Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciał bym złożyć nowy komputer.

  • Zastosowanie komputera : Gry, Obróbka zdjęć(dużych) i filmików może stream.
  • Maksymalna kwota : 5-6k(może więcej, ale raczej z rozsądnym stosunkiem ceny do osiągów)
  • Których części potrzebuję : Cała "skrzynka" EDIT// Poza dyskami twardymi
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : procesor może troszkę, graficzna może lub 2 w SLI
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: FHD
  • Specjalne wymagania : Możliwość łatwej rozbudowy o 2 kartę w SLI i pamięć ram
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : I7-4790k lub I7-6700k lub inny, GTX970 Zotac będzie dobry pod późniejsze SLI? 16GB na 1 kości ram.
  • Inne : Obudowa bez limitu wielkości z możliwością montażu wentylator-a/ów wyciągających ciepłe powietrze bezpośrednio do góry. Zasilacz z góry przewidziany na karty pod SLI. Nie musi być mega cichy ale niech nie chodzi jak sprężarka :P

Wszelka pomoc mile widziana. Jestem gotów na rozważenie innych propozycje co do grafiki.

Edytowane przez gilmir
Link to post
Share on other sites

nic a nic w takim wypadku już lepiej dawać w LGA 2011-3 ale według mnie lepiej dać i7-4790k


http://www.morele.net/inventory/info/HH1J2E/


proponuję coś takiego składane na szybko, niech się eksperci wypowiedzą czy wszystko jest ok.

Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

Myślę nad:

Procesor: i7-4790K (będzie OC... później)

Płyta główna: Z możliwością SLI oraz OC

Karta graficzna: Zotac GTX 970 AMP! (będzie kręcona później dołożona 2 do SLI)

Ram: 2x8GB

 

Obudowa: Silent Base 800

Zasilacz: Taki który da radę pociągnąć 2 karty w SLI w przyszłości.

Wentylator na procesor i jakieś dodatkowe?

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu bawić się w SLI pod FullHD 60 Hz. Tutaj wystarcza jedna mocna karta. Lepiej będzie Ci sprzedać tego GTX 970 i kupić coś świeżego z dopłatą. 

 

 

 

Ceny procesora około 339,99$

 

Zerknij czy nie warto dopłacić do i7 6700K na Z170.  

Link to post
Share on other sites

A co do GTX-a to jeszcze myślałem zejść do 960. Ale potem stwierdziłem ,że na 970 jednak powinien dłużej chodzić, później będę podkręcał ,a jak to nie będzie wystarczać to dokopię 2 i powinno śmigać dalej. Wydatek prawie 2x więcej za 980 który nie przełoży się na osiągi mnie jakoś nie kusi. Ale dlaczego uważasz ,że SLI 970 nie będą miały sensu?

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście to SLI może być chybionym pomysłem. Jak bym z tego zrezygnował to odpadło by zasilanie i dodatkowe chłodzenie. Może wtedy wziął bym lepsza karta graficzna, ale nie 980 tylko 980 Ti. Czy 980 Ti jako pojedyncza karta była by lepszym wyborem niż 2x970 jeśli aktualnie nie mam zamiaru grać powyżej 1080p?

Edytowane przez gilmir
Link to post
Share on other sites

GTX 980 Ti będzie znacznie mniej opłacalny w kwestii sumarycznej wydajności. Będzie natomiast o wiele bardziej komfortowy oraz w zupełności wystarczający pod taki monitor 

 

Mimo wszystko proponowałbym Ci opłacalny zestaw z GTX 970 z myślą o modernizacji GPU na świeży model za jakiś czas. 

 

 

 

idź w i7-4790K bo cena i7-6700K to jakaś kpina

 

100 zł drożej. Większa kpiną jest cena i7 4790K w Polsce

Link to post
Share on other sites

Ale w przypadku GTX 970 zasilacz przydał by się z zapasem mocy pozwalającym na zmianę karty bez zmiany zasilacza? Myślę nad tym procesorem i7-6700K i pomimo ,że może odsługiwać 64GB ram to wciąż na 2 kościach? Czyli różnica tylko w tym ,że mogą to być DDR4. Pytanie jak wygląda różnica w cenie płyt głównych pod 6700k i 4790K na których można podkręcać?

 

EDIT//

Rozumiem ,że pod 1150 już nie będą raczej wychodziły nowe procesory ,a co z 1151 można się spodziewać czegoś ciekawego?

Edytowane przez gilmir
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale w przypadku GTX 970 zasilacz przydał by się z zapasem mocy pozwalającym na zmianę karty bez zmiany zasilacza?

 

Proces technologiczny spada w w dół, to i też pobór prądu coraz to mniejszy

 

 

 

Myślę nad tym procesorem i7-6700K i pomimo ,że może odsługiwać 64GB ram to wciąż na 2 kościach?

 

??

 

 

 

Pytanie jak wygląda różnica w cenie płyt głównych pod 6700k i 4790K na których można podkręcać?

 

100 - 150 zł

 

 

 

z 1151 można się spodziewać czegoś ciekawego?

 

Kaby Lake 

Link to post
Share on other sites

Wybacz ,źle zrozumiałem "Max of Memory Channels" teraz doczytałem o co w tym chodzi.

Czyli GTX 970 (w przyszłości wymiana ,a nie SLI jednak)

Procesor na 1151

Płyta główna: zastanawiam się nad:

- z170a krait gaming

- Z170A GAMING M5

może M7 jeśli na tym jakoś znacząco można zyskać

Jeśli chcę podkręcać procesor i kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Czyli zestaw w stylu:

Obudowa: SILENT BASE 800

Zasilacz: DARK POWER PRO 11 (650?)

Chłodzenie procesora: DARK ROCK PRO 3

 

Płyta główna: z170a krait gaming

Karta graficzna: Zotac GTX970

Procesor: i7 6700k EDIT// lub i5 6600k podkręcony. Tylko jaka była by różnica podczas nagrywania gier?

Ram: jakieś 2x8GB w DDR3 lub 4

 

O czymś zapomniałem poza dyskami twardymi? I czy to by było kompatybilne ze sobą i czy późniejsza rozbudowa o lepszą kartę graficzną polegała by tylko na wymianie karty(ewentualnie zmianę wentylatorów)?

 

Lista:

http://uk.pcpartpicker.com/p/fwtF7P

 

Z tym ,że zasilacz wezmę mniejszy z tej serii ale nie mieli go na liście to wybrałem większy.

Edytowane przez gilmir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...