Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Jako,że przez ostatni zasilacz spalił mi się komputer, potrzebuje porady, jaki zasilacz wybrać do zestawu:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E7400 2.8GHz

Chłodzenie: Scythe Katana 3

GPU: Nvidia GF 8600 gt(za 3 tygodnie GTX 285)

RAM: 2gb

Mobo:Gigabyte GA-P35-S3G

 

Zastanawiam się nad dwoma (muszą one być dostępne w Warszawie, cena max. to 250 zł):

BE QUIET PurePower 530W L7

CORSAIR CX 500W

 

 

PS. Za jakiś czas(tzn około 2 miesięcy ) mam zamiar zmienić procesor na jakiś 4-rdzeniowy.

 

Pozdrawiam, Mateusz:)

Link to post
Share on other sites

Czyli mówicie,że zasilacz min. 600 watt? Okey, w takim razie zastanowię się nad tym OCZ . Czy inne zasilacze są też godne polecenia? Przekonałem się na własnej skórze,że nie można oszczędzać na zasilaczu, także szukam najodpowiedniejszego ;)

 

Pozdrawiam, Mateusz:)

 

EDIT:

 

A możecie polecić w tej cenie inne, tyle ,że wyłącznie w Warszawie?(muszę go kupić jutro/pojutrze)

Link to post
Share on other sites

Ale czy BE QUIET PurePower 530W L7 da radę temu zestawowi(już z kartą gtx 285)?Weźmy pod uwagę, że będę to wszystko podkręcał(kartę pewnie tylko trochę, za to mam zamiar mocno podkręcić procesor)

 

 

EDIT:

 

Czyli można spokojnie wziąć Be Quiet PurePower 530w do tego configu? Proszę o odpowiedź, bo im się dłużej zastanawiam, tym więcej nie wiadomych .

Link to post
Share on other sites

Nie znamy dokładnej specyfikacji Twojego sprzętu więc trudno jednoznacznie stwierdzić jak mocnego zasilacza potrzebujesz a wbrew pozorom wszystko jakiejś tam ilości energi potrzebuje. Wentylatory, dźwiękówka, diody... Ziarnko do ziarnka... Ponadto wspomniałeś, że zamierzasz mocno kręcić CPU a to odbija się na znacznym zwiększeniu zapotrzebowania na energię elektryczną.

Wobec powyższego myślę, że najrozsądniej będzie skorzystać z poniższego kalkulatora

http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

Gdy to zrobisz, sprawdź jaką realną moc oferują zasilacze, które Cię interesują i czy tym samym będzie ona odpowiednia dla kompa (wynik z kalkulatora mocy). Wynik z kalkulatora nie jest idealny w 100% ale myślę, że mimo to może okazać się bardzo pomocny.

Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc(błagam) Mam już wszystko oprócz zasilacza

 

CPU: Intel Core 2 Duo E8200 2,66(OC ile tylko się da:) )

Chłodzenie: Scythe Katana 3

GPU: Nvidia GF 8600 gt(za 3 tygodnie GTX 285)

RAM: 2gb

Mobo:Gigabyte GA-P35-S3G

 

Co wybrać?

 

CORSAIR VX 550W czy Be quiet! Pure Power L7-530W ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...