Skocz do zawartości

SteelSeries Rival - problem z firmware (koniecznie zajrzyj, jeśli jesteś użytkownikiem)


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Ja mam innej maści problem podłąnczam Rivala 300  a tam w kółko że nieprawidłowa instalacja tego urządzenia  świeci się w jednym usb ... w kolejnym już nie ...  i w kółko prosi o reset jaki nic nie daje. A Engin nie wykrywa jej w ogóle

 

ma ktoś jakieś rozwiązanie ??  


No i po problemie :] Okazało się że trzeba zamknąć oprogramowanie od klawiatury Logitecha :]  i wszystko ruszyło .. Dość dziwaczne

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pobierz najnowszą wersję i po prostu nie aktualizuj fw. ;)

Problem w tem że kiedy to zrobię to myszka dział tak jak na nowym fw. :D

I nie wiem z jakiego win korzystacie ale w moim odczuciu na win 10 mysz przy każdym włączeniu Pc działa troche inaczej :D

Edytowane przez mati218
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dopiero co kupiłem Rival 100 i nadal problemy. 

Stary fw nawet jej nie wykrywa, nowy wykrywa, mogę wszystko konfigurować, lecz nadal mysz nie działa... nie wykrywa ruchu! 

Kombinuje, instaluje, resetuje NIC. 

Oczywiście na innym PC śmiga świetnie! :/

 

Jakieś pomysły?! Lekko już się zirytowałem po 2h prób i błędów.

 

@Edit

 

Ogólnie to teraz po zmianie portu instaluje normalnie myszkę, ENGINE ją wykrywa, po czym system stwierdza, że to jest jednak klawiatura i nawet ENGINE ją wskazuje jako "odłączona"...

 

@Edit2

Reinstalacja systemu pomogła. 

Edytowane przez d3zet
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dla tych którzy mają problem z updatem firmware w Rival'u 300.

Gdy klikałem update firmware "pisało na czerwonym pasku critical update czy coś takiego) to albo myszka w ogóle nie działała w systemie i trzeba było restartować albo nie działała ale dodatkowo migało logo SS na niebiesko. Ja zrobiłem tak :

1. Usunąłem sterowniki steelseries

2.Wyczyściłem ccleanerem zbędne śmieci + rejestr

3. Zainstalowałem sterowniki (miałem wtedy odłączoną myszkę, zrobiłem to za pomocą klawy - tab się przydaje :D)

4. Po zainstalowaniu podłączyłem myszkę do innego USB i update poszedł bez problemu, u mnie zadziałało na frontowym obudowy

 

Nie pamiętam czy był restart po wyczyszeniu ccleanerem i odinstalowaniu (raczej nie)

 

Może to komuś pomoże. Mi pomogło i działa jak należy ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hmm to dlatego mogę mieć taki problem z myszką zacina się bądź zwalnia tylko podczas grania w cs:go i to nie zawsze + dodam że w innych grach czy na pulpicie ten problem nie występuje, próbowałem różnych rzeczy z internetu nawet przepinałem mysz w inny slot usb i pomagało ale tylko na chwilę? Mysz to rival 100 mam ponad rok i spisuje się dobrze.  

 (Rozumiem że to było dawno)

Edytowane przez Montewski21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...