Skocz do zawartości

Który smartfon wybrać


Recommended Posts

Witam, mam dylemat nad wyborem smartfona.

Przez dłuższy czas byłem "przekonany" do Samsung Galaxy S5 neo. Ale po przejrzeniu rankingu na tej stronie i obejrzeniu innych smartfonów nie wiem czy to dalej dobry wybór. 

Mam mniej więcej upatrzone takie typy tel:

- Samsung Galaxy S5 neo

- Huawei P8 (flagowiec, nie lite ) 

- LG G Flex 2 

- HTC Desire 820

- LG G3 ( flagowiec )

- Sony Xperia M4 Aqua ( to brałem pod uwagę na samym początku, ale teraz to już chyba nie ma nawet sensu tego tel. oglądać )

- Samsung Galaxy A5

 

Ja osobiście myslę że z podanych tel. do wyboru musiałbym się zastonowić pomiędzy SGS5 neo a LG G3. Reszta chyba poza zasięgiem, ale może i się mylę.

Proszę o doradzenie i napisanie swoich spostrzeżeń. 

Pozdrawiam,

Karol.

Link to post
Share on other sites

Tzn. nie wyznawca, bo nawet nie wiem co to jest. Jestem świerzakiem jeżeli chodzi o Androida i nowsze telefony a używam każdej możliwej rzeczy w internecie żeby właśnie dobrze wybrać. 

Tylko teraz pytanie czy jeżeli wybiorę P8, to nie będę żałował firmy ? Huawei narazie jest znany pod względem jako chiński telefon, LG Samsung to raczej solidna mark z wyrobioną już rekomendacją, więc jeżeli coś by było nie tak, będzie im zależało na kliencie, tak samo z aktualizacjami systemu. O to właśnie boję się z P8 czy producenci o nim nie zapomną. 

Link to post
Share on other sites

Znany pod względem jako chiński telefon? Nie rozumiem totalnie tego zdania

Huawei to 3 producent na rynku pod względem sprzedawanych telefonów. Przed LG, Sony, HTC i zaraz za Applem i Samsungiem

Tak już ktoś sie przejmuje klientem jak tyle ich mają a połowa z nich w ogóle ich nie aktualizuje bo sie boją że sie coś zepsuje albo stracą dane albo nawet nie wie że jest taka możliwość

P8 dostanie 6.0 jako flagowiec

S5 neo to nie flagowiec i właśnie Samsung lubi zapominać o takich przejściowych modelach, które wyszły w sumie niewiadomo po co

Link to post
Share on other sites

Bardziej niż Hauwei to w tyłku klienta ma Samsung. Mowa oczywiście o aktualizacjach systemu, jestem w szoku że wogóle zwykły S5 dostanie Androida 6.0, chwała za to Samsungowi. Nie wiem jak wygląda serwis Huawei, ale gorszego niż Samsung (w kwestii smartfonów) nie ma.

Link to post
Share on other sites

Samsung i LG-Korea,HTC-Tajwan,Sony-Japonia.Te firmy też pochodzą z Azji.Huawei jest już coraz lepszy,odstaje właściwie jedynie pod względem GPU,ale jak nie grasz w zaawansowane gry to śmiało bierz Huawei P8,który ma bardzo dobre aparaty,a w trybie makro robi nawet lepsze zdjęcia niż taki S6 czy LG G4,ekran również jest bardzo dobry,do tego świetnie wykonany (aluminium) i jest elegancki.

Link to post
Share on other sites

Lenovo jest tragiczne jeśli chodzi o serwis smartfonów, nawet Myphone na jego tle wypada dużo lepiej. Nie wiem bo nie miałem jeszcze do czynienia z typowym zgłoszeniem serwisowym jeśli chodzi o jakiegoś Huawei, Samsung na tej płaszczyźnie leży i kwiczy ale to zazwyczaj kwiczy klient jak ktoś wyda 1000 zł na smartfon po czym po roku wraca z serwisu i szanowny Samsung stwierdza że był zalany :) O aktualizacji nic nie mówiąc, na tym polu można jedynie pochwalić Apple i serie Nexus bo to jedyne telefony które można pewniakiem brać i nie bać się o aktualizację, no może jeszcze Motorola, choć ta teraz jest pod Lenovo więc cudów tej marce nie wróżę.

Link to post
Share on other sites

Jak miałem S4 i miałem irytujący podwójny skok w przycisku home to pierwsze dwie naprawy polegały na wgraniu nowego oprogramowania jakby to miało w czymś pomóc. Dopiero za trzecim razem wymienili przedni panel co powinni zrobić już za pierwszym razem. Nie wspominam dobrze ich serwisu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...