Skocz do zawartości

Komputer do 4500zł (pomoc w skompletowaniu zestawu)


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu zestawu z przeznaczeniem głównie do grania. Niżej podałem swoją propozycję, i prosiłbym o jej sprawdzenie. Cena zestawu który podałem oscyluje w granicach 4300 zł, maksymalna kwota jaką mogę wydać to 4500, także można jeszcze coś dołożyć. Czy do tego procesora potrzebne będzie dodatkowe chłodzenie?. Nie znam się za bardzo na podzespołach i tym podobnym, więc proszę o wyrozumiałość. I jeszcze kwestia monitora, taki może być, czy potrzeba coś lepszego?. Z góry dzięki za wszelkie informacje.

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry.
  • Maksymalna kwota : 4500.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W przeciągu tygodnia/dwóch.
  • Których części potrzebuję : Komputer+Monitor.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :W najbliższym czasie na pewno nie. A jeżeli będzie taka konieczność i znajdę kogoś kto to zrobi, to tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Konieczność kupienia nowego.
  • Specjalne wymagania : Wydajność
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nagrywarka, klawiatura.
  • Własna propozycja zestawu : http://imgur.com/o6sbOD8
  • Inne : Chciałbym aby komputer posłużył przez kilka lat i dało się na nim grać w nowsze tytuły (GTA V, Star Wars: Battlefront, Just Cause 3) w przyzwoitej jakości.

 

Link to post
Share on other sites

Wymień MOBO  MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/  na oraz RAM na Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 [CT2K4G4DFS8213].

Dałeś dość drogie te kości jak na takie taktowanie oraz MOBO pod DDR3.

Dopłać jeszcze do lepszego i większego SSD Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) [CT250BX100SSD1] 

Taki dysk to jakaś inwestycja, a tanie 120/128 GB po prostu się nie opłaca.

Reszta jest ok, ale możesz ewentualnie do trochę lepszej budy dopłacić SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powymieniałem, to co zaproponowałeś i wyszło coś takiego:

 

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Corsair VS 550W 80+ 120mm

MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

 

LG 22MP57HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

 

Czyli taki zestaw współgra ze sobą w 100% i nie powinno być żadnych niespodzianek?. Zostało ze 100 zł na drobne manewry, może jakieś propozycje? Może coś z AMD x8 i Radeona R9? Co będzie wydajniejsze?

No i co z monitorem?

Edytowane przez OneTheBest
Link to post
Share on other sites

 

 

Zostało ze 100 zł na drobne manewry

uwielbiam gry strategiczne :menda: 

1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  AsRock Z170 Pro4S /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  LG 22MP57HQ-P (IPS, 5ms, HDMI) 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236

 Tu zestaw pod oc cpu. Wydajne chłodzenie, 6400 mimo zablokowanego mnożnika umożliwia taką opcję, nie będę się rozpisywał bo reszta zostaje 

tu masz opisaną procedurę oc

http://pclab.pl/art67575.html

warto pomyśleć, poczytaj jednak o wiążących się z tym problemach itd... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastanowiłem się, poczytałem i raczej nie będę się bawił w podkręcanie. Nie znam się na tym i wolałbym używać sprzętu, który jest już zoptymalizowany. Czyli ten zestaw co wcześniej podałem by się nadawał, do przyzwoitego grania w nowe tytuły? Czy coś ewentualnie pozmieniać lub dołożyć? Oczywiście pamiętając o nie przekraczaniu budżetu :P.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli ten zestaw co wcześniej podałem by się nadawał, do przyzwoitego grania w nowe tytuły? Czy coś ewentualnie pozmieniać lub dołożyć? Oczywiście pamiętając o nie przekraczaniu budżetu .

Jasne że będzie ok jak wyżej dla kultury pracy fera2. A jeśli nie kręcisz także gpu to r9 390 wrzuć  

Link to post
Share on other sites

Dołożyłem Fere2. No i z tą kartą graficzną mi teraz zamotałeś. R9 będzie wydajniejsza od GTXa? Myślałem nad zostawieniem GTXa i w przyszłości podkręceniem go jeżeli będzie taka konieczność. Cenowo te dwie karty wyglądają chyba podobnie. R9 jest chyba bardziej prądożerna. Nie wiem co teraz zrobić

Link to post
Share on other sites

To zostawiam Gtx 970 w takim razie. Ostatecznie zestaw prezentuje się następująco:

 

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Corsair VS 550W 80+ 120mm

MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

LG 22MP57HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

 

 

Takie coś Panowie pomogliście zlepić nie przekraczając budżetu.

Jeżeli mielibyście jeszcze jakieś sugestie, to będę wdzięczny.

A na te chwilę wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

imo nie lepiej polecieć w lepszy monitor jak to komp do gier?

i5-6600k to różnica 250 zł ( podkręcenie go jest dziecinnie proste a przedłuży przydatność procka o 2-3 lata)

gtx 960 to 500 zł które można włożyć w monitor 144hz  , a różnicę pomiędzy 970 a 960 zobaczysz w grach typu wiedzmin 3 obniżając z ultra do very high w detalach...

 

proponowałbym to co wyżej tylko wywalić tymczasowo hdd i dołożyć ten hajs do 6600k, no i konkretnie zastanowić się nad gtx960/r9 280x ( polatasz na tym gpu 13-15 miesięcy( a jak nie będziesz chciał upgradować to i 2,5 roku)  sprzedasz za 500 zł i możesz myśleć na tymi gpu które mają wyjść w tym roku - powinny już być w miarę przystępnej cenie po takim okresie 

Link to post
Share on other sites

 

 

imo nie lepiej polecieć w lepszy monitor jak to komp do gier? i5-6600k to różnica 250 zł ( podkręcenie go jest dziecinnie proste a przedłuży przydatność procka o 2-3 lata) gtx 960 to 500 zł które można włożyć w monitor 144hz  , a różnicę pomiędzy 970 a 960 zobaczysz w grach typu wiedzmin 3 obniżając z ultra do very high w detalach...
 

No na gtx 960 to pohula sobie na tym monitorze nie ma co  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Tylko rzecz w tym, że te 2.5 roku to na gtx 970 bez probelmu w fhd się wytrwa czego nie można powiedzieć o gtx 960, które już teraz jest na granicy płynności jak się odpali grę na ultra detalach. Lepiej zostać przy monitorze 60Hz, bo od lepszego monitora w grze fpsów nie przybędzie i tyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

polata polata, a za półtora roku monitor będzie dalej cacy, a gtx 970 będzie się ślinił do nowych gpu...

kombinujesz kolego...no ale po co tu monitor 144hz? bo "dla gracza" ? Ja jestem graczem, w same strategiczne grywam jak civilization. I co? potrzebne mi 144hz ?  

Link to post
Share on other sites

 

 

polata polata, a za półtora roku monitor będzie dalej cacy, a gtx 970 będzie się ślinił do nowych gpu...

 

Polatać polata. Kwestia tego, że z GTX 960 nie ma szans na porządne ustawienia w FullHD z opcją ponad 100 klatek na sekundę. Warto tutaj się zastanowić czy w grach o których wspomina autor, odświeżanie monitora 144 Hz się przyda czy też nie ? Kolejna kwestia tego, czy autor przewiduje modernizację w przeciągu roku czy dwóch o jakąś znacznie mocniejszą GPU pod 144 Hz.

 

Wiadomo, sam monitor to nie wszystko w tym przypadku.

 

Zmieniłbym tam mobo na AsRock Z170 Pro4S Wgrasz sobie nowy bios za jakiś czas, cooler już masz więc i droga do OC i5 6500 stoi przed Tobą otworem. Zakładając taki manewr, spokojnie możesz zejść do Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Link to post
Share on other sites

Witam. Co konkretnie da zmiana MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/ na  AsRock Z170 Pro4S. Chodzi o to, że na AsRock będzie możliwość podkręcenia i5 6500, a na MSI takiej możliwości nie będzie?. Zmieniając mobo rzeczywiście musiałbym zrezygnować z i5 6500, a wziąć i5 6400 żeby zmieścić się w budżecie. Lub wykonać jakiś inny manewr. 

Link to post
Share on other sites

OneTheBest. Mam podobne rozterki, tylko w sąsiednim temacie- jakąś płytę z170 pewnie wezmę, waham się natomiast jeszcze co do procka...

 

Kajtek. - czy gdyby okazało się, że z jakiegoś powodu w przyszłości podkręcanie dzięki płycie Z170 nie będzie możliwe, to o ile kupno od razu i5-6600k pozwoli "przedłużyć" życie zestawu- rok, dwa?

W moim wieloletnim zestawie chodziły tylko podstawowe gry i dlatego nie czuję do końca, czy lepiej wejść w zwykły procek, np 6400 i cieszyć się grą tu i teraz, czy dopłacić 300 zł i mieć spokój znacznie dłużej.....

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć jak to będzie z tym dalej. Biosy są już dostępne i raczej nie znikną. Intel raczej z tym też nie zrobi bo niby co ma zrobić ? Może wyjdzie jakaś łatka Win10 i znów może będą z tym problemy ale już nie takie jak z G3258. Tutaj warto wspomnieć, że nawet i to idzie obecnie obejść. Łatkę nie zawsze też trzeba instalować. 

Link to post
Share on other sites

OneTheBest. Mam podobne rozterki, tylko w sąsiednim temacie- jakąś płytę z170 pewnie wezmę, waham się natomiast jeszcze co do procka... Kajtek. - czy gdyby okazało się, że z jakiegoś powodu w przyszłości podkręcanie dzięki płycie Z170 nie będzie możliwe, to o ile kupno od razu i5-6600k pozwoli "przedłużyć" życie zestawu- rok, dwa? W moim wieloletnim zestawie chodziły tylko podstawowe gry i dlatego nie czuję do końca, czy lepiej wejść w zwykły procek, np 6400 i cieszyć się grą tu i teraz, czy dopłacić 300 zł i mieć spokój znacznie dłużej.....

2 lata dłużej pochodzi ten 6600k imo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...