Skocz do zawartości

Pytanie systemowe odnośnie upgrade'u zestawu


Recommended Posts

Witam, na dniach zamawiam ostatnie podzespoły do mojego zmodernizowanego blaszaka. Wymieniam - procesor (i7 6700k), chłodzenie (be quiet! dark rock 3), płyte główną (msi z170a gaming m7) i ramy (G.Skill DDR4 RipjawsV 2x8GB 3000MHz CL15). Resztę widać w opisie. 

 

Gdy złożę wszystko w całość to nic nie będę musiał robić z systemem? wszystko będzie działać czy będe musiał coś zainstalować? dane będą na dysku tak jak przedtem rozumiem?

Link to post
Share on other sites

Przy takiej zmianie nastawiaj się raczej na wgrywanie świeżego systemu. Wątpię żeby system wstał. 

 

to czyli co dane bym musiał nagrać na płytę przed upgradem? Bo za miesiąc jakoś dokupuję dysk SSD Samsunga 950 256GB i znów bym robił reinstall to mi się nie opłaca trochę bo niechce mi sie teraz tego wszystkiego nagrywac :( miał ktoś jakieś doświadczenia, że ten system jakoś się odpalił jednak ?

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie zmieniałem z AMD: ASRock 970 Extreme 3 v2.0 na Intel: ASRock Z97 Extreme 4 skutkiem czego - wydarzyło się absolutnie nic. System wstał, odinstalowałem co już było zbędne, oczyściłem rejestr i zainstalowałem co potrzeba :) Żadnych cudów, czy "crash'y" nie było...

Chwila moment i po krzyku :)

Link to post
Share on other sites

Nowa płyta główna oznacza, że nawet jeśli system wstanie możesz spodziewać się różnorodnych problemów i niestabilności. Tak jak napisał kajtek szanse by system wstał są bardzo małe.

 

W taki razie jutro wszystko muszę ponagrywać i jeszcze małe pytanko może troche nie wypada no ale trudno - nie reinstalowałem systemu jakieś 5 lat i jak Wy byście to zrobili na Waszym miejscu? Chodzi o kolejność...

Ja u siebie zmieniałem z AMD: ASRock 970 Extreme 3 v2.0 na Intel: ASRock Z97 Extreme 4 skutkiem czego - wydarzyło się absolutnie nic. System wstał, odinstalowałem co już było zbędne, oczyściłem rejestr i zainstalowałem co potrzeba :) Żadnych cudów, czy "crash'y" nie było...

Chwila moment i po krzyku :)

 

Dzięki za info :) Reinstala zrobie ale dopiero jak kupię Samsunga 950 M.2 256GB a po głowie mi chodzi żebym dokupił taki drugi za 2-3 miechy i zrobił z nich raid 0    ;P

 

Pozwala mi na to płyta główna która ma 2 wejścia m.2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...