Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bonnydirt,

Recommended Posts

Witam zastanawiam się która z płyt głównych będzie najlepsza do danego procesora, aby go troszeczkę podkręcić :)ASRock Z170 EXTREME4, MSI Z170A Tomahawk czy może ASUS Z170-A osobiście uważam iż każda jest ok, najbardziej podoba mi się ASUS, ale MSI też nie odstaje jeżeli chodzi o wygląd. Pytanie tylko czy asrock nie będzie najwydajniejszy?

Link to post
Share on other sites

Z tych co podałeś najlepszym wyborem będzie asrock extreme 4, ASUS Z170-A bym sobie darował płyta posiada tylko 5usb na tylnym panelu a dwa ma gorszy układ  audio, MSI Z170A Tomahawk jest to ulepszona płyta w zasadzie tylko kolorystyka się zmieniła względem MSI Z170A-G43.

 

Jeżeli chcesz coś od asusa to zastanów się nad Asus Z170 PRO GAMING

https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/, lub

MSI Z170A GAMING M3 s.1151.

http://proline.pl/?p=MSI+Z170A+GAMING+M3

 

 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok MSI raczej odrzucam :) zostaje więc Asus Z170 PRO GAMING i ASRock Z170 EXTREME4, wybrał bym asusa tylko możesz mi powiedzieć "bonnydirt" jak sprawuję się płyta jeżeli chodzi o podkręcanie czy to pamięci czy procesora 

 

Jeśli chodzi o oc to nie ma problemu z asusem, 4.5 ghz bez problemu osiągniesz nawet 4.6 jak będzie dobra sztuka cpu, o wyższych wartościach nie ma co myśleć bo ta płyta nie jest przeznaczona do ekstremalnego oc.

 

Dodam że sekcja zasilania została solidnie wykonana przez asusa posiada 10 faz, na fa­zę  dwa tran­zy­sto­ry MOS­FET do tego dochodzi technologia DI­GI+ Po­wer Con­trol (dokładna regulacja napięć i co za tym idzie niskie temperatury i wysoka sprawność układu), do tego masz SLI, CrossFireX świetny dźwięk audio i ps/2, i zadowalającą ilość wyjść na tylnym panelu.

 

Asrock extreme 4 to w zasadzie to samo, wiem że kiedyś były problemy z biosem w tym mobo i jakiś czas sie producent z tym borykał ale teraz z tego co wiem to po aktualizacji biosu jest wszystko ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...