na morele, ponieważ esc już ma zamknięte, chyba ,że nie obejmuję to sklepu online. Jaką kartę sieciową mógłbyś polecić? Czy mogę do płyty na z170a podłączyć stara kartę sieciową którą mam aktualnie w komputerze? Jest to Atheros8121. Chyba nie zauważyłeś mojej edycji, więc ponawiam pytania czy jest różnica w wydajności pomiędzy single a dual channel. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sniadek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...