Skocz do zawartości

Klawiatura Logitech WAVE


Recommended Posts

jestem posiadaczem klawiatury Logitech WAVE i płyty ASUS P5E3 Deluxe i mam pytanie czy da rade ustawić gdzieś w biosie włączanie PC z klawiatury a konkretnie z klawisza POWER ?? lub chociaż z innego klawisza. jest to klawiatura pod USB wiem że pod PS2 dało rade coś takiego zrobić.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem przekonany, że ta klawiatura będzie działać po użyciu takiej przejściówki, to jest mimo wszystko dość rozbudowany sprzęt (wiem bo miałem/mam - bo brat obecnie używa - wersję bezprzewodową). Napisz czy po użyciu przejściówki klawiatura działa w Windowsie.

Link to post
Share on other sites

@Voxcordi: Nie chce mi się szukać manuala do tej płyty, ale generalnie nie ma tam jakiś opcji co do obsługi PS2 albo USB? Mam na myśli właczenie/wyłączenie portu, podobnie jak np: z kartą sieciową albo muzyczną. Może autor ma poprostu za dużo wyłączone :/

Link to post
Share on other sites

dobra po patrze ale może znajdzie się ktoś co kiedyś tez tak chciał zrobić i będzie wiedział

sprawdz, czy nie mozesz ustawic wlaczania myszka. kiedys mialem u siebie ustawione 2x gesto w lewy, jak mawial kiedys moj nauczyciel informatyki. mysz byla bezprzewodowa, na usb, i smigala. klawa nie chciala, do dzis zreszta ma problemy. w biosie jest ok, w windzie ok, ale przy uruchamianiu w trybie awaryjnym chodzi "losowo".

edit: no i update biosu wypadalo by zrobic...

Link to post
Share on other sites

Coś tam patrzałem jest od ps2 i jak tam ktoś wyżej wspomniał za bardzo skomplikowane urządzenie bo włączałem ta opcje i nic. ale może rzeczywiście zobaczę jeszcze z myszką. też dobry pomysł.

A co do biosa to jak się wgrywa do asusa ?? jest może jakiś program tak jak w przypadku gigabyte ?

bo dyskietkami ani stacją dyskietek nie dysponuje :] odeszła do lamusa :/

Link to post
Share on other sites

Coś tam patrzałem jest od ps2 i jak tam ktoś wyżej wspomniał za bardzo skomplikowane urządzenie bo włączałem ta opcje i nic. ale może rzeczywiście zobaczę jeszcze z myszką. też dobry pomysł.

A co do biosa to jak się wgrywa do asusa ?? jest może jakiś program tak jak w przypadku gigabyte ?

bo dyskietkami ani stacją dyskietek nie dysponuje :] odeszła do lamusa :/

to zdaje sie Twoja plyta:

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=FcwW0RXruL9KFv3Z

jest jeszcze wersja z wifi, ale o niej nie wspominales wiec to to.

program do aktualizacji biosu zwie sie asus update, jest w downloads/utilities po wybraniu systemu. sam bios radze pobrac ze strony i wskazac plik podczas aktualizacji. update przez internet albo nie dziala, albo sie slimaczy, albo to ja mialem tyle razy pecha :]

jesli chodzi o samo grzebanie w biosie to poszukaj usb support a nie ps/2. bede mial chwile to zerke w instrukcje.

 

edit: dosyc to dziwne. niby nie mozesz wzbudzic przez usb, tylko klawa wpieta w ps/2 (nie masz tego w opcjach biosu, myszki tez nie ma). za to pisza, ze:

Energy Star 4.0c Support

Setting this item to [Enabled] to pass Energy Star 4.0c rating. When enabled, S3-PS/2 & USB wake-up functions will be closed, and S4/S5-Marvell LAN, PS/2 & USB devices wake-up functions will be closed. Configuration options: [Enabled] [Disabled]

w zwiazku z tym sprawdz, czy "legacy usb support" masz ustawione "enabled"(nie auto, bo moze nie wykryc) i czy w/wym energy star support jest disabled (sadze, ze jest, jak wlaczysz to pewnie zniknie mozliwosc wzbudzania przez te urzadzenia).

Link to post
Share on other sites

Wiec tak "legacy USB support" ustawiłem na "enabled" a "energy star support" na "disabled"

i efekt jest taki ze jak ustawiłem na spacje i sprawdzałem pod USB i PS2 to nic z tego nie wyszło.

jedyne światełko w tunelu to zaczęła zaświecać się dioda Num lock podczas naciskania "space"

Link to post
Share on other sites

Może pomoże update bios-a ale to zrobię wieczorkiem

i spróbuje jeszcze coś pokombinować samemu

to juz do madrzejszych ode mnie musisz uderzyc. moze masz problem z zasilaniem klawy, w instrukcji pisze o min 1A na 5VSB do wakeup'a. problem byc moze do rozwiazania za pomoca kombinacji z ACPI w biosie lub pod winda. generalnie powodzenia :/ grunt, ze klawa "zyje" przy wylaczonym sprzecie.
Link to post
Share on other sites

Witam!

A dokładnie jaki model tego Wave'a masz?

Jeżeli masz ma niej przycisk "Power" to wyłączenie komputera powinno być możliwe musisz tylko wejść na stronę Logitech'a:

http://www.logitech.com/pl-pl/support-downloads

tam wyszukaj swój sprzęt, wybierz system operacyjny i pobierz oprogramowanie "Logitech SetPoint" (jeżeli jest dostępne dla Twojej klawiatury). Po zainstalowaniu możesz dowolnie konfigurować działanie klawiszy.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Update BIOS'u może coś pomóc, a instalacja SetPoint mija się z celem, ponieważ całe to oprogramowanie działa dopiero po uruchomieniu systemu. Jak BIOS nie wykrywa poprawnie tej klawiatury na PS2, oprogramowanie do niej nic w tej kwestii nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...