Skocz do zawartości

Karta pod AMD do 700zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Funkie,

Recommended Posts

Witam,

 

Chcę wymienić kartę graficzną na nową, służyć będzie wyłącznie do gier. Budżet jaki mogę przeznaczyć to maks 700 zł.W niedalekiej przyszłości mam już plany żeby wymienić całą jednostkę na nową (intel i5 4690k) bo ta już jest zbyt słaba, ale póki co nie mogę nić zrobić poza wymianą grafiki.

 

CPU: Amd Phenom II 955 3,2 GHz (będę podkręcał)

MOBO: Gigabyte Ga-870A-USB3

RAM: 2x2 GB (już dokupiłem 4 GB dodatkowe w jednej kości)

GPU: Gigabyte HD6850 OC
Zasilacz: OCZ Modxstream 600W

 

Myślałem nad:

 

R9 270 lub GTX 750 

 

Czy te karty które wymieniłem będą ograniczone przez słaby procek czy jednak pokażą coś więcej?

 

P.S.

Nie oczekuje że będę grał na ultra, wystarczy mi płynność rozgrywki w średnich/wysokich.

 

Liczę na waszą pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ludzie przeciez to phenom a nie haswell. Pod tą podstawkę to max r9 270. Z nowszych jeszcze ewentualnie GTX 950 który pewnie i tak będzie się trochę nudzić.

GTX 770/ r9 280x to już za mocne GPU dla wolnego pII x4.

Szkoda zmarnowanej kasy. Różnice zostaw na np SSD pod system.

 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

W granicach 700zł jest asus strix.

Konkretne chłodzenie i po OC powinno dać radę dogonić gtx 960. Srednia ocena tej karty to 4/5 na kilku portalach.

 

Najmocniejszy gtx 950 to zotac amp i gigabyte xtreme gaming. Jednak ich cena to granice 800zł a to już sporo ponad budżet.

Link to post
Share on other sites

W granicach 700zł jest asus strix.

Konkretne chłodzenie i po OC powinno dać radę dogonić gtx 960. Srednia ocena tej karty to 4/5 na kilku portalach.

 

Najmocniejszy gtx 950 to zotac amp i gigabyte xtreme gaming. Jednak ich cena to granice 800zł a to już sporo ponad budżet.

A co możesz powiedzieć na temat MSI 950 Gaming? Jest za ok. 750 zł.

Link to post
Share on other sites

Trochę żeś się pospieszył, wg mnie ten egzemplarz jest już zbyt drogi. Trzeba było brać takiego za ~700zł, bo dosłownie w cenie tych "najlepszych" 950tek masz już gtxa 960 lub r9-380.

 

Np na esc.pl

950 palit stormx - 699zł

950 zotac amp - 839zł

r9-380 msi armor 2x - 839zł

r9-380 sapphire dual-x - 819zł

960 GB ITX - 839zł

960 msi biała - 879zł

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...