Skocz do zawartości

Jak rozpoznać czy karta graficzna ma za mało pamięci vram?


Recommended Posts

Witam!

Założyłem ten temat z czystej ciekawości.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest różnica między ilością vram a ogólną specyfikacją karty.

Nie wiem czy zrozumiale to piszę. Trudno jest mi to ubrać w słowa :)

Jaka jest różnica w zacinaniu się gry gdy jest za mało vramu, a gdy karta jest ogólnie za słaba.

Chyba lepiej tego nie ujmę.

Mam GTX 750 1 GB i Wiedźmin 3 chodzi mi na średnich ustawieniach w full hd na 30 fps. Jednak kiedy obniżę ustawienia do najniższych to fps skacze do 35-40 i nie wiem czy jest to spowodowane małą ilością pamięci czy po prostu specyfikacja karty.

Mam nadzieje, ze ktoś się połapie w tym co napisałem i trochę mi wyjaśnić z tego tematu.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Odpal msiafterburner i sprawdź. Jeżeli vram się kończy to będzie lekki freez aż się przeładują tekstury i poziom fps powinien wrócić do poprzedniego. Natomiast gry karta nie wyrabia to cały czas będzie mało fps. Możliwe że w tym przypadku karta nie ogranicza ale procesor, bo nie podałeś jaki to model. Ale karta 1gb powinna dawać radę na niskich, kuzyn ma gtx 550ti 1gb i zużywa ok 900mb w full hd na niskich.

 

Edit:

 

Tutaj procek nie wyrabia (athlon ii x2 245).

Edytowane przez Damian47PL
Link to post
Share on other sites

Sorry za nie podanie reszty podzespołów.

Mam i5 4440

8 GB ram

Zasilacz XFX 550 W

 

http://zapodaj.net/fe7d74435a191.jpg.html

 

Tutaj screen i program.

Jeśli dobrze myślę to karta graficzna jest używana w praktycznie 100%, a Vram nie czyli to karta jest za słaba tak?

Ile kuzyn ma fps w wiedźminie?

Link to post
Share on other sites

Trzyma 25+ athlon ix4 640+gtx 550Ti na niskich (teselacja off w plikach gry).O właśnie wyłącz teselację albo zmniejsz jej poziom w pliku cfg gry. bin\config\base      plik  rendering.cfg  otwórz w notatniku i znajdź linijkę GlobalOceanTesselationFactor=.   Za = wpisz liczby od 0 (off) do 10 (max).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...