Skocz do zawartości

Sposób rozprowadzania pasty


Recommended Posts

Witam, będę dziś zmieniał radiator i interesuje mnie w miarę najlepszy sposób nałożenia pasty. Zakupiłem zm-stg-2 i testowałem z inna pasta jak i ze starym procesorem nakładanie za pomocą karty wyszło wszystko ładnie, tylko ciekawi mnie jeszcze sposób

-nałożenia trochę pasty i od razu na processor radiator podobno pęcherzyki nie powstają a samo się wszystko rozprowadza. Wolę zasięgnąć waszej opinii przed tą wymianą. Jak myślicie jaki sposób będzie najlepszy nie tylko z w/w wymienionych.

Link to post
Share on other sites

Wiesz ja tam rozprowadzam kartą , bo jednak mam teorie że jak sie nałozy tylko na środek to po dociśnięciu jednak gdzies tam bo bokach może wyleciec , sprawdzałem na przykładzie dwóch szkiełek i zaznaczeniu powierzchni jaką ma procesor i efekty były takie sobie , trochu za granice wyleciało a dużo tez było pustych miejsc ... więc ja rozprowadzam karta ew. naciągnąc na palec worek i paluszkiem wszystko ładnie rozprowadzić

Link to post
Share on other sites

Ja rozprowadzam pastę wedle jednej ze wskazówek, którą gdzieś przeczytałem. Rozprowadzam niewielką ilość pasty na radiatorze i ścieram nadmiar (papierowym ręczniczkiem), tak żeby cieniutka warstewka została jedynie w porach. w efekcie jest tylko lekkie zabarwienie prawie niewidoczne. Potem nakładam pastę na procesor rozsmarowując ją kartą plastikową (telefoniczna, stara płatnicza itp...) ściągając również nadmiar kartą. i tyle. Przed nakładaniem czyszczę procka i radiator specjalnym płynem do czyszczenia elektroniki izopropylem (czy jakoś tak)

Link to post
Share on other sites

stg-2 źle się rozprowadza, także w jej przypadku inaczej niż kartą będzie ciężko, a co do zrobienia mgiełki na stopce radiatora i procu przed nałożeniem pasty to jak najbardziej wskazany zabieg

 

PS umyj wcześniej zarówno stopkę radiatora, jak i powierzchnię proca za pomocą alkoholu izopropylowego

Link to post
Share on other sites

ja tam zawsze klade na caly proc i zostawiam tak 5mm od brzegów, różnie i paluchem i pedzelkiem (zalezy jaka pasta) potem klade noctue i dociskam lekko wykonujac róch obrotowy(minimalnie w 2 strony), tak zeby pasta sie dobrze rozprowadzila i powietrze wyszlo, jak dobrze jest nalozone to u mnie nawet troche podnioslem plyte trzymajac za radiator :oops:

Link to post
Share on other sites

Ja rozprowadzam pastę w taki sposób ż biorę ten pędzelek i nakładam grubszą warstwę na samym środku a po bokach robię takie punkty. Zamieszczam rysunek

* to jest pasta

= miejsce na procku albo radiatorze.

Pozdrawiam

 

*======*

==**==

*======*

Link to post
Share on other sites

Miałem pastę tego zalmana i powiem że bardzo dobry produkt. Naprawdę dobrze zrobiłeś że go kupiłeś. Możesz jeszcze spróbować z woreczkiem śniadaniowym. :/ Bierzesz woreczek taki z plastiku, wszadzasz palec do środka (typu prezerwatywa) i smarujesz tą pastę na procesorze lub na podstawie radiatora

Link to post
Share on other sites

moze kolega pomylil z stg1 :) - swoja droga tez niezla pasta - byla :/

Ma ktos porownanie stg2 z nt h1? duże ciężej sie rozprowadza stg2? - bo chce cos kupic wlasnie a revoltec mnie dobija i na proca nie bardzo go chce pakowac. a do testow 2 platformy jak nakbardziej :)

 

 

 

@drachenfeles

mi tam rozkrecanie co kilka miechow nie przeskadzalo bo co chwile jakies testy,

nowe ukladanie kabli, wymiana wentyli, czy nawet glupie czyszczenie budy, zawsze odkrecalem noctue by bylo ciut wiecej miejsca to i paste sie wymienilo co 2 miechy.

Pamietam jak ja dalem pod i7 860 i zaczalem katowac - 90 stopni to po 2 dniach testow(661 vs 750 vs 860 - byla recka :) ) to wilgotna pasta tylko na środku zostala tak to wyschla.

Wg was co lepsze:

PK-1

STG2

czy AAB Cooling Thermal Grease 2 - 60zl 30g (TG1 ma 7,5W/mK a to jest niby lepsze i duuzo drozsza TG1 taki sloik 30g 12zl )

Link to post
Share on other sites

moze kolega pomylil z stg1 - swoja droga tez niezla pasta - byla

może,

swoją drogą była dobra, rozprowadzanie cud-miód i orzeszki, ale za to dość szybko wysychała i trzeba było wymieniać, to ja już wolę te 10 min poświęcić żeby równo położyć stg-2 niż rozkręcać wszystko średnio co pół roku

Link to post
Share on other sites

z pecherzykami chodzi o to, ze powietrze slabiej przewodzi cieplo niz pasta. Dlatego procek slabiej oddaje cieplo wiec jest goretszy. A przy nakladaniu jest najlepiej posmarowac caly procesor pasta. Im wieksza powierzchnia styku tym lepiej oddawane cieplo.

 

zalmana stg-2 dobrze jest wlozyc do goracej wody przed nakladaniem. Pasta wtedy stanie sie bardziej przyjazna rozsmarowywaniu. :) I jednak najlepiej jest ja nalozyc karta. Ladnie sie rozsmarowywuje. :cry:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...