Skocz do zawartości

[Recenzja] HyperX Cloud obiektywnym okiem


Recommended Posts

Wiecie co wam powiem. Ogólnie jakość bardzo fajna, ale są naprawdę małe. Na moją głowę są prawie że na styk. Brat dziewcznyny to albo ma na jednym uchu muszlę albo na drugim albo na obu ale wtedy do połowy. Mnie trochę uwiera górna belka ale to możliwe że wina braku przyzwyczajenie. Gdyż nigdy nie korzystałem z tego rodzaju słuchawek zawsze dokanałowe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Świetna recenzja, dzięki! :) Akurat w temacie, który poszukuje, no i miałem już te słuchawki na uszach. Zrobiły na mnie duże wrażenie, ale odłożyłem, bo zamknięte...

 

Przy okazji zajrzałem do tych Mnichów za 5 euro i... aukcja normalnie hula, a słuchawki są dostępne. Wstępnie zarezerwowałem 3 sztuki, ale piszą tam, żeby nie płacić, tylko dać znać, bo jakiś inny rodzaj transportu i inny koszt... Dałem znać sprzedawcy, zobaczę na dniach, co mi odpiszą. Jakby jeszcze miały zausznice to by była totalna rewelacja. Sam się dziwię, czemu to rozwiązanie techniczne jest tak mało popularne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

takie trochę odkopywanie, ale ktoś miał może problemy z hyperx cloud na windowsie 10? mam słuchawki od grudnia i w ostatnim tygodniu kwietnia (po wgraniu update'a do windows 10 jakiegoś) wszedłem jak zwykle na teamspeaka i okazało się, że mikrofon mi nie działa, lecz przy podłączeniu starych słuchawek pod pilot, działa mikrofon ze starego headsetu, więc myślałem, że to mikrofon. Napisałem do kingstona, przysłali mi nowy, dziś go dostałem - też nie działa, bardzo dziwna sprawa, miał ktoś podobny problem na tym systemie?

Link to post
Share on other sites

Recenzja super. Sam posiadam takie hyperx'y od jakiś 8msc przesiadlem się z SL hmc 631. Dla mnie jest to niebo a ziemia. SL dla mnie były strasznie nie wygodne za mocno dociskaly oraz były po prostu twarde, po 4 godzinach grania głową bolała, jeśli chodzi o dźwięk to jest różnica aczkolwiek dla laika takiej nie będzie. U mnie grają pod xonarem i powiem że mikrofon sprawdza się trochę lepiej niż z tego co opisales. Ogólnie słuchawek nie zamienię na inne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jaka wersja HyperX? Mikrofon bezpośrednio pod co jest podłączany?

Hyperx Cloud 1, nie dwójka, mikrofon podłączony do zintegrowanej karty dźwiękowej na GA B85-HD3, wcześniej działał ok, więc dziwne mi się wydaje, żeby tak po prostu padł, tymbardziej, że podłączając przez pilot hyperx stary headset wszystko działa, mikrofon nawet po odłączeniu od headsetu i podłączeniu pod pilot (nie przez kabel, tylko bezpośrednio sam mikrofon do wejścia, nie działa, a od innego headsetu działa, troszkę dziwne...)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Dla mnie akurat są zbędne.

Ale dodatkowe pady to akurat mogą się przydać. Inne duperele to faktycznie zbędne.

 

Dorwałem dzisiaj Pro80. Cloudy jednat trochę lepiej wykonane (pałąk przyjemniejszy, lepsze pady, do tego większy pałąk). Dźwięk jak na moje ucho i pamięć to bardzo podobnie, jeśli nie tak samo. 

Link to post
Share on other sites

Niby, tak ale nie dla każdego - swoje Cludy sprzedałem koledze, który wolał je na welurach, przez co skórkowe zostały u mnie. Poza tym welury same w sobie prezentują jakąś tam wartość. Mogą być użyte w innych słuchawkach, bo rozmiar mają względnie uniwersalny. 

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji zapytam, skoro jest taki topic - u was też kabel zaznaczony na zdjęciu jest możliwy do włożenia lekko bardziej do środka/ogólnie czy się rusza? Trochę dziwne pytanie, wiem, ale wydaje mi się, że kiedy słuchawki były nowe to nie dało się ruszać tym kablem, przynajmniej tak mi się wydaję - a teraz mogę lekko do wewnątrz włożyć, lub jeśli się tam znajdują to wyjąć bardziej na zewnątrz, tak jak na zdjęciu. Przy okazji powiem, że trochę kombinowałem z windows update, sterownikami itp, i nadal nie udało mi się ponownie sprawić aby mikrofon w słuchawkach zadziałał, więc lipa jest trochę. W przyszłym tygodniu chyba zainstaluję win7, mam nadzieję, że będzie w porządku wtedy wszystko, po staremu.

 

http://i.imgur.com/Ft1H9x8.jpg

Edytowane przez Granatnik
Link to post
Share on other sites

Mikrofon z w Cloudach działa na identycznej zasadzie jak każdy inny podłączony jackiem. Jeśli inne działają, to i ten powinien.

Wspomniane kabelki u mnie się ruszały i z tego co czytałem u innych podobnie. Nie rodziło to jednak jakiś większych problemów.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź, jak przyszły to wydawało mi się, że się nie ruszały, a dziś przypadkiem zauważyłem, że jednak się ruszają to wolałem spytać. A apropo mikrofonu to na pewno usterka jest gdzieś w sofcie czy coś, a nie w samym sprzęcie, ponieważ mikrofon podłączony do telefonu/laptopa działa normalnie jak powinien, więc zobaczę jak reinstall systemu mi pomoże, chociaż rzeczywiście dziwne, że inny na jacka działa, a ten nie (plus drugi z gwarancji też nie).

Link to post
Share on other sites

Te kabelki są wyciągnięte, bo system regulacji pałąka jest bardzo prosty, a przez metalowe widełki nie dało się tego kabla pociągnąć, więc gdzieś musieli zapewnić zapas kilku cm. Ten kabel może się ruszać, nie widzę w tym niczego dziwnego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Po reinstallu systemu z win10 na win7 mikrofon mi znowu działa, ogólnie to krótko po tym jak napisałem poprzedniego posta zacząłem słyszeć (w sumie nie zawsze słychać, czasem słychać czasem nie) coś jakby klikanie (?) kabla gdzieś w lewej słuchawce, słyszalne tylko przy ruszaniu głową, nie zakłóca on jednak dźwięków, jest jedynie irytujący (w sumie to przy innych słuchawkach miałem podobny "problem"), tak poza tym to generalnie słuchawki są mega, mam je już pół roku i mam nadzieję, że jeszcze wiernie posłużą dużo czasu.

Edytowane przez Granatnik
Link to post
Share on other sites

Największym mankamentem Cloudów jest to, że pilot jest na doczepianym kablu a nie tym wbudowanym. Przez co kabel jest za długi i ciagle mi spada na podłogę bo pilot go przeciąża. Mnie osobiście wk***ia to na tyle bym był w stanie sprzedać je z tego powodu ale to moje jedyne słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...