Skocz do zawartości

PROBLEM Z ASUS PG279Q


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xernos2,

Recommended Posts

MAM PROBLEM Z MOIM ASUSEM.  MONITOR PRACOWAŁ NORMALNIE PRZEZ OK 2 TYGODNIE. PODŁĄCZONY BYŁ DO KOMPA PRZEZ DISPLAY PORT. NASTĘPNIE PODCZAS PRACY WYGASIŁ SIĘ A NASTĘPNIE PRZESZEDŁ W STAN CZUWANIA POMIMO NADAL PRACUJĄCEGO KOMPUTERA. PONOWNY RESTART KOMPA NIC NIE POMÓGŁ. SUSTEM WSTAJE A MONITOR CAŁY CZAS JEST W TRYBIE CZUWANIA. PRZEPROWADZIŁEM WIĘC KILKA TESTÓW . W SPOSÓB RĘCZNY WŁĄCZYŁEM MONITOR A NASTĘPNIE KOMPUTER . NA POCZĄTKU WYDAJE SIĘ ŻE WSZYSTKO OK JEST POJAWIA SIĘ NAPISY BIOS I OKNO URUCHAMIANIA WINDOWS. WÓCZAS EKRAN GAŚNIE  I WYŚWIETLA SIE KOMUNIKAT DISPLAY PORT NIEDOSTĘPNY. PODŁĄCZYŁEM WIĘC MONITOR POPRZEZ HDMI I WÓWCZAS DZIAŁA PRAWIDŁOWO. MOŻE MACIE JAKIEŚ POMYSŁY. DODAM ŻE WSZYSTKIE STEROWNIKI SĄ ZAINSTALOWANE A MONITOR ŚMIGAŁ DO TEJ PORY BEZ ZARZUTU. MÓJ SPRZĘT I7 3930K ASUS RAMPAGE EXTREME IV ORAZ GTX 980TI SESTEM WIN 7 64 BIT . POZDRAWIAM DZIĘKI ZA POMOC

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam

 

Nie pisz dużymi literami - gorzej się to czyta i nie wpływa to na ilość oraz jakość udzielanych odpowiedzi ...

 

Pierwszą rzeczą, jaką bym sprawdził to sam kabel DP oraz oba gniazda czy przypadkiem nie są w jakiś sposób nadłamane. Drugim elementem byłyby ustawienia samego monitora czy w INPUT Source ma Auto (ewentualnie przestawił na DipslayPort po podpięciu kabla). Jeżeli to nie pomoże spróbuj zrestartować monitor do ustawień fabrycznych - w instrukcji powinno być to opisane, jak to wykonać.

 

Ostatnią deską ratunku byłoby odinstalowanie sterowników za pomocą driver sweeper'a i ponowna instalacja po restarcie systemu - choć raczej wygląda to na uszkodzenie mechaniczne lub złą konfigurację po stronie monitora (np. przestawienie źródła sygnału).

 

pozdrawiam

 

http://www.guru3d.com/content_page/guru3d_driver_sweeper.html

Edytowane przez xernos2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeprowadziłem dodatkowy test monitora i ewentualnie karty graficznej. Kupiłem przejściówkę display port - hdmi. Ponieważ złącza hdmi działają postanowiłem połączyć urządzenia takim przewodem . Niestety testy nie powiodły się . montując przejściówkę w karcie a następnie w monitorze nie udało mi się uzyskać obrazu . Czyżby padła karta graf i monitor? Może przepięcie jakieś/ Monitor ma G-Synch może moduł padł ? Ale czy może powodować to jakieś nieprawidłowości w przesyłaniu sygnału?


Monitor sam nie przestawia źródeł sygnału wejściowego trzeba go wybrać ręcznie . Stery też już odinstalowałem a złącza na kablu DP są idealne , zresztą nikt ich nie ruszał.


Po restarcie samego monitora ( resetowaniu ustawień) wszystko wróciło do normy. Pytanie dlaczego tak się stało? Mam nadzieję że więcej się nie powtórzy i nie było przyczyną jakiejś awarii (początkowej )któregoś z urządzeń . Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Po restarcie samego monitora ( resetowaniu ustawień) wszystko wróciło do normy. Pytanie dlaczego tak się stało? Mam nadzieję że więcej się nie powtórzy i nie było przyczyną jakiejś awarii (początkowej )któregoś z urządzeń . Dzięki za pomoc.

Niestety jakość oprogramowania firmware również bywa różna, a sam sprzęt nie jest projektowany już na lata (nie pisze o monitorach profesjonalnych) -  czasami wystarczy niewielkie przepięcie z sieci elektrycznej i pojawiają się dziwne cyrki. Jeżeli problem będzie się powtarzał to zainwestuj w jakąś  listę przeciwprzepięciową ze średniej półki - przed piorunem nie uchroni(bo takie nie istnieją), ale wytłumi "szpilki", w innym przypadku, gdy masz taką listwę pozostaje, tylko serwis producenta.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...