Skocz do zawartości

Zasilacz be quiet! startuje po kilkunastu sekundach


Recommended Posts

Witam. Mam problem z zasilaczem be quiet! Dark Power P6 PRO 430W, a mianowicie gdy podłącze koma do prądu i naciskam power to komp się nie włącza. Muszę po podłączeniu odczekać kilkanaście sekund i dopiero włączać kompa. Gdy uruchamiam ponownie kompa wszystko jest ok. Czy to jest normalne, czy może zasilacz jest uszkodzony?

Link to post
Share on other sites

nieprawda, zasilacz i komp jest dobry. ja miałem tak samo z każdym zasilaczem. po prostu jak go odłączysz z gniazdka i podłączysz z powrotem, to nie uruchomi się od razu ponieważ zasilacz musi uruchomić transformatory i prostowniki i filtry i dopiero potem może podać napięcia do komputera.

coś jak silnik diesla - najpierw musi rozgrzać świece żeby zatrybił.

Link to post
Share on other sites

Ktoś słyszał o trybie bezpiecznego uruchamiania zasilaczy BQ? ;) Właśnie takie zachowanie jest jak najbardziej normalne po nagłym odcięciu sieci energetycznej. Kondensatory również muszą mieć czas na naładowanie i sprawdzenie własnych elementów nim podadzą napięcie na MB. Troszkę literatury proszę poczytać. :]

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

matis95 zasilacz masz dobry i niech tu nie farmazolą nie którzy głupoty :ciekawy: twój zasilacz ma zabezpieczenia odp. i jeśli trzyma napięcia to jest ok i nie ma się czym przejmować.Też mam be quiet! 750 ;) pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jestem drugim właścicielem tego zasilacza (od trzech tygodni). Poprzedni właściciel napisał:

Używany w domowym komputerze przez dwa i pół roku.
Nie był praktycznie wykorzystany bo podłączony do niego był tylko 1
dysk oraz napęd DVD (rzadko używany). Na komputerze nie grano w żadne
gry (tylko przeglądano internet), więc karta graficzna nie potrzebowała
aż takiej mocy z zasilacza.
Podłączony cały czas do listwy z uziemieniem, nigdy nie był narażony
na niekorzystne warunki pracy takie jak np. bardzo wysoka temperatura itp.
Więc mam nadzieję, że zasilacz mi jeszcze posłuży.

 

Mój komp to:

AMD Athlon 64 X2 5200+ (2x 2,7GHz)

GIGABYTE GA-M52L-S3P

GeForce 9800GTX 512MB DDR3

2GB Ram DDR2

Seagate Barracuda 7200.7 120GB

CD/DVD

be quiet! Dark Power PRO 430W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...