Skocz do zawartości

LCD TV - kontrast dynamiczny, statyczny , max stopa ?


Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup nowego telewizora LCD 32", ale nie dysponuję zbyt wielką gotówką. Rozglądnęłam się za tańszymi modelami w porównywarkach cenowych i wybrałam Funai LT6M32BB i Panasonic Viera TX-32 LE7P. Podobna cena i parametry, oprócz kontrastu. Przy Funai'u podany jest kontrast statyczny 1500:1, Panasonic podaje max stopę kontrastu 7000:1. Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z tymi kontrastami? I który z nich jest w takim razie lepszy?

Link to post
Share on other sites

Wartość kontrastu podawana przez producentów to ściema jakich mało. Najlepsze modele monitorów EIZO mają realnie kontrast w okolicach 1500:1, a gdzie 7000:1. Przy tej kwocie zwróciłbym raczej uwagę na co innego. Ten Funai z tego co czytam nie jest zły. No i ma długi okres gwarancji, bo aż 5 lat.

Link to post
Share on other sites

Kilka zdan, mam nadzieje pomocnych:

1. nie wiem jak funai ale ten panasonic jest juz starym modelem (z 2007roku). ja bym szukal czegos nowszego

 

2. zawsze wiekszy kontrast to lepiej niz mniejszy (tylko zeby nie mieszac statycznego z dynamicznym). tylko powstaje pytanie czy wartosci podawane przez producentow sa prawdziwe... odpowiedz brzmi NIE;-)

 

3. za podana cene juz mozna szukac nowego TV w rozdz. 1920x1080. i znalezc taki, ktory ma najlepsza elektronike do przeskalowania obrazu do tej wielkosci

 

4. Ja kupowalem kilka miesiecy temu lcd 42 cale i stanelo na marce toshiba, glownie ze wzgledu na najbardziej naturalne kolory (dzieki matrycy IPS)

 

5. Jesli chcesz kupic tv lcd to nie obejdzie sie bez wycieczki po sklepach rtv, tylko w ten sposob sprawdzisz jak gra dany tv.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kilka zdan, mam nadzieje pomocnych:

1. nie wiem jak funai ale ten panasonic jest juz starym modelem (z 2007roku). ja bym szukal czegos nowszego

 

2. zawsze wiekszy kontrast to lepiej niz mniejszy (tylko zeby nie mieszac statycznego z dynamicznym). tylko powstaje pytanie czy wartosci podawane przez producentow sa prawdziwe... odpowiedz brzmi NIE;-)

 

3. za podana cene juz mozna szukac nowego TV w rozdz. 1920x1080. i znalezc taki, ktory ma najlepsza elektronike do przeskalowania obrazu do tej wielkosci

 

4. Ja kupowalem kilka miesiecy temu lcd 42 cale i stanelo na marce toshiba, glownie ze wzgledu na najbardziej naturalne kolory (dzieki matrycy IPS)

 

5. Jesli chcesz kupic tv lcd to nie obejdzie sie bez wycieczki po sklepach rtv, tylko w ten sposob sprawdzisz jak gra dany tv.

1. W tym miesiącu pojawiła się nowa seria LH7 od Funai. Jest to usprawniony model LT6 z lepszą matrycą i tunerem DVB-T w wersji MPEG-4, czyli zgodnej z obowiązującymi w Polsce standardami.

 

2. Słusznie zauważyłeś :)

 

3. W przypadku ekranu o przekątnej 32" nie ma najmniejszej różnicy, czy jest FullHD czy HDReady. Za mała powierzchnia żeby dostrzec różnicę.

 

4. Osobiścię wolę PVA, a w telewizorach to już w ogóle plazmy wiodą prym jeżeli chodzi o "naturalne barwy"

 

5. Tak, ale trzeba tu bardzo uważać, bo najnowsze telewizory, i zarazem te najdroższe, są podłączone do najlepszego sygnału, to i obraz jest piękny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...