Skocz do zawartości

Update PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lewiis,

Recommended Posts

Proszę o update komputera dla kuzyna, który gra głownie w cs go ,lol-a i planuje fife 16. Kwota która dysponuje to +/- 500zł. Jego monitor ma rozdzielczość 1680x1050. Teraz czas na jego sprzęt :

Procesor: Intel core quad q9400

Płyta główna: Asus  p5QPL-AM

Karta graficzna: ATI RADEON HD 5750
Ram: ddr2 3GB

Obudowa: jakaś stara dupna

Zasilacz: nie potrafił podać z nazwy ale jeszcze go poduszę i postaram się dopisać.

Napęd DVD ma i HDD też jakiś tam ma- sprawne więc zostaje.

 

Mam nadzieje, ze uda się coś wykręcić z jego skromnego budżetu.
Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Jak patrzę w specyfikację płyty głównej to ma 4x Sata , czyli dysk i cd-rom powinny być ok. W takim razie do zmiany jest procek, płyta, ram i karta graficzna, bo zasilacz mówisz że styknie do takiego i3-i5 i max myślę właśnie taki gtx 750ti?

Edytowane przez sokolosio
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. 

Mam trochę kaski (max 400zł) i chcę upgrade kompa mały zrobić. grafika i proc na razie zostają (i3 4130 i radeon HD 6850). bo nawet wiedzmin 3 chodzi na średnio wysokich wystarczająco dobrze. Ale... tu jest problem . Wiedźmin 3 zaczął się przycinać w mieście Novigrad (inne lokacje działają ok). Otóż niezależnie od ustawień zaczyna mi ścinać kiedy wchodzę w zabudowę (ale nie od razu, po jakichś 5 min grania). I wystarczy, że przestanę się poruszać i znów płynność wraca. Ruszę tylko myszką i znowu tnie. 
Podejrzewam, że chodzi o problem z doczytywaniem tekstur. Myślę, że powinienem ruszyć w takim razie ram (mam 4GB DDR3 1333) dołożyć do 8GB albo dysk ( HDD 400 GB SATA II 7200obr. hitachi) dokupić SSD na system i to co zostanie na gry). 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Fundusze ma chłopak marne 500zł + kieszonkowe 100zł na miesiąc, chciał kupować części po kolei i chować je w szafie..... co mu stanowczo odradziłem, bo nie ma to żadnego sensu. Powiedziałem mu żeby uzbierał chociaż to 1500zł i wtedy pogadamy. Myślę, że sensownie?

Link to post
Share on other sites

 

 

chciał kupować części po kolei i chować je w szafie..... co mu stanowczo odradziłem,

i bardzo dobrze zrobiłeś

 

 

Powiedziałem mu żeby uzbierał chociaż to 1500zł i wtedy pogadamy. Myślę, że sensownie?

w sumie tak... i w nówkach da się coś wygrzebać fajnego, a używana oferta na pewno fajna się trafi 

Link to post
Share on other sites

A jaką polecicie kartę graficzną (do 500zł)?

Ja po wielu dniach poszukiwań wybrałem na kandydatów Radeon R9 270X lub GeForce GTX 760.  Cenowo stoją podobnie. Wydajnościowo raczej in plus dla produktu ze stajni zielonych. Ale w konkretnym przeglądanym przeze mnie egzemplarzu geforce'a jest 1,5GB RAM, w r9 290 już standardowo 2GB. Jestem już prawie zdecydowany na geforce'a, ale to 1,5GB mnie trochę gryzie (szczególnie w związku z problemem, który opisałem wcześniej). No i dodam, że do tej pory byłem cichym fanem ATI/AMD :D

Czy może się zapożyczyć i kupić gtx 970 za 800 zł (cena super, ale to nad mój budżet. plus zaznaczam, że mam procka i3 4130 3,4GHz i nie ma szans na zmianę przez najbliższe co najmniej pół roku)

Edytowane przez kubacapo
Link to post
Share on other sites

Jak masz możliwość kupić gtx 970 z gwarancją za 800 zł - to się nie zastanawiaj.

 

edit

Po krótkim momencie naszła mnie refleksja, jak nie masz pewności, co do sprzedającego, to owszem zastanów się dwa razy, bo cena jest absurdalnie niska, jakiś haczyk musi byc. A może, to Twoja literówka i nie chodzi o gtx 970 :)

Edytowane przez greedycat
Link to post
Share on other sites

Nie kolego, nie literówka. Na początku się tak napaliłem, że już miałem zapożyczyć się i wysyłać kasę. Ale jednak przez olx trochę się boję. może by się zgodził na allegro lub za pobraniem. i do tego chyba do mojego proca nie ma to sensu i mojego monitora :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sorki, że odkopuje temat ale lepiej tak, niż zakładać nowy. Wszystko jest jak wyżej, tylko budżet uległ zmianie:
 

Proszę o złożenie komputera dla kuzyna, który gra głownie w cs go ,lol-a i planuje fife 16. Kwota która dysponuje to max1700zł-wyłącznie nowe części(zakup na raty). Jego monitor ma rozdzielczość 1680x1050. Potrzebna cała skrzynka.

Mam nadzieje, ze uda się coś wykręcić z jego skromnego budżetu.
Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...