Skocz do zawartości

Recommended Posts

@djgromo

 

Ciekawa opcja. Na pewno rozejrzę się jeszcze bardziej po tej firmie. Jakbyś mógł tylko wyjaśnić. Jest napisane, że kabel zasilający z wtyczką 1,5m. Natomiast "3-żyłowy przewód zasilający" ma już 5m. Możesz jakoś wytłumaczyć o co tu chodzi? :P

Link to post
Share on other sites

Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego że te wszystkie listwy to trochę pic na wodę. Nie mówię że nic nie chronią, bo zawsze coś, ale podczas burzy i w każdą noc w lato i tak odpinam listwę z kontaktu bo przy uderzeniu pioruna nic nie da.

 

Ale ładnie wygląda, świeci się, można na ścianie powiesić, no i zawsze coś tam chroni :D

Link to post
Share on other sites

@szymon_switalski

 

Zdaję sobie sprawę, że przed wszystkim mnie to nie uchroni :). Jednakże moja obecna listwa wygląda jakby miała zaraz spalić mi całego kompa, więc przy upgradzie za ponad 2 tysiące (bez GPU, która pewnie będzie równie droga co reszta) wolę kupić jakąś nową i w miarę dobrą listwę.

 

@Funkie

 

Jasne, że znajdą się takie przypadki. Sam to chyba nigdy w 100% przekonany nie będę. Najgorsze, że taki uszczerbek "na zdrowiu" procka nie jest obejmowany przez gwarancję :/.

Link to post
Share on other sites

Witam, podepnę się pod temat bo również mam zamiar zmodernizować swojego kompa...Również myślę o Skylake i5-6600 lub i5-6600k i chipset Z170. Zależy mi na ekstremalnym wyciszeniu...W związku z tym czy ktoś montował do Skylake Thermalink HR-22 ? Radiator pasywny jest cięzki więc nie wiem co z wyginaniem procka...choć niby ten radiator ma możliwość regulacji docisku. A może lepszym rozwiązaniem jest go zwodować? Ktoś z Was próbował? W temacie wodowania jestem kompletnie zielony jak do tej pory...

Co do obudowy to zastanawiam się nad: SilentiumPC Pax M70, Fractal Design Delfine R5 lub be quiet! Silent Base 600/800.

Link to post
Share on other sites

@Key74

 

Od razu mogę Ci powiedzieć, żebyś nad i5 6600 w ogóle się nie zastanawiał. Nie opłaca się :).

 

Dzięki cenowo to -100zł ale w ogóle zastanawiam się czy będę go podkręcał w przyszłości...może i5-6400 jak było powyżej w temacie...głównie zależy mi na wydajności 2D (photoshop, oracle itd,java) i ciszy...gram rzadko...no może w fifę 16 bym zagrał...

Link to post
Share on other sites

@Funkie

 

Przeglądałem ten temat, ale jednoznacznie napisanego tam nic nie ma.

 

 

Wracając do tematu. Sam nie wiem co zrobić. Wiem, że na pewno chcę pójść w Skylake'i. Zastanawiam się tylko, czy nie kupię sobie najpierw płytki, procka i chłodzenia, a potem dopasuję RAM'y. Listwę Leastara już zakupiłem i pewnie w tym tygodniu będzie. Dodatkowe pytanko jeszcze zadam. Szukam gryzonia do 150 zł. Chciałbym, aby miała dobry sensor, ale liczy się dla mnie też design. Chciałem brać tego:

 

http://www.x-kom.pl/p/170768-mysz-przewodowa-mad-catz-rat-3-czarna-3500dpi.html

 

Z tym, że spotkałem się ze skrajnymi opiniami. W dodatku nie wiem, czy jest to wersja odświeżona, czy nie. Wersja odświeżona ma dobry sensor, natomiast starsza ma słaby.

Link to post
Share on other sites

@bonnydirt

 

Ja właśnie szukam takiej, która wygląda ciekawie :). Jedynie z wyglądu podobają mi się te Mad Catz'e oraz niektóre A4 Tech'y i Natec'i. Tylko chodzi o to, żeby te myszki oprócz wyglądu, reprezentowały sobą coś w środku :P.

 

Na stronie SilentumPC jest napisane, że chłodzenie Fortis 3 jest asymetryczne i kompatybilne z każdym rodzajem pamięci RAM. Czy Fortis wystarczyłby do całkiem dobrego OC na procku i5 6600K? :)

Edytowane przez zzzdjziom
Link to post
Share on other sites

 

Na stronie SilentumPC jest napisane, że chłodzenie Fortis 3 jest asymetryczne i kompatybilne z każdym rodzajem pamięci RAM. Czy Fortis wystarczyłby do całkiem dobrego OC na procku i5 6600K? :)

Oczywiście że wystarczy, 4.5 , 4.6 ghz jest w zasięgu tego coolera przy w miarę rozsądnych napięciach, ale lepiej chyba dołożyć te 30 zł i kupić grandisa, dwie wieże, niższe temperatury no i większa kultura pracy, a dopłata niewielka ;) 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli patrzyłbym tylko na to, brałbym Grandis'a bez zawahania. Chodzi jedynie o to, iż Fortis 3 nie zasłania w ogóle banków RAM'u. Natomiast Grandis ma z tym spore problemy :/.


Ok, skleciłem sobie zestaw. W przyszły weekend powinno już wszystko przyjść, więc mogę zdać relację co i jak. Nie wiem, czy mogę tutaj o tym pisać, ale zastanawiam się jeszcze, czy opłaca się kupić jakieś GPU używane na 3 miesiące w oczekiwaniu na Pascal'a. Chociaż tak szczerze to chyba dam na wstrzymanie i poczekam :).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Oczywiście, że mogę :).

 

CPU:            i5 6600K

Mobo:          Z170A MSI Krait Gaming

GPU:           ASUS GTX 970 Strix DCII

RAM:           G.SKILL Ripjaws 4 DDR4 8GB (2x4GB)

PSU:            Cooler Master Silent Pro Gold 800W Gold Plus

Chłodzenie: SPC Fortis 3

Obudowa:    Zalman R1

 

Wszystko śmiga bardzo dobrze, a nic nie podkręcałem. Trochę martwi mnie to, że komputer robi się cały ciepły już przy FIFIE 16, ale powinno być dobrze. Jeśli Cię stać to wybierz jakąś trochę większą obudowę :).

Edytowane przez zzzdjziom
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...