Skocz do zawartości

PS4 i PC czy warto?


Recommended Posts

Witam!

 

Mam dylemat, zastanawiam się nad kupnem PS4, ale zarazem posiadam dosyć mocny PC(parametry w mojej stopce), moje pytanie brzmi: czy w takiej sytuacji warto wydawać pieniądze na PS4?

 

Byłem posiadaczem wielu konsol w życiu równolegle z PC, jednakże do tej pory zawsze PC, jakoby "odstawał" technologicznie od konsoli i miałem kłopoty z grami na PC, w tym momencie nie mam żadnych problemów, mimo wszystko ciągnie mnie do PS4, ale jednak rozsądek przemawia aby odpuścić. Może ktoś z was miał podobny dylemat lub spotkał się z podobnym problemem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie :)

Link to post
Share on other sites

Ja poleciłbym Ci dokupienie gamepada do PC, będziesz mógł grać z wygodnego fotela, lub leżąc, zachowasz możliwość grania w "tańsze" gry na PC, będziesz miał lepszą grafikę niż na konsolach. A zawsze jak masz ochotę to możesz znowu przykleić się do myszki i klawiatury i być czysto PCtowym graczem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio stałem przed podobnym wyborem i jednak zdecydowałem się na kupno PS4 właśnie dla ex'ów. Konsolę mam od jakiegoś miesiąca i gra się wyśmienicie, a koszt starszych gier to około 50-60zł, które potem można sprzedać/wymienić na kolejne.  ;)

Link to post
Share on other sites

No właśnie ja PC już mam, jak napisałem na początku, a zastanawiam się nad dokupieniem konsoli aby mieć alternatywę do grania, fakt faktem w takie tytuły jak SW: BattleFront, BF4 czy CoD wolę grać na PC z racji używania myszki.

Link to post
Share on other sites

Miałem ps4 praktycznie na premierę. Ogralem co było a nie było tego dużo i sprzedałem.

Dla jakich exow? Uncharted czy the last of us? Póki co na remastation jest tylko bloodborne.

Poczekaj, kup pada i graj na pc. Wyjdą exy kupisz ps4 za mniejsze pieniądze.

Najbardziej denerwowalo mnie to wciskanie gier z poprzedniej generacji i pady które kiepsko trzymają baterie i 2 razy reklamowalem bo gumki z gałek się ścierały.

Link to post
Share on other sites

  • Until Dawn
  • Drive Club
  • Bloodbornbe
  • Killzone
  • Infamous
  • The Order 1886

 

i najbliższe potwierdzone

 

  • Uncharted 4: A Thief’s End
  • Ratchet & Clank
  • Deep Down
  • Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue
  • Until Dawn: Rush of Blood
  • Hellblade 
  • The Last Of Us 2
  • Persona 5
  • Tekken 7
  • Doa Extreme Beach 3
  • Yakuza 0
  • Paragon 
  • No Man's Sky 
  • Gravity Rush 2
  • Star Ocean: Integrity and Faithlessness
  • The King of Fighters XIV
  • Ace Combat 7
  • Detroit: Become Human
  • Gran Turismo Sport
  • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
  • Dreams
  • Horizon Zero Dawn
  • The Last Guardian
  • Nier: Automata
  • Nioh
  • WiLD

 

 

2 razy reklamowalem bo gumki z gałek się ścierały.

 

pady z pierwszych rewizji konsol 1004a/b tak miały

 

od 1116a/b juz tego nie ma a od niedawna sa jeszcze nowsze 1216a/b (tu poprawili też mocno konsole w środku) 

Link to post
Share on other sites

Ponad 2 lata na rynku i 6 exow w tym jeden udany reszta średnie. No man sky będzie też na pc co do pozostałych nie wiem. Tylko uncharted 4, TLoU2 i last guardian mnie interesuje i zapewne będą bardzo dobre.

 

Edytowane przez hvast
Link to post
Share on other sites

Dla Ciebie są bdb dla mnie nie. Ogralem większość i niestety nic nadzwyczajnego, masz ps4 to chwalisz, normalne. Jednak te gry na metacritic to zwykle sredniaki i tylko nudny infamous dobija do 80, the order ledwo przekracza 60, drive club przyjemny arcade szkoda że w 30 klatkach. Wyróżniającą grą jest jedynie bloodborne który posiada geenialny klimat podobny do nightmare creatures 2.

Nie ma żadnego strasznego wysypu nowych gier na ps4.

 

 

Link to post
Share on other sites

mam wszystko co służy do grania ;) ps4 xone pc Vite ps3 x360 ;)

i tak najlepszy jest Xone jak dla mnie (nie licze juz ps3 i x360 bo to już tylko z sentymentu trzymam)  :)

to dopiero są 2 lata - tak jak pisałem te platformy (PS4 i Xone) dopiero teraz zaczną się rozkręcać EX-ami bo zawsze tak się zaczyna po 2 latach 

 

a jakie to PC dostał Ex-y przez te ostatnie 2 lata ?

Link to post
Share on other sites

Undertale 93, Heroes of the Storm 86, Pillars of Eternity 89, Kerbal Space Program 88, Starcraft 2 LoTV 88, Homeworld Remastered Collection 86, Cities: Skylines 86, Rocket League 86 - to jest kilka gier z roku 2015 ze średnią ocen metacritic. Dochodzą do tego gry multiplatformowe w lepszej oprawie graficznej i częściej spolonizowane w 60 a nawet 144 klatkach i wyższej rozdzielczości. 

Miałem c64, nesa, virtual boya, psxa, ps2, ps3, psp, x360, ps4 teraz gram tylko na pc i jestem zadowolony. Oczywiście jak kogoś stać i ma CZAS najlepiej mieć wszystko co nadaje się do grania i ogrywać najlepsze tytuły. Jeśli mamy wybierać to już zależy od preferencji w jakie gry gramy, bo jeśli są to jrpgi wiadomo że nie pc, jeśli są to rtsy, moba, h&s czy mmorpg nie konsola. 

Dla mnie konsole były lepsze jak nie było patchy, podłączenia do internetu itp. Teraz gra na konsoli mi się instaluje więc nie ma dla mnie różnicy. Czasy psxa czy ps2 wspominam najlepiej. 

BTW nie sądziłem że może dojść do takiej sytuacji ale XONE póki co ma więcej i lepsze exy więc Sony powinno zewrzeć poślady i zapowiedzieć coś niezapowiedzianego x3. 

Jest dla mnie jeszcze jeden minus. Mieszkam w bloku, nie mam miejsca na masę konsol. Ostatnio naszło mnie na trylogie Bioshocka więc gram w 1, 2 teraz 3, dodatkowo na steamie lub allegro można znaleźć w naprawdę niskich cenach i jakości sporo wyższej od x360 i ps3. 

Link to post
Share on other sites

Rocket League nie jest ex'em na PC, Cities: Skylines również.

 

Reszta co podajesz to już kwestia gustu - mnie osobiście żadna z tych gier nie interesuje. A te tytuły w lepszych rozdzielczościach i w 60/144 fps to niestety ale zależy od sprzętu na którym się te gry odpala. Był już tu jeden taki pcmasterrace co pluł na konsole przed premierą wiedźmina po czym pytał się czy w 30fps pójdzie mu na jego drewnianym PC. Co kto lubi.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Gry na PS4 za to nie są kwestią gustu, każdemu muszą się podobać. :)

Niech każdy gra sobie na czym lubi bo gry a nie sprzęt są ważne. 

Edytowane przez hvast
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...