Skocz do zawartości

Sprawdzenie, ocena zestawu na Skylake 2100 - 2200 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Internet, multimedia, filmy, muzyka, gry, konwertowanie plików
  • Maksymalna kwota : 2100 - 2200zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jutro lub po nowym roku
  • Których części potrzebuję : Cała skrzynka + napęd dvd
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie, ale jak w przyszłości by się dało to czemu nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920 x 1080 LG IPS LED 22MP65 Full HD
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu :
  • Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/
    899 zł
  • Płyta główna:
    MSI B150 PC Mate /intel B150, DDR4, LGA1151/
    379 zł
  • Pamięć RAM:
    Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black
    210 zł
  • Dysk twardy:
    Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
    230 zł
  • Nagrywarka DVD / BluRay:
    LG GH24NSD1 SATA (black)
    59 zł
  • Obudowa:Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)130 zł
  • Zasilacz:
    Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

          Inne : Komputer kilka miesięcy będzie działał na zintegrowanym układzie graficznym,  grafikę kupię za jakiś czas 1 - 3 miesiące, celuje w max gtx 960 z vram 4gb lub r9 380 z 2 lub 4gb vram.

 

Mogę śmiało zamawiać ten zestaw ?, czy wszystko bez problemu będzie współgrać ze sobą ?, jak wam się chce podajcie swoje propozycje.

 

 

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie spokojnie możesz brać, tylko dysk podmień na Seagate Baracuda, lub WD RED 1TB ;3 są szybsze, also później dołożył bym jeszcze SSD, lub nawet teraz, 128GB na system i po sprawie, sprzęt na lata ;3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli inwestujesz to wybierz SSD od Cruciala BX100 250GB- bardziej opłacalny pod względem objętości od ceny.


 

 

żeby system startował jak rakieta

Jeżeli chcesz SSD pod sam system do bez sensu warto instalować na nim programy użytkowe i kilka gier.


Wymień jeszcze HDD na Seagate- trochę tańsze i szybsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk chciałem pod system, będę na nim instalował programy, chce żeby szybciej mi się wszystko uruchamiało w tym mam namyśli ważny dla mnie program Internet Download Manager, chce żeby szybko łączył części plików, nie zamierzam instalować na nim gier, chyba, że cs 1.6 i nic po za tym, dysk hdd, będzie przeznaczony na magazyn danych, od reszty on będzie, wiec czy sens jest wydawać na pojemność której nie wykorzystam ?

Link to post
Share on other sites

@up

Sens, bo przerzucasz system i najważniejsze dane i programy, a chodzi ci o niebo lepiej. Nic ci tak bardzo nie przyspieszy systemu jak to. Na twoim miejscu jeszcze bym zamienił i5 6500 na 6400, a ponadto kupiłbym Msi Tomahawk, tym bardziej że jest cashback 100 zł plus wentylator za stówę i będziesz za 150 zł miał procesor o 400 zł droższy, czyli i5 6600k. Musisz tylko go podkręcić.

Link to post
Share on other sites

Zostałem przy dysku 128gb, śmiga jak szalony, jak będzie potrzeba to kupię większy kiedyś, budżet już panowie miałem  cieniutki, przez ten kurs dolara. jestem jak na razie zadowolony z dysku, system mi startuje w kilka sekund, komputer kupiony i już użytkuje, temat można zamknąć.

Edytowane przez lukasz272015
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...