Skocz do zawartości

Chwilowy wzrost temperatury karty graficznej.


Gość

Recommended Posts

Witam!

Od kilku dni borykam się z pewnym problemem. Najczęściej podczas grania temperatura karty graficznej gwałtownie wzrasta wraz z obrotami wentylatorów. Trwa to może maksymalnie 5 sekund a potem temperatura wraca do normy. Udało mi się zanotować temperatury podczas jednej takiej sesji grania. Ostatnio instalowałem najnowsze sterowniki Nvidii i może one są powodem moich kłopotów?

 

http://i.imgur.com/GNC2QHr.png

 

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Intel Core I5-3470 + Fera 2

GPU: MSI TwinFrozr III GTX660

Zasilacz: XFX Core 550W

8GB RAM

System: Windows 10 64bit

 

Ostatnio instalowałem najnowsze sterowniki Nvidii i może one są powodem moich kłopotów?

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Witam!

Od kilku dni borykam się z pewnym problemem. Najczęściej podczas grania temperatura karty graficznej gwałtownie wzrasta wraz z obrotami wentylatorów. Trwa to może maksymalnie 5 sekund a potem temperatura wraca do normy. Udało mi się zanotować temperatury podczas jednej takiej sesji grania. Ostatnio instalowałem najnowsze sterowniki Nvidii i może one są powodem moich kłopotów?

 

http://i.imgur.com/GNC2QHr.png

 

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Intel Core I5-3470 + Fera 2

GPU: MSI TwinFrozr III GTX660

Zasilacz: XFX Core 550W

8GB RAM

System: Windows 10 64bit

 

Ostatnio instalowałem najnowsze sterowniki Nvidii i może one są powodem moich kłopotów?

Kolego tez dzisiaj zrobil aktualizacje sterow na swoim gtx 970 i nagle nic nie dziala, gry sie wieszaja w menu.....

okazalo sie ze po wgraniu nowych sterow procesor tego gf zostal ustawiony na 2000mhz a pamiec bodajze na 10 000mhz :)

Link to post
Share on other sites

Wróciłem do sterownka 359.00 i zobaczę, czy to coś zmieni.

 

Na tych najnowszych było tak: gram, wszystko jest okej i nagle słyszę, że wentylatory karty graficznej chodzą na sporo wyższych obrotach i temperatura wzrasta do 90 stopni po czym po paru sekundach wszystko wraca do normy.

Z ciekawości odkręciłem bok obudowy. Wentylatory karty graficznej nie kręcą się/czasem kręci się tylko jeden..

Link to post
Share on other sites
Wróciłem do sterownka 359.00 i zobaczę, czy to coś zmieni.

 

Na tych najnowszych było tak: gram, wszystko jest okej i nagle słyszę, że wentylatory karty graficznej chodzą na sporo wyższych obrotach i temperatura wzrasta do 90 stopni po czym po paru sekundach wszystko wraca do normy.

 

Z ciekawości odkręciłem bok obudowy. Wentylatory karty graficznej nie kręcą się/czasem kręci się tylko jeden..

Zainstaluj MSI AFTERBURNER i tam ustaw wiatraki od grafy.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj MSI AFTERBURNER i tam ustaw wiatraki od grafy.

 

Ustawiłem i bez zmian. 

 

Chyba problem z wentylatorem na grafice będzie, program pokazuje zero rpm dopiero przy 90st odpala. Bo na max napieciu sie dopiero rozkreca! Chyba że to jakiś tryb półpasywny, zobacz czy wentyle ruszają się

 

Ta karta nie ma trybu półpasywnego. Wentylatory teraz w ogóle się nie ruszają mimo włączonego kompa. Z godzinkę temu jak odkręciłem obudowę komputera to jeden wentylator chodził a teraz to w ogóle żaden nie działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...