Skocz do zawartości

Recommended Posts

Prosze bardzo. Minuta szukania. Ja nie wiem ludzie jak wy szukacie
Za 1200
http://allegro.pl/huawei-p8-lte-nowy-titanium-grey-i5904941881.html
http://allegro.pl/huawei-p8-szary-lte-16g-i5907262773.html
Tutaj za 1250 ale 50zł to nie majątek
http://allegro.pl/huawei-p8-szary-nowy-salon-orange-i5907283544.html
A za 1300 to już ich jest multum

Link to post
Share on other sites

Honor za 1300. Teraz znowu powinny się pojawiać taniej. Przed świętami za 1200 już można było kupić
Wziąłbym go zamiast flexa. Jakoś mnie te wygięcie niezbyt przekonuje. W G4 nie jest taki duży i jest ok. Honor jest znacznie lepiej wykonany. Nie ma przegrzewającego się procesora. Może nie jest taki wydajny ale wystarczający do płynnego działania. W gry nie gram praktycznie oprócz jakiś prostych do zabicia czasu więc słaby układ graficzny mi nie przeszkadza.
Ten czytnik też jest mega. Mam G3 i już mnie ta nakładka nudzi. Zawsze coś nowego i ciekawego.
No i ten przycisk funkcyjny też mi się bardzo podoba. Powinno w każdym telefonie coś takiego być

Link to post
Share on other sites

P8 zamiast Z2, śmiech na sali. Ostatnio ogólnie sprzedałem Z2, strasznie tanio chodzą w porównaniu do możliwości.

Telefon ma bardzo dobrze zoptymalizowanego androida (w porównaniu do G3 to bosko, ale cóż - wymienna bateria robi swoje).

Wideo 4k wgniata w ziemię w porównaniu do FHD, zdjęcia też robi dobre (koniecznie w pełnej rozdzielczości i z własnym nastawem ISO - 100 - 200 MAX). Trzeba mieć do tego stabilne ręce - tu G3 wygrywa dzięki stabilizacji optycznej. Wideo - ostrość jest lepsza na G3, mniej artefaktów na Z2 (większy bitrate - w G3 nawet po modach max to 40mbps, w z2 to 55mbps), ostrość jest gorsza, choć ogólnie obraz robi bardzo dobre wrażenie - jak z dobrej kamery Full HD.

Powiem tak - gdyby nie to, że brak jest realnej możliwości wymiany baterii (i wydłużenia sobie przez to czasu działania) to bym nie wymieniał Z2 na G3. Z2 to najlepszy telefon Sony jaki powstał, Z3 jest lekko ulepszony, nowsze wersję to dno (głównie przez snap810).

W nocy aparat/kamera Z2 wymiata - dużo jaśniejszy obiektyw od G3 i dużo mniej ziarna.

Link to post
Share on other sites

Żaden śmiech na sali. Soc jest wydajny. Układ graficzny jedynie słaby ale nie każdy potrzebuje mocny jak np nie gra. Android na P8 działa świetnie. Do tego bardzo dobra nakładka i funkcjonalna. Ta od Sony wieje nudą i ikonki oraz widzety te same już kilka lat ale działa bardzo sprawnie tego nie można zarzucić

G3 po aktualizacji do 6.0 działa bardzo dobrze. Tak jak powinien od początku.

Co do zdjęć. Ostatnio z kolegami zrobiliśmy kilka zdjęć z tego samego miejsca. Były też w nocy. Mój G3, P8 i Z3 od kumpli . Z3 wyszły ponizej krytyki wręcz jak na tą klasę urządzenie no i cene. Wszystkie robione na automacie bo mało kto ma czas i checi się bawić w ustawienia manualne. Trochę się zdziwił bo myślał że jak ma 21mpx to zniszczy marne 13

A teraz wymienna bateria to niezbyt duży plus bo na niewymienna jest 2 lata gwarancji

Największy plus Z2 to dobry czas pracy na baterii gdzie G3 się może schować przez chora rozdzielczość ale co zrobić

Link to post
Share on other sites

Procesor jest mniej wydajny A15 vs A53... Na auto to kazdy z tych telefonow robi kiepskie zdjecia, ale rzeczywiscie wtedy g3 lepsze bo lepsza ma automatyke. Wiec to zaden argument bo wideo w ciemnosci i (nie zawsze bo g3 ma ois) tez lepsze foto. Ale duzo mniej ma ziarnista matryce bo wieksza od g3. A jak nie umiesz wykorzystac takiej zalety jaka jest wymienna bateria no to kiepsko u ciebie z mysleniem

Link to post
Share on other sites

Robiłem na wakacjach zdjęcia na auto i zastępuje mi już małego kompakty. Krajobrazy wychodzą świetne zwłaszcza z hdr

Co niby? Baterie sobie dokupić dodatkową? Sprzedasz z telefonem i nie masz a oryginał mało nie kosztuje. Ja wolę power bank kupić i mieć na lata. Dodatkowo telefony rozbieralne są gorzej spasowane i większość trzeszczy

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

30-40 zł tyle kosztuję oryginał, a nawet jeśli to nie jest oryginał to pasuję i ma w 90% taki samą moc.

Ja kupiłem sobie od chińczyków 8200mah, jak dobrze poszukasz są w fajnej cenie (~20$) i ma się 3x większy czas na baterii.

Oczywiście coś za coś - trochę gruby jest wtedy i ciężki, ale mi to nie przeszkadza - przynajmniej trzymam coś w ręce, tak samo jak Xperia Z2 dobrze była dla mnie wyważona. Z2 ma super baterię, ale jak padnie to szybko jej nie wymienisz na inną, aby dalej pracował/robić fotki/grać, a tutaj mogę. 2x 3000mah + 8200mah - 2 małe bateryjki do portfela jakby nie starczyło energii i można się nawet wybierać w góry, z taką pojemnością.

 

Co do zdjęć - chodziło, mi, że auto często dobiera zbyt duże iso lub zbyt mały czas naświetlania lub brak flasha (gdy jest potrzebny). Z G3 nadal można trochę wycisnąć instalując inną apkę do aparatu jak XcamLG np. i poustawiać kilka parametrów.

Jak ktoś ma bardzo stabilne ręce i robi fotki głównie w dzień, to XZ2 ma najlepszą szczegółowość i to jest fakt. Tylko najmniejsze wachnięcie rozwala zdjęcie (brak oisu i długie czasy naświetlania, oraz długi czas robienia zdjęcia w trybie 20mpx, który jest najlepszy do uzyskiwania najlepszej szczegółowości).

 

A powerbanki są (według mnie) dla dzieci ze swoimi psp, czy innymi zabawkami - jak korzystać z telefonu jak Ci się pałatają kable od powerbanku który musisz jeszcze nieść w drugiej ręce ? Wygląda to komicznie.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam telefonu którego trzymałem dłużej niż rok a praktycznie zawsze kupuje nowe więc żaden problem

Po 2 latach wymieniać? Moja Mama przez 7 lat miała oryginalna baterie w Motoroli V3 i trzymała jej tydzień do samego końca a kiedy to było. Teraz ma S2 w którym bateria jest ta sama od nowości i nie narzeka.3-4 dni trzyma

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie G4. Mx5 niestety nie ma wejścia na kartę SD a tylko 16gb wbudowanej pamięci. Kiepska sprawa. Gdyby nie to i by miał np 32gb byłaby ciekawa opcja ale w polskich sklepach jest niestety tylko 16. Szkkda bi ma Świetny design zwłaszcza te cieniutkie ramki po bokach, wykonanie i ekran

G4 to świetny smartfon praktycznie pod każdym wzgledem. Ma bardzo mało wad co się zdarza rzadko. Bateria jedynie średnia ale przy qhd nie ma się co dziwic

Zerknij jeszcze na Honora 7

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...