Skocz do zawartości

oszczędności- inflacja


Recommended Posts

Pytanie, czy wymienić złotówki na jakiś koszyk walutowy? Polityka rządu nie napawa optymizmem i szykuje nam sie inflacja, złotówka straci.. Giełda też prognozuje nam chude lata.. Sytuacja jest bardzo poważna. Co robić żeby było dobrze?

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Tyle to nie mam ale na nienajgorszy nowy samochod by wystarczyło.. Kredytów też sie boje brać. Musze sie wyrwać z roboty i jechac do banku wybadać sprawe. Powinienem założyć lokate w obcych walutach.. Nie wiem czy taki produkt finansowy jest w moim banku i czy nie musiałbym do interesu dopłacać.

Teraz złoty kiepsko sie trzyma, ale myśle że będzie jeszcze gorzej.. A po tym jak rząd naobiecywał to inflacja poszybuje do góry..

Link to post
Share on other sites

Myślę że inwestowanie w samochód to niezbyt dobra droga. Na Twoim miejscu inwestowałbym w złoto. Ono nigdy nie traci na wartości, a też możesz zakupić ilość odpowiednią dla Twojego portfelu ilość, a nie tak jak z mieszkaniem (mimo że to najlepsza inwestycja).

Link to post
Share on other sites

Tylko dla porównania pisze ile mam kasy. I troche szkoda jak te oszczednosci diabli wezmą.. Człowiek żył o chlebie i wodzie a teraz mi stopnieje wszystko o 20-30%


Myśle że wszyscy teraz chcą inwestować w mieszkania, zeby sie nie przeliczyli, jeszcze podatek katastralny może wejdzei.

Faktycznie złoto jest nisko..

Screen_Shot_01-03-16_at_09.00_AM.PNG

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Z tym walutami dobrze myślisz

Koszyk 40% pln bo mimo wszystko w pln zarabiamy + w miarę wysokie stopy = możliwość lokaty

Reszta 3x 20% - funt, euro i dolar

Tutaj na lokaty nie masz co liczyć że względu na praktycznie zerowe stopy procentowe

Można trzymać na rachunku lub w formie fizycznej w bezpiecznym miejscu

W razie jakiegoś krachu czy kryzysu warto mieć mieć fizyczny dostęp do walut

 

Możesz też zainwestować część kasy w złoto - typu monety itd

W razie np wojny to chyba najbezpueczniejsza forma kapitału

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Niemniej lokata i tak jest lepsza niż trzymanie kasy w skarpecie kiedy będzie jedynie tracila na wartości...Sam polecam zainwestować w złoto ewentualnie srebro. Sztabki są dość drogie ale w sieci masz wiele sklepów numizmatycznych, w których w dobrej cenie zaopatrzysz się w monety: http://www.coinart.pl/ . Nigdy nie stracą na wartości. Poza tym mają dużą wartość kolekcjonerską tak więc jest to dobra inwestycja. 

Link to post
Share on other sites

Złoto jako inwestycja? W 2011-2013 ceny złota były wysokie, obecnie spadają, nie wiem, co to ma wspólnego z tym

 

zaopatrzysz się w monety: http://www.coinart.pl/ . Nigdy nie stracą na wartości. Poza tym mają dużą wartość kolekcjonerską tak więc jest to dobra inwestycja. 

 

Śmierdzi reklamą...

 

Wartość kolekcjonerska jest spekulacyjna, jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia to tylko może umoczyć. Wspomnieć można monety srebrne z papieżem, które dobrych 20 lat temu, czy tam więcej były kupowane za spory hajs, a potem ludzie sprzedawali je po 100zł.


Złoto to dobra forma zabezpieczenia kapitału, bo to pieniądz w fizycznej i namacalnej postaci.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Obecnie ceny złota spadają.. ale ten trend sie obróci, moim zdaniem wraz ze wzrostem ludnośći i postepem technologicznym na świecie, złoto bedzie szło do góry w dłuższym okresie czasu.

Złoto kupowałbym tylko z Mennicy Polskiej. Ze 20 srebrnych monet za czasów komuny sam posiadam.. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z tym walutami dobrze myślisz

Koszyk 40% pln bo mimo wszystko w pln zarabiamy + w miarę wysokie stopy = możliwość lokaty

Reszta 3x 20% - funt, euro i dolar

Tutaj na lokaty nie masz co liczyć że względu na praktycznie zerowe stopy procentowe

Można trzymać na rachunku lub w formie fizycznej w bezpiecznym miejscu

W razie jakiegoś krachu czy kryzysu warto mieć mieć fizyczny dostęp do walut

 

Możesz też zainwestować część kasy w złoto - typu monety itd

W razie np wojny to chyba najbezpueczniejsza forma kapitału

Po dzisiejszej akcji ze spadkiem wartości złotego mogę sam się zacytować ;) Edytowane przez armi3
Link to post
Share on other sites

No i d..a zbita.. Ciekawe czy w wiadomościach coś powiedzieli ze z dnia na dzien stajemy sie coraz wiekszymi dziadami..

 

A co to będzie jak unia nałoży na nas sankcje, w usa rozpocznie sie bessa.. Teraz to już trzeba sie martwić nad szukaniem nowej roboty, najlepiej za granicą..

 

update,

 

tak powiedzieli, jedno zdanie, "spodziewamy sie ataku spekulantów na złotego"

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na stronie jest podobny temat:

http://www.forum-kredytowe.pl/f151/gdzie-zainwestowac-lokata-czy-cos-innego-72506.html

 

W co zainwestować oprócz lokaty. Sam obecnie mam 140 tys. złotych z pracy za granicą. Trzymam je na koncie w Lions bank. Mam tam lokate na 3 %. W wakacje ponownie lecę do pracy za granicą ale tym razem chciałbym po powrocie kupić za tą kasę jakieś mieszkanie. Wydaje mi się to jednak pewniejszą formą zainwestowania swojej kasy niż lokata. 

Link to post
Share on other sites
  • adivxv zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...