Skocz do zawartości

Oploty i przedłużki.


Recommended Posts

Cześć, dziś chciałem zabrać się za oploty w moim PC i potrzebuje kogoś kto pomoże mi w dobraniu ich. Więc głównie chciałem opleść kable: usb (wiązka 3 kabli grubości 3-4mm każdy), wentylatory, te od przycisków na obudowie (wiązka taka jak usb) sata, oraz nie założony jeszcze pasek led na który potrzebuje oplot takiej grubości, żeby przez niego przeszedł. Wezmę sobie czerwone paracord 550 , ale moje pytanie brzmi: Jakiej grubości poszczególne kable kupić i w jakim sklepie się najbardziej opłaca? Chciałbym również zrobić przedłużki na ATX 24 pin, VGA 8+6 pin i CPU 2x4 pin. Nie wiem jak sie za to zabrac więc prosiłbym o przygotowaniu jakiegoś zestawu rzeczy które będą do tego potrzebne.

 

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Co do twojego pytania.

Na forum jest od groma ludzi,którzy pokazywali i tłumaczyli.

Gdzie kupić? Sam paracord możesz kupić na allegro a oplot na http://www.modding.bit-tech.pl/sklep/pl/

Musisz znaleźć sobie interesujący kolor i szukać jak najtaniej bo różnica na aukcjach to bedzie od 10-25gr na metrze. Co do ilości paracordu to musisz obliczyć.Jak nie chcesz rozbierać kompa to wejdź na specyfikacje zasilacza i znajdź długość poszczególnych przewodów i możesz obliczyć ( Np długość atx masz pojedynczego przewodu 40cm.Mnożysz 24x40=9,6m na sam atx + dodaj 10% więcej  w zapasie) robisz tak w poszczególnych wiązkach i Ci wyjdzie,ale zawsze +10% bierz w zapasie.

Tu masz link jak jeden z forumowiczy pokazywał jak je robić.

http://forum.benchmark.pl/topic/39885-estetyczne-oploty/

 

Myślę,że pomogłem i wyjaśniłem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podłączę się pod temat bo również się zainteresowałem oplotami. Jaka jest różnica między paracordem a oplotem? paracord z tego co widziałem na allegro ma 7 rdzeni w środku które trzeba wyciągnąć jeśli dobrze rozumiem? Stanowi to jakiś problem? I jak myślicie jest sens robić oploty na zasilaczu nie modularnym? Oplot kończyłby się gdzieś za tacką od płyty głównej tak aby nie było widać, na dole mam piwnicę więc zasilacz również jest nie widoczny. 

Link to post
Share on other sites

Paracord to jest to samo co premium sleeve z bit techu a cena o wiele niższa. Na aliexpress można kupić za 50% ceny allegro. Około 50gr wychodzi za 1mb. 

Paracord jest bardziej miękki w dotyku niż oplot nylonowy. Tak, rdzenie trzeba usunąć. 

Edytowane przez silence
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie, widzę że chińczyki się nie pitolą w metry a od razu po 31 sprzedają  :D  Chyba zamówię jakieś kolorki z aliexpress ale najpierw wymienię zasilacz na modularny albo przynajmniej semi. Jeszcze takie pytanie orientujecie się jak to jest z gwarancją zasilacza? Jeśli pooplatam sobie kabelki to potem do ewentualnego serwisu czeka mnie ściąganie tego czy nie przeszkadza to realizacji naprawy gwarancyjnej? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...