Skocz do zawartości

Dwa zestawy do gier (Pierwszy do 3500zł +/- 200zł, drugi do 2000zł +/- 200zł)


Recommended Posts

Witam :)

Jestem na etapie składania komputerów, dla siebie i mojego brata. Złożyłem dwa zestawy i proszę o Wasze zdanie w tej sprawie. Czy mają one ręce i nogi, ewentualnie co wymienić?

 

Komputer nr 1:

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 3500zł +/- 200zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : buda + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 21.5 cala  (Benq GW2270)
  • Specjalne wymagania : Opłacalność zestawu (dobry stosunek cena-wydajność/jakość), wysoka wydajność w Wiedźminie 3
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/hmcXq7/
  • Inne : Proszę o propozycje zestawów tylko ze sklepu morele.net
     

​Komputer nr 2:

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 2000zł +/- 200zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 17 cali (Fujitsu Siemens B17-3)
  • Specjalne wymagania Opłacalność zestawu (dobry stosunek cena-wydajność/jakość), dobra wydajność w grach
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : monitor jak wyżej
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/y8Kxma/
  • Inne Proszę o propozycje zestawów tylko ze sklepu morele.net

Myślałem czy nie złożyć tego droższego komputera na LGA 1151 ale wtedy musiałbym chyba zrezygnować z gtx 970 na rzecz 960... Czekam na Waszą opinie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zestawy do tych samych gier ? Już sam fakt, że jeden z monitorów nie jest FHD świadczy o tym, że zestaw brata lub Twój jest na osobny temat.

 

 

 

 

Myślałem czy nie złożyć tego droższego komputera na LGA 1151 ale wtedy musiałbym chyba zrezygnować z gtx 970 na rzecz 960

1150 + 970 będzie wydajniejsze względem 1151 + 960 

Link to post
Share on other sites

Nie, zestawy będą używane w innych produkcjach. Założeniem tańszego zestawu (dla mojego brata/reszty domowników) jest obsługa najnowszych gier na średnich detalach przy monitorze tym który podałem (siemens 17 cali).

 

Droższy zestaw jest dla mnie i jeśli na tym monitorze (Benq 21.5 cala) pójdzie mi Wiedźmin 3 na ustawieniach ultra lub wysokich, to będę zadowolony. Zastanawiam się tylko czy gtx 960 nie wystarczy do tego (w sensie czy na wysokich detalach, bo na ultra to wątpię, rozgrywka będzie płynna). Różnica w cenie między 970, a 960 wynosi około 500zł i nie wiem czy warto dopłacać tyle do niej.

 

Myślałem, że jak rozdzielę te zestawy i nazwę jeden "komputer nr 1" i drugi "komputer nr 2" to wystarczy i nie będę musiał zakładać dwóch tematów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem, że jak rozdzielę te zestawy i nazwę jeden "komputer nr 1" i drugi "komputer nr 2" to wystarczy i nie będę musiał zakładać dwóch tematów.

Powiedzmy, że pisząc o wszystkim wyżej uzasadniłeś dlaczego potrzebne są dwa tematy- dwa komputery, dwie różne rozdzielczości, inne zastosowania.

 

 

 

Różnica w cenie między 970, a 960 wynosi około 500zł i nie wiem czy warto dopłacać tyle do niej.

Odpalisz na ultra ale komfort grania będzie zdecydowanie mniejszy- gtx 970 ma prawie dwa razy większą wydajność:

http://pclab.pl/art63116-20.html 

Za 3500 bez problemu będzie lga 1151 + gtx 970 tylko trzeba zmienić sklep.


PS Zapomniałem, że zestaw ma być z monitorem :P w takim razie zostajemy przy LGA 1150 + gtx 970

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...