Skocz do zawartości

Zestaw dla gracza do 4500 zł- ograniczona wielkość obudowy (biurko)


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

      Nadszedł czas przekazania kilkuletniego komputera (Radeon HD 4770, AMD Phenom II X3 720-2.80 GHz) synowi do jego pokoju, a zakupienia nowego zestawu, który będzie głównym domowym komputerem (Internet, Office, sporadyczne obróbki zdjęć i filmików), ale również będzie musiał uciągnąć najnowsze gry typu Project Cars, Wiedźmin 3, Fifa 16, najnowszy Battlefield- Star Wars.

 

      Wypadłem z obiegu jak chodzi o polecane komponenty, poniżej najlepiej jak mogłem określiłem swoje wymagania, natomiast głowny problem mam z dobraniem obudowy (rozterki podane niżej) oraz procesora (i5-6600k czy i5-6500)- róznica w cenie to obecnie 250 zł, a staram się zawsze dokonywać zakupów w miarę "przyszłościowych" i trochę jestem w kropce.

 

·         Zastosowanie komputera : Komputer do wszystkiego+ najnowsze Gry

·         Maksymalna kwota : 4500zł z systemem Windows 8.1

·         Kiedy zamierzam kupić komputer? : za kilka dni

·         Których części potrzebuję : kompletny zestaw z systemem Win 8.1 z 8 GB RAM i dyskiem SDD 250GB (bez HDD), bez napędu DVD

·         Czy będę podkręcać sprzęt? : w tej chwili nie, jeśli gry będą ładnie chodzić, ale komputer kupuję na kilka lat, więc za jakiś czas pewnie tak

·         Rozdzielczość mojego monitora i model : IIyama ProLite B2206WS (1680x1050), ale myślę o jakimś modelu 24 cali (1920x1200)

·         Specjalne wymagania :

- Obudowa komputera (czarna, stonowany design, dobrej jakości, bez okna, światełek, etc.) będzie umieszczona we wnęce biurka o wymiarach 55 cm (głębokość) x 50cm (wysokość)x 45 cm (szerokość). Zależy mi na ciszy i filtrach ochronnych- z wyglądu podobają mi się np. Fractal Design Define R4, Core 3500, Define S lub Phanteks Enthoo Pro M.

Nie mam bladego pojęcia, czy w takiej wnęce i z takimi komponentami to powinna mieć wentylację tylko z przodu, czy też również z góry, itd, itd. 

·         Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk HDD 1TB, myszka, klawiatura 

·         Własna propozycja zestawu 

Wersja 1: Karta GeForce GTX 970, procesor Skylake i-6600K, płyta główna MSI z chipsetem Intel Z170 (dodatkowo zwrot 170PLN przez producenta), 8/16GB ram, SSD 250 GB- chyba pzrekroczy minimalnie budżet, ale może warto?

Wersja 2: Karta GeForce GTX 970, procesor Skylake i-6500 płyta główna MSI z chipsetem Intel Z170 (dodatkowo zwrot 170PLN przez producenta), 8GB ram, SSD 250 GB

 

·         Inne 

1. Myślałem wstępnie o Win 10, ale słyszałem, że potrafi odinstalowywać samoczynnie gry i programy, których pochodzenie mu się nie do końca podoba....Mam kilka takich staroci z dawnych czasów i pewnie kiedyś będę chciał do nich wrócić, stąd wybór padł na win 8.1- słusznie?

2. Zauważyłem, że za zakup pewnych kart graficznych i płyt głownych (np MSI) można uzyskać zwrot pewnej kwoty od producenta, lub otrzymać darmową grę, itp.- czy możecie ewentualnie polecić coś rekomendowanego, a jednocześnie oferującego dodatkowe bonusy?

 

3. Planuję złożyć komputer w x-komie lub morelach ze względu na odbiór osobisty w Krakowie)- czy są to sklepy rekomendowane?

 

4. Poniżej link do stworzonego koszyka- nie mam wiedzy, czy są to optymalne komponenty, czy też nie- stowrzyłem ją na bazie przeczytanych postów tego forum- proszę o Wasze opinie.

 

          http://www.morele.net/inventory/info/ehX36d/

 

Dziękuję z góry Wam za pomoc, powienien wreszcie coś zamówić, bo mój 12-latek już żyć nie daje, a ja obiecałem mu już dawno temo kupić "wypasiony" komp pod gry- czas wypełnic obietnicę, ale sam tego wszystkiego nie ogarnę...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za info....

Wstępnie kilka tygodni temu myślałem o tej platformie, ale głównie ze względu na niższą cenę całego zestawu. Teraz, gdy ceny procesora skylake znowu trochę spadły, to przy porównywalnej cenie obu platform chyba wszedłbym w tą nowszą....

Pytanie tylko, czy zostawić sobie furtkę na podkręcanie pod gry wychodzące za rok,dwa, czy kupić płytę i procek bez opcji podkręcania.....

Link to post
Share on other sites

Z morele Skylake za 4416 zł :

i5 6400

MSI Z170A PC Mate

Noctuna NH-U9B

Obudowa Corsair 300R

Zasilacz Thermaltake 630 Smart SE

GTX 970 MSI Gaming

RAM : GSkill Riopjaws 3000 CL 15 2 x 4 GB

Crucial 250MX 200

 

+ system org. +425

 

Budy Brutusa bym nie kupił , lubi rozłączać USB 3.0 ;p

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

zaproponuję Ci mój zestaw, sam mam podobny problem z miejscem na biurku

 

BX-100 -349zł
XFX Black Edition XTR 650W -429zł
Corsair DDR4 2x4gb 2400 14cl -233zł
ASRock Z170M PRO4S, Intel Z170, DDR4, SATA3, mATX               -499zł
NH-D9L/Cryoric C1                                               -225zł/260zł
i5-6600k  -1120zł
EVGA GTX 970  -1375zł  
 
 
Obudowa jaką już mam to air corsair 240 świetnie wygląda dobre chłodzenie i dobrze podzielona na 2 części
myślę że potwór jeśli chodzi o granie ( ogromne możliwości podkręcania cpu i gpu).Możesz rozważyć kupno evga gtx 960 za 880 zł i za jakiś rok sprzedać za te 500-550 zł dołożyć 500 które ci zostały + jakieś 400nazbierane i kupić next gen gpu -sam kupuję dopiero za miesiąc i chyba tak zrobię bo wydajność wystarczy do gierek w które gram - csgo, dota2 i będę grał w overwatcha ( na ultra ustawieniach gtx960 leci 80fps (65fps minimum) na becie - słaba optymalizacja więc będzie jeszcze lepiej ).Wiedźmin itp też zadowalające osiągi także myślę że warto.Można też pomyśleć o jakimś r9 280x
Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam wszystkim za propozycje-kilkaopcji  jest więc do przemyślenia .... 

1. Karta graficzna gdyż 970 - najcichsza będzie ta od MSI, za to najtańsza i najlepszym serwisem to ta EVGA. Czy ta EVGA jest dużo głośniejsza i ma problem z piszczącymi cewkami?

2. Płyta główna- Asrock widzę cieszy się powodzeniem- polecacie rożne modele w podobnych cenach- który wybrać?

3. Obudowa -spodobał mi się ten model corsair 240- wszystko tam wejdzie bez problemu?

4. Czy Windows 10 daje w chwili obecnej jakaś przewagę nad win 8.1? 5. Czy gdyby budżet mógł się rozciągnąć (np kosztem zejścia z karta na gaz 960), to wejście w i5-6600k jest najlepsza opcją?

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

 

 

Asrock widzę cieszy się powodzeniem- polecacie rożne modele w podobnych cenach- który wybrać?

Po aktualizacji biosu, do podkręcania nadają się:

 

  • ASRock Z170 OC Formula
  • ASRock Z170 Extreme7+
  • ASRock Z170 Extreme6+
  • ASRock Z170 Extreme6
  • ASRock Z170 Extreme4+
  • ASRock Z170 Extreme4
  • ASRock Z170 Extreme3
  • ASRock Z170M Extreme4
  • ASRock Z170 Pro4 
  • ASRock Z170 Pro4/D3
  • ASRock Z170 Pro4S
  • ASRock Z170M-ITX/ac
  • ASRock Z170A-X1/3.1
  • ASRock Z170 Professional Gaming i7
  • ASRock Z170 Gaming K6+
  • ASRock Z170 Gaming K6
  • ASRock Z170 Gaming K4
  • ASRock Z170 Gaming K4/D3
  • ASRock Z170 Gaming-ITX/ac                                                                                                                                            

     

    Obudowa -spodobał mi się ten model corsair 240- wszystko tam wejdzie bez problemu
    Obudowa jest kompatybilna z MATX ( Micro ATX ) więc z płytami o formacie ATX będzie problem. Pomyśl nad obudową Fractal Design Define R4 http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

     

    4. Czy Windows 10 daje w chwili obecnej jakaś przewagę nad win 8.1?
    Tylko na  Windows 10 będzie możliwa gra w DirectX 12. 

     

    Czy ta EVGA jest dużo głośniejsza i ma problem z piszczącymi cewkami?
    Przy dużym obciążeniu jest już trochę słyszalna, ale oczywiście można wyregulować wentylatory. Cewki mogą piszczeć lub nie zależy na jaki model się trafi ( kwestia szczęścia ). 

     

    5. Czy gdyby budżet mógł się rozciągnąć (np kosztem zejścia z karta na gaz 960), to wejście w i5-6600k jest najlepsza opcją?
    Wybieranie słabszych podzespołów aby kupić lepszy procesor nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej dozbierać pieniądze i wybrać opcję GTX 970 + i5 6600K.

Ale jeżeli już spodobała Ci się tamta obudowa, to ją bierz z tą płytą co podał buddynho.
Link to post
Share on other sites

Po analizie Waszych uwag stworzyłem nowy zestaw, który mieści się w budżecie, ale opiera się na GTX 960 (opcja "na przeczekanie").

Jeśli uważacie, że np pamięci, zasilacz lub chłodzenie można bardziej zoptymalizować, to proszę o uwagi-być może dołożę do tej 970tki od razu...

http://www.morele.net/inventory/info/YSMoax/

 

P.S Nie zdecydowałem jeszcze odnośnie obudowy, czy jakaś midi czy ta Corsair 240 (buddynho-jak u niej z wyciszeniem?).

Poszukam jeszcze innych, natomiast ile cm miejsca powinienem zostawić między tyłem obudowy a ścianą (wnęka max 55cm), aby ciepłe powietrze mogło spokojnie wychodzić i nie było problemu z kablami? Define R4 bardzo fajna, ale zostaje tylko 2,5 cm- wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Po analizie Waszych uwag stworzyłem nowy zestaw, który mieści się w budżecie, ale opiera się na GTX 960 (opcja "na przeczekanie").

Jeśli uważacie, że np pamięci, zasilacz lub chłodzenie można bardziej zoptymalizować, to proszę o uwagi-być może dołożę do tej 970tki od razu...

http://www.morele.net/inventory/info/YSMoax/

 

P.S Nie zdecydowałem jeszcze odnośnie obudowy, czy jakaś midi czy ta Corsair 240 (buddynho-jak u niej z wyciszeniem?).

Poszukam jeszcze innych, natomiast ile cm miejsca powinienem zostawić między tyłem obudowy a ścianą (wnęka max 55cm), aby ciepłe powietrze mogło spokojnie wychodzić i nie było problemu z kablami? Define R4 bardzo fajna, ale zostaje tylko 2,5 cm- wystarczy?

szczerze jak napisałem mam samą obudowę a wnętrze kupuję dopiero za miesiąc ale po oglądaniu 100000 filmików i czytaniu for stwierdzam że ma być cicha :).

Co do MSI to uważaj bo mogą nie wejść do tej obudowy ( są trochę wieksze przez te czerwone wystające rogi )  jest gdzieś promocja na evge gtx 960 4gb scc za 880 zł.(sorry już się skończyła :( )

sorry nie zobaczyłem ze to obudowa atx.do atx to śmiało ale nie wiem czy ten 4gb nie lepszy

Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Po dogłębnej analizie (zależy mi na cichym zestawie) mój zestaw prezentuje się tak:

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, OEM/

MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) /

Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black /

bequiet! Dark Rock 3 Pro /

Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) /

SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) /

 

Razem 4400 PLN , ale brakuje jeszcze zasilacza.

 

Pytania mam jeszcze 3 pytania:

1. Jaki dobry, cichy zasilacz dobrać w kwocie 250-400 pln? Szukam złotego środka- zestaw na lata..

2. Czy zamiast Dark Rock 3 Pro nie lepiej wziąć Grandisa, który jest sporo tańszy? Czy nie będzie problemów z wysokością pamięci?

3. Czy do zestawu (pełne złożenie przez  esc.pl) powinienem dorzucić jakąś pastę pod procesor, czy już jest w zestawie?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Jaki dobry, cichy zasilacz dobrać w kwocie 250-400 pln? Szukam złotego środka- zestaw na lata..

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=61318Modularny, z zapasem mocy.

 

 

2. Czy zamiast Dark Rock 3 Pro nie lepiej wziąć Grandisa, który jest sporo tańszy? Czy nie będzie problemów z wysokością pamięci?

Różnica z temperaturami w spoczynku ok 1 stopień  http://static.cms.netshare.pl/cms/2014/05/silentiumpc-grandis-xe1236-spoczynek_oc.png. Grandis ma 2 wentylatory więc na RAM będzie miejsca mało, ale wystarczająco. Grandis jest bardziej opłacalny. Wydajność ta sama co Dark Rock 3 Pro a niższa cena.

 

 

3. Czy do zestawu (pełne złożenie przez  esc.pl) powinienem dorzucić jakąś pastę pod procesor, czy już jest w zestawie?
Jest w zestawie, ale lepiej kupić dodatkowo  http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=9028 bardzo dobra pasta.

Płytę wymień na http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=68002lub http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=67651

Link to post
Share on other sites

 

 

Płytę wymień na

w jakim celu? tomahawk całkowicie mu wystarczy

 

 

1. Jaki dobry, cichy zasilacz dobrać w kwocie 250-400 pln? Szukam złotego środka- zestaw na lata..

do końca budżetu ale.. bardzo cichy + tryb półpasywny 

 

 taniej spokojnie da radę 

G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 

 

 

2. Czy zamiast Dark Rock 3 Pro nie lepiej wziąć Grandisa, który jest sporo tańszy? Czy nie będzie problemów z wysokością pamięci?

pamięci low profile i nie będzie problemu. DR3 jest troszkę cichszy 

Link to post
Share on other sites

1. Czy aby zapewnić sobie totalna ciszę podczas zwykłej pracy- net, office, etc. to lepiej zainwestować w ten wyższy model, bo jak rozumiem w tym modelu bronze wentylator chodzi cały czas i do tego jest słyszalny nawet przy przeglądaniu neta?

2. Czy te pamięci, które wybrałem, można uznać za low profile, czy raczej zmienić od razu?

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy aby zapewnić sobie totalna ciszę podczas zwykłej pracy- net, office, etc. to lepiej zainwestować w ten wyższy model, bo jak rozumiem w tym modelu bronze wentylator chodzi cały czas i do tego jest słyszalny nawet przy przeglądaniu neta?

dokładnie tak jak napisałeś

 

 

2. Czy te pamięci, które wybrałem, można uznać za low profile, czy raczej zmienić od razu?
te są niskie, bez zbędnych radiatorów http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=63078
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wskazówki.

 

1. Przeczytałem gdzieś na forum, że biorąc 970-kę od EVGA lepiej kupić model z nowszym typem chłodzenia, oznaczonym ACX2.0+.

Znalazłem taką właśnie kartę na x-komie w cenie 1549zł- czy warto zatem złożyć kompa na esc (jednak ceny lepsze) a kartę z x-koma już samemu zamontować, czy takie zabiegi nie mają sensu bo modele nie dużo się różnią? Warta jest ta karta SSC grzechu?

 

2. Lewiis- kości low profile które wyżej poleciłeś są taktowane 2400Mhz-  czy nie lepiej wziąć coś wyżej taktowane? Nie upieram się, pytam z ciekawości...

P.S Na moim miejscu wziąłbyś Grandisa czy DR3?

Link to post
Share on other sites

 

 

Znalazłem taką właśnie kartę na x-komie w cenie 1549zł- czy warto zatem złożyć kompa na esc (jednak ceny lepsze) a kartę z x-koma już samemu zamontować, czy takie zabiegi nie mają sensu bo modele nie dużo się różnią? Warta jest ta karta SSC grzechu?
 

SSC ACX 2.0+ ma poprawiony ułożenie heatpipe'ów i wszystkie 3 są na rdzenie- na esc.pl masz starszą wersję, która ma 2 heatpipe'y na rdzeniu jednak i tutaj chłodzenie działa na odpowiednim poziomie. To zależy więc od Ciebie czy chcesz dopłacić to 50 zł i montować samemu lub wybrać gorszą wersję, zamontują w sklepie od razu i masz to gdzieś. Na twoim miejscu jeżeli oczywiście dasz sobie radę to dopłaciłbym do tego SSC jeżeli koniecznie EVGA.


 

 

2. Lewiis- kości low profile które wyżej poleciłeś są taktowane 2400Mhz-  czy nie lepiej wziąć coś wyżej taktowane? Nie upieram się, pytam z ciekawości...

Te Kingstony co podałeś też są dobre, a Cruciale od lewisa warto brać jeżeli szukasz jakiś cięć niezbyt drastycznych.  

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu jeżeli oczywiście dasz sobie radę to dopłaciłbym do tego SSC jeżeli koniecznie EVGA.

.

Myślę o EVGA, gdyż jest ona polecana- sam nie mam żadnych preferencji- zależy mi na cichej karcie- czy jest jakaś inna alternatywa o podobnych możliwościach i rozsądnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Oczekując na potwierdzenie z ESC, że do karty gtx 970 będzie dodawana u nich najnowsza gra Tomb Rider, doprecyzowałem własny zestaw na bazie Waszych uwag, choć suma jest bliższa teraz 5000 zamiast 4500 zł...

 

Zdecydowałem się na kartę graficzną od MSI- model Gaming (100 zł droższa od EVGA, ale ma b. dobre opinie wydajność/cisza), natomiast wciąż biję się z myślami jak chodzi o:

- zasilacz (może jednak wziąć tańszy?) 

- płyta główna- ostatnio polecacie inny model MSI- MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, - zostawić Tomahawka?

- pamięci "low profile"- jest sens iść w ciut wyższe częstotliwości?

 

Zestaw po aktualizacji:

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB /

SilentiumPC Grandis XE1236/

Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) /

SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) /

Black Edition XTR 550W Modular 135mm 80+ Gold

Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport

 

Proszę o Wasze opinie-zmieniać coś/ jest optymalnie?

Stawiam na ciszę i długowieczność zestawu bez konieczności upgradów...

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

 

 

Zdecydowałem się na kartę graficzną od MSI- model Gaming (100 zł droższa od EVGA, ale ma b. dobre opinie wydajność/cisza),

Do EVGA wgrasz nowy firmware i będzie tak samo cicha. Nie widzę sensu przepłacać 100 zł za taką samą wydajność...

 

 

 

- zasilacz (może jednak wziąć tańszy?) 

Dobrym zmiennikiem będzie CoolerMaster G550M- dobra konstrukcja, pół modularny.

 

 

 

- płyta główna- ostatnio polecacie inny model MSI- MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, - zostawić Tomahawka?

Na MSI Z170A G43 masz to samo wyposażenie co na Tomahawku ale w niższej cenie.

 

 

 

- pamięci "low profile"- jest sens iść w ciut wyższe częstotliwości?
 

Dużego wzrostu wydajności nie będzie ale możesz dopłacić do Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black [HX426C15FBK2/8] mniejsze opóźnienia i wyższe taktowanie da zysk na poziomie do 5 fpsów zależnie od gry.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odzew.

1. Czy te pamięci  Kingston HyperX Fury wejdą bez problemu pod Grandisa, czy dla wygody i większej ciszy pójść lepiej w Dark Rock 3 (bez pro)?

2. Płyta Tomahawk była polecana ze względu na dobrą sekcję zasilania- czy model G43 jest tańszy, gdyż ma ją gorszą? 

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy te pamięci  Kingston HyperX Fury wejdą bez problemu pod Grandisa, czy dla wygody i większej ciszy pójść lepiej w Dark Rock 3 (bez pro)?

Zmieści się, ponieważ to nisko profilowane kości. Jak chcesz dopłacić to weź thermalright macho rev.B - pod względem wydajności i kultury pracy będzie dobre.

 

 

 

2. Płyta Tomahawk była polecana ze względu na dobrą sekcję zasilania- czy model G43 jest tańszy, gdyż ma ją gorszą?

Tak jak już pisałem 

 

 

Na MSI Z170A G43 masz to samo wyposażenie co na Tomahawku ale w niższej cenie.

jest to samo w innej kolorystyce. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...