Skocz do zawartości

gtx 770 czy 960/r9 280x


Recommended Posts

lepiej kupic r9 280x

gtx 770-aktualnie tak samo wydajny jak gtx 960

gtx 960/770-jest o 5-10% mniej wydajny od r9 280x 

wiec jezeli nie przeszkadza ci karta od "czerwonych" smialo mozesz brac

 

jezeli chcesz uzywki to polecam szukac kart z gwarancja przynajmniej rok r9 280x znajdziesz za okolo 750-800zl(nowka na esc kosztuje 899zl)

Link to post
Share on other sites

komp

i7-6700k

msi z170 mortar matx

16gb 2400 14 cl corsair vengeance

xfx xtr black 550w 80+gold

cryorig c1

corsair air240

bx100

 

na tym saphirze z allegro jest niby 2 miesięczna gwr producenta.Produkt był z wymiany gwarancyjnej czy coś takiego.

Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej kupic r9 280x nowa za 899zl placisz 1zl za wysylke.

Za ta r9 280x sapphire placisz 873zl(cena karty+kw)karta jest nowa z wymiany i koles potwierdza poswiadczeniem wymiany przez producenta ale dalej zostaje 2msg gw. po czym karta akurat wywali ci artefakty po 1.5roku

 

moje zdanie jak juz chcesz wydac 873zl na karte to lepiej kupic nowke ze sklepu

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej kupic r9 280x nowa za 899zl placisz 1zl za wysylke.

Za ta r9 280x sapphire placisz 873zl(cena karty+kw)karta jest nowa z wymiany i koles potwierdza poswiadczeniem wymiany przez producenta ale dalej zostaje 2msg gw. po czym karta akurat wywali ci artefakty po 1.5roku

 

moje zdanie jak juz chcesz wydac 873zl na karte to lepiej kupic nowke ze sklepu

właśnie nie chcę tyle wydać, musiałbym ciąć na ramie

Link to post
Share on other sites

Litości, bierzesz kompa za 5 k i licytujesz się o parę groszy :o  Ja przy tej kasie bym taką maszynkę złożył z nowiutkim 970, a nie używką z aukcji.

fajnie tylko że i5, a ja biorę i7 + ten twój nowiutki 970 za rok będzie gównianym gtx 970 jak już nextgen gpu zejdą do rozsądnych cen i sprzedaż go będzie tragiczna w kwestiach opłacalności.A mój gtx 960 na którym w nowych gierkach będę musiał zejść z ultra na very high ( chyba się zapłaczę? ) zaboli mnie 2 razy mniej.I nie rozumiem co jest dziwnego w licytowaniu się o parę groszy. Mam 5100 jak masz jakieś konto w polskim banku na którym dają z 20% to chętnie się przeniosę i kupie gtx970.

I btw gtx970 + i5.Taki sweet spot dla graczy, fajnie tylko że nie wiesz czy za 2 latka gierki nie będą wykorzystywały potencjału i7.No chyba że procek dla Ciebie to 3 letnia inwestycja.Bo jak dla mnie to taka odblokowana kobyła ma chodzić przez 5-6 lat minimum

Link to post
Share on other sites

fajnie tylko że i5, a ja biorę i7 + ten twój nowiutki 970 za rok będzie gównianym gtx 970 jak już nextgen gpu zejdą do rozsądnych cen i sprzedaż go będzie tragiczna w kwestiach opłacalności.A mój gtx 960 na którym w nowych gierkach będę musiał zejść z ultra na very high ( chyba się zapłaczę? ) zaboli mnie 2 razy mniej.I nie rozumiem co jest dziwnego w licytowaniu się o parę groszy. Mam 5100 jak masz jakieś konto w polskim banku na którym dają z 20% to chętnie się przeniosę i kupie gtx970.

I btw gtx970 + i5.Taki sweet spot dla graczy, fajnie tylko że nie wiesz czy za 2 latka gierki nie będą wykorzystywały potencjału i7.No chyba że procek dla Ciebie to 3 letnia inwestycja.Bo jak dla mnie to taka odblokowana kobyła ma chodzić przez 5-6 lat minimum

Chce zobaczyć u Ciebie wiedźmina na V.High w 60 fps i inne gry :)  http://pclab.pl/art63116-15.htmlchyba będziesz musiał zejść do medium. A jak na razie to nawet 4 rdzeni nie potrafią wykorzystać tylko 2 rdzenie i 4 wątki. A co dopiero 4 rdzenie i 8 wątków. I5 i 970 to najlepszy zestaw jaki można złożyć do gier w FHD, tak uważam. A że ty kupujesz zestaw taki na siłę typu "kupie chodź nie mam siana" to potem cię nie stać na porządną grafe. A skąd wiesz jakie będą nowe karty ? Twoim tokiem myślenie kup AMD FX bo może za 3 lata gry bedą korzystać z 6 rdzeni albo więcej, i graj na integrze. Mało tego idąc w przyszłość tak jak ty, to Ponoć DX12 ma dawać mniejszy narzut na CPU. Co za tym idzie ? że procki bedą niby mniej obciążone. Czyli już na pewno nie trzeba i7. Ale to takie gdybanie.

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Chce zobaczyć u Ciebie wiedźmina na V.High w 60 fps i inne gry :)  http://pclab.pl/art63116-15.htmlchyba będziesz musiał zejść do medium. A jak na razie to nawet 4 rdzeni nie potrafią wykorzystać tylko 2 rdzenie i 4 wątki. A co dopiero 4 rdzenie i 8 wątków. I5 i 970 to najlepszy zestaw jaki można złożyć do gier w FHD, tak uważam. A że ty kupujesz zestaw taki na siłę typu "kupie chodź nie mam siana" to potem cię nie stać na porządną grafe. A skąd wiesz jakie będą nowe karty ? Twoim tokiem myślenie kup AMD FX bo może za 3 lata gry bedą korzystać z 6 rdzeni albo więcej, i graj na integrze. Mało tego idąc w przyszłość tak jak ty, to Ponoć DX12 ma dawać mniejszy narzut na CPU. Co za tym idzie ? że procki bedą niby mniej obciążone. Czyli już na pewno nie trzeba i7. Ale to takie gdybanie.

nie kupuję na siłę tylko mam wybór między i5-6600k + gtx 970 a i7-6700k + gtx 960/r9 380/r9 280x   żeby się zmieścić w 5100, oczywiście masz rację, jeśli chodzi o gaming to i5+970 to sweetspot.Ale ja chcę streamować, i7 da tu dużego kopa, a dodając fakt że w tym roku mają wyjść te gpu to wydaje mi się że przemęczenie się na trochę niższym modelu + wskoczenie na nextgen na jakieś 2 lata to dobra opcja dostając w zamian tą i7

a co do wiedźmina to na yt widzę po 50-53 klatek High z HW off więc nie jest to tragedia.R9 380 4gb lapie do 55

 

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-380-4gb-gddr5-256-bit-fv-vat-bcm-i5897751649.html

 

co powiecie o licytacji takiej karty?Niby nówka

Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites

Wygląda ok, tylko sprawdź zawczasu realne ceny tej konkretnej karty w różnych sklepach, bo podczas licytacji niektórzy lubią wygrywać za wszelką cenę ;)

 

Co do i7-6700k, w świetle ostatnich doniesień o podkręcaniu zablokowanych procków, nie wiem czy jest sens dokładać do wersji z odblokowanym mnożnikiem.

Link to post
Share on other sites

Wygląda ok, tylko sprawdź zawczasu realne ceny tej konkretnej karty w różnych sklepach, bo podczas licytacji niektórzy lubią wygrywać za wszelką cenę ;)

 

Co do i7-6700k, w świetle ostatnich doniesień o podkręcaniu zablokowanych procków, nie wiem czy jest sens dokładać do wersji z odblokowanym mnożnikiem.

tylko to bclk to strach w oczach ( nigdy nie kręciłem :P )

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do i7-6700k, w świetle ostatnich doniesień o podkręcaniu zablokowanych procków, nie wiem czy jest sens dokładać do wersji z odblokowanym mnożnikiem.


Wydaje mi się że intel zablokuje to prędzej czy później przez windowsa tak jak było z g3258 i płytami B/H.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...