Skocz do zawartości

Wymiana platformy na Skylake


Recommended Posts

Witam, mam zamiar złożyć nowy komputer a w zasadzie zaktualizować, w tym momencie mam to co w sygnaturce.


Komputer ma być w zasadzie do gier ale także to postawienia labow wiec kilka wirtualek.


 


Nie mam określonego budżetu ale nie chodzi mi na pewno o wydanie 10k natomiast tak jak pisałem wcześniej chciałbym sobie od czasu do czasu pograć komfortowo w nowe tytuły w 1080p oraz móc pracować na tym samym sprzęcie w obrębie uruchomionych kilku zwirtualizowanych systemów serwerowych. Bez przerostu formy nad treścią.


 


Mam obudowę i zasilacz tak jak i resztę w sygnaturce więc myślałem nad wymianą platformy:


  • Procesor
  • Płyta główna
  • Pamięć
  • Karta graficzna

Chyba się już nastawiłem na Skylake i5 6600k i GTX 970 + 16GB RAM ale proszę o propozycje. Ewentualnie o doradzenie jakiej marki kartę graf, płytę i pamięci.


Link to post
Share on other sites

Podaj cenę jaką chcesz wydać na ten sprzęt.

6600k -1200zł

chłodzenie cpu ?

gtx 970 - 1400-1800 zł (zależnie od marki)

MOBO - ?

RAM - ~350ZŁ+

Jakieś preferencję co do marki płyty głównej i grafiki?

Pardon, nie doczytałem o budżecie. Masz tu już pewien rzut oka na ceny.

Edytowane przez korski
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje. Jeżeli chodzi o budżet to nie jest on określony, tak jak pisałem w poście chciałbym od czasu do czasu pograć w nowe gierki na 1080p ale komp głównie do pracy więc fajnie jakby był cichy.

 

Ta płyta od MSI fajna ale chyba wezmę czarną wersje MSI Z170A-G43 PLUS + Asus GTX 970 Strix bo ma hybrydowe chłodzenie.

Pozostaje wybór pamięci oraz jakiegoś chłodzenia na procesor.

Co do pamięci jest sens kupna kostek o wyższych taktowaniach niż 2400mhz ? Czy bez sensu przepłacać ? 

No i jakie chłodzenie proponujecie do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

W tej samej cenie 

 

1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236 1 x  Kingston 16GB (2x8GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

 

 

 

Plyta pod mozliwe SLI

 

Na poważnie myślisz o SLI GTX 970 pod FullHD ?

 

 

 

móc pracować na tym samym sprzęcie w obrębie uruchomionych kilku zwirtualizowanych systemów serwerowych

 

Nowy BIOS i OC 6700 za pomocą BCLK.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...