Skocz do zawartości

Codegen 400W potrzebny schemat


Recommended Posts

Jak teraz nie wstaje to musisz mieć stalowe nerwy. Ostatnio próbowałem przywrócić do życia zasilacz Acer'a od kompa HTPC, ale się poddałem, bo sprawdziłem wszytko co możliwe. Naprawa tego codegena albo się powiedzie albo po prostu zabłądzisz niczym w labiryncie. Z regóły za takie g :) na się w ogóle nie zabiera.

Link to post
Share on other sites

nie mam zasiłki teraz u siebie, leży u rodziców bo to zasilacz z kompa siostry i mi tata tylko napisał że poszedł bezpiecznik i że by mu się schemat przydał bo nie może wyczaić ocb a siostra marudzi o komputer :cry:

 

tata na elektronice akurat się zna nieźle i sprzęt do naprawy ma

tylko usterki nie może zlokalizować - stąd pytanie o to co się pali w takich sytuacjach najczęściej tudzież o dokładny schemat, bo mu łatwiej będzie

 

 

a swoich zasilaczy z platform testowych im nie oddam chwilowo bo mielą i będą mielić przez najbliższe pare dni :)

Link to post
Share on other sites

chłopaki, piszecie kompletnie nie na temat

 

ja doskonale wiem jakimi zasilaczami są codegeny, nie naprawiam go dla jakiegokolwiek zysku tylko dla frajdy

 

udałoby się naprawić jutro - to poszedłby do kompa siostry i by działał te 3-4 dni zanim kupimy nowy, się nie naprawi to trudno, ale i mnie i tatę intryguje - co się zepsuło, skoro wszystko wygląda na sprawne

 

jeszcze raz powtórzę co mnie interesuje

 

schemat dla codegena 400W lub informacja co najczęściej ulega awarii po zwarciu (poszedł bezpiecznik)

Link to post
Share on other sites

Ja też napiszę nie na temat.

Nie naprawiaj tego, jeśli komputer nadal działa to nie próbuj go dobić. Podejrzewam że zasilacz jest już na takim wykończeniu(jak to od nowości) że naprawa wciągnie więcej pieniędzy jak kupno sprawnego.

 

Jeszcze raz - jeśli komputer nadal działa to jest to zasługa niezwykłego szczęścia. Nie naprawiaj tego bo może się okazać że w 10min ubije komputer.

Mam takiego Codegena 300w i więcej jak te ~60-80w nie daje - komputer po wstawieniu nie-integry przy Athlonie XP1600+ nie wstaje co jest śmiechu warte.

 

Trudno będzie coś znaleźć:

 

http://electro-tech.narod.ru/schematics ... cg-07a.gif

 

Nie ma tam dokładniejszych oznaczeń? Corsair 600w też niewiele mówi. :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...