Skocz do zawartości

Jaki aparat cyfrowy do 500zl?


Recommended Posts

Do 500 złotych to nie pogrymasisz za bardzo... ogolnie to znajdz aparat dobrej firmy, nie goń za pikselami, 6 mln spokojnie wystarczy. Zwroć uwage, aby miał jak najszerszy dolny zakres ogniskowych, najlepiej ponizej 30mm. Obecne tanie małpki oferują bardzo podobną jakosc obrazu, więc liczy sie solidnosc budowy, dobry ekranik, gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o typowy aparat cyfrowy(nic wybrednego jeśli chodzi o funkcje), nówkę, a co do zoomu to nie jest potrzebny. Może jeszcze dodam, żeby był dobrze wykonany(niestety poprzedni nie dożył dnia dzisiejszego pomimo, że cudów z nim nie wyprawiałem). Jaki byłby wart polecenia w takim zakresie budżetowym?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli takie masz kryteria to bardzo polecam aparat Panasonic DMC-LS80 którego jestem posiadaczem. Znam się akurat dużo na fotografii i według mnie ten aparat jest warty swojej ceny. Pół roku temu zapłaciłem za niego 350zł w sklepie Avans. Posiada on 8.1MPx (używam i tak tylko 7), ogniskową 5.5-16.5 dla 3x zoomu (nie chce mi się liczyc jak to jest do 35mm filmu), jasność 1:2,8-5,1 tak że na malutki objektyw i tak jasny. Posiada stabilizację obrazu (działa), duży wyświetlacz i proste menu. Ma także bardzo dużo programów tematycznych i to nawet (nie jestem zwolennikiem używania rozwiązań tego typu) pomaga nieraz ze względu na brak ustawień manualnych. Za tą cenę polecam ten aparat.

 

Jestem posiadaczem także Minolty Z1 z której jeszcze bardziej jestem zadowolony ale to już wyższa półka aparatów jednak nie dla amatorów (praktycznie wszystko można manualnie ustawić) można go dostać już za ok 300zł oczywiście używany ale jakością (3,2MPx) przewyższa praktycznie wszystkie małpki nawet te drogie znanych firm typu canon, nikon, panasonic, sony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...