Skocz do zawartości

Obudowa do 500zł na mikołajki


Recommended Posts

Witam,

Jutro będę zamawiał nową obudowę, jaką polecalibyście do 500zł? Myślę nad Coolermaster HAF 932 za 496zł jaka jest jeszcze b.dobra w tej cenie?

Fajnie by było gdyby miała: czarne wnętrze, dobry obieg powietrza, montaż dysków z boku, opcjonalnie okno po boku

 

I takie pytanie czy okazji gdy bym kupił HAF 932 i chciał bym zrobić czarne wnętrze czy wystarczył by do tego zwykły spray czy czymś innym się to robi ?

Link to post
Share on other sites

I takie pytanie czy okazji gdy bym kupił HAF 932 i chciał bym zrobić czarne wnętrze czy wystarczył by do tego zwykły spray czy czymś innym się to robi ?

Wystarczy zwykły spray za ok. 12 zł za 400ml ja tak malowałem swoją (w sumie chyba 4 zużyłem)

Link to post
Share on other sites

trochę ponad budżet ale fajna buda

http://www.yooki.pl/index.php?p1036,obu ... n-2-czarna

obudowa dość fajna, szkoda tylko że karty graficzne do 27cm tylko tam się mieszczą, no i brak montażu dysków z boku, a tak poza tym to extra ale aż 591zł za nią bym nie dał.

 

I takie pytanie czy okazji gdy bym kupił HAF 932 i chciał bym zrobić czarne wnętrze czy wystarczył by do tego zwykły spray czy czymś innym się to robi ?

Wystarczy zwykły spray za ok. 12 zł za 400ml ja tak malowałem swoją (w sumie chyba 4 zużyłem)

a to super, jak my ją brał to sobie kupie i zrobię ładne czarne wnętrze.

 

Szkoda że tej wersji nigdzie niema HAF 932 Black Edition :/ napisałem do Coolermastera czy wiedzą coś kiedy ma się pojawić w europie, odpisali że nie mają pojęcia :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem obudowę, jest na prawdę super, moja stara by cała weszła do niej :)

Obudowa ma 4 wentylatory 3 x 230x30mm i 1x 140x25mm.

Mam pytanie czy jak podłącze wentylator 3-pinowy do 4-pinowego portu na płycie głównej czy będzie chodził z pełną prędkością czy będzie wolniejszy? U mnie an płycie są 2 porty 3 pinowe i 1 port 4 pinowy. Podpiąłem boczy wentylator do poru chassis fan 1 (3-pin), górny pod chassis fan 2 (3-pin), przedni do PWM Fan, no i z braku portów tylni przejściówką pod MOLEXa. Rozumiem że będę mógł tylko kontrolować obroty wentylatora podłączonego do PWN a reszta będzie zasuwać na max non stop, no chyba że kupię kontroler obrotów, czy jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy jak podłącze wentylator 3-pinowy do 4-pinowego portu na płycie głównej czy będzie chodził z pełną prędkością czy będzie wolniejszy

Czwarty przewód jest to przewód PWN, czyli jest zbędny w tym wypadku. Możesz podłączać go do 3pin. Żadnej prędkości nie stracisz.

Rozumiem że będę mógł tylko kontrolować obroty wentylatora podłączonego do PWN a reszta będzie zasuwać na max non stop

Jest to zależne od płyty. W niektórych płytach możesz sobie ustawić w biosie, lub w programie dołączonym przez producenta prędkość wentylatorów podłączonych pod 3pin. Np. low speed, medium speed, high speed.

Link to post
Share on other sites

Sorrki miło być PWR Fan a nie PWM co napisałem, czy zostawić podłączonego go pod ten port czy lepiej podłączyć go pod następnego MOLEXa ? Bo teraz niby on jest podłączony pod Power fan. Czyli chyba od zewnętrzny od zasilacza.

Aha i Chassis fan 1 jest (4-pin) a nie 3-pin a reszta jest 3-pin, oczywiście oprócz CPU Fan. Jednak przez bios idzie kontrolować obroty ale tylko dwóch Chassis fan, bo PWR się nie da, no chyba że jakimś programem. Jest jakiś fajny program do kontroli obrotów ?

 

Kup sobie takie coś: http://allegro.pl/aab-cooling-fc4-regul ... 17182.html

 

i będziesz miał spokój.

No mam zamiar se kupić, lub ewentualnie NZXT SENTRY 2. Ale raczej taki zwykły.
Link to post
Share on other sites

właśnie próbowałem nim ale jakoś nie idzie :) tak samo tym od ASUSa Probe II zmieniam i nic.

A takie pytanie: Czy jak bym kupił rozgałęziacz i z tego 4-pin zrobił np 2x 3-pin czy prędkość obu były by mniejsze niż normalnie?

Link to post
Share on other sites

Ja mam Sentry 2 i od razu zepsuła się jedna wtyczka. Trochę badziewnie wykonany ten regulator i w porównaniu do gałkowców niezbyt wygodny (o wiele szybciej przekręcisz gałkę, niż wymacasz ileś razy ekran). Gdyby nie to, że zmieniałem budę na taką z drzwiczkami, pozostałbym przy gałkowcu.

 

A tu masz filmik:

 

Jak już Ci się podobają takie z LCD, to chyba Aerocool ma coś na jedną zatokę, co nie ma wtyczek molex (zbędne, a zabierają mnóstwo miejsca).

Link to post
Share on other sites

Ja mam Sentry 2 i od razu zepsuła się jedna wtyczka. Trochę badziewnie wykonany ten regulator i w porównaniu do gałkowców niezbyt wygodny (o wiele szybciej przekręcisz gałkę, niż wymacasz ileś razy ekran). Gdyby nie to, że zmieniałem budę na taką z drzwiczkami, pozostałbym przy gałkowcu.

 

A tu masz filmik:

 

Jak już Ci się podobają takie z LCD, to chyba Aerocool ma coś na jedną zatokę, co nie ma wtyczek molex (zbędne, a zabierają mnóstwo miejsca).

No też jestem bardziej za takim gałkowcem, ten ZALMAN ZM-MFC1 PLUS srebrny mi się bardzo podoba ale jest nie pod kolor obudowy ;) chociaż ten czarny też nie jest zły.

 

obudowę mogę polecić CMS HAF-922 sam ją posiadam i ma bardzo dużo miejsca w sobie i nie jest taka droga

Myślałem czy ją by nie brać ale postanowiłem dołożyć i wziąć tą 932 bo bardziej mi się podobała.

 

A wie ktoś może co z tym rozgałęźnikiem z 4-pin na 2x 3-pin czy ta prędkość tych dwóch wentylatorów będzie słabsza jak będą one podłączone pod taki rozgałęźnik ?

Link to post
Share on other sites

No też jestem bardziej za takim gałkowcem, ten ZALMAN ZM-MFC1 PLUS srebrny mi się bardzo podoba ale jest nie pod kolor obudowy ;) chociaż ten czarny też nie jest zły.

Miałem czarnego Zalmana. :) Nie wiem, czy jest sens przepłacać w porównaniu do aab cooling. Też mają taki na 6 wentyli.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wole razy wydać dobrze i mieć porządny sprzęt niż potem za rok zmnieniąć bo karta graficzna jest za długa, ale brakuje miejsca na coś.

No i te temperatury w spoczynku: CPU 18C, MB 14C, HD6870 28C, DYSKI 21C 19C a obok kompa jest kaloryfer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...