Skocz do zawartości

Myszka + podkładka za ok. 200 zł


Recommended Posts

Żona znajomego chciałaby kupić mu taki zestawik i poprosiła mnie o pomoc.

 

Budżet: ~ 200 zł

Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech MK320

Jaką masz obecnie podkładkę: brak

W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): wszystko, co wpadnie w ręce ;) Myszka do ogólnego użytku

Ile przycisków używasz w myszce: obecnie 2, gdyż więcej mysz nie posiada ;p

Chwyt: palm/finger

Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: jakoś 15-16 cm

Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Gość nie jest jakimś pro graczem, nie spędza całych dni przy grach. Nie używał wcześniej droższych myszy (chwilę miał w ręce MSI Interceptor DS200).

 

Przeglądając neta i tutejsze tematy zauważyłem, iż często wspominiane były 3 myszki:

1. SS Rival 100

2. CM Storm Alcor

3. Genius Scorpion M6-600

 

Czy któraś z nich się nada? Macie inne propozycje?

Do tego jeszcze jakaś podkładka. Może SS QcK?

Jeżeli warto, to można dołożyć 50 czy 100 zł, aczkolwiek jak już wspominałem, gość gra dla rozrywki, a nie dla osiągnięć. Sporo też pracuje z komputerem, jeżeli ma to znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Rival i Rival 100 to zupełnie inne myszki. Rival jest sporo większy, profilowany i ma lepszy sensor. W nowszych rewizjach gumy zostały poprawione (dalej nie jest idealnie, ale jest znacznie lepiej niż w pierwszych rewizjach).

Link to post
Share on other sites

Jak masz kase to Rival 300 i jakaś najtańsza podkładka 40x30. Bardzo fajny sensor, jedyny mankament to to, że bardzo się brudzi (cały syf na biurku może wpaść do środka), ja ją czyszczę sprężonym powietrzem.

Link to post
Share on other sites

Jak masz kase to Rival 300 i jakaś najtańsza podkładka 40x30. Bardzo fajny sensor, jedyny mankament to to, że bardzo się brudzi (cały syf na biurku może wpaść do środka), ja ją czyszczę sprężonym powietrzem.

 

Z myszami jest dokładnie tak samo jak ze słuchawkami. Tak jak super słuchawki nie dadzą najlepszego efektu na zintegrowanej karcie dźwiękowej, tak też świetne myszki nie pokażą swojego prawdziwego potencjału na byle jakiej podkładzce.

 

Posiadam ciut większą dłoń (18 cm), a mimo to SS RIval jest odrobinkę za duży, dlatego też dla kolegi proponowałbym jak już Rivala to wersje 100. Do tego podkładka Roccat taito, jeżeli kolega lubi mieć kontrole (gry typu np. FPS), bądź też Steelseries Dex, gdy wymaga szybkości (gry typu np. RTS). 

Edytowane przez Tomo1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...