Skocz do zawartości

Montaż Spartana HE923 - pytanko


Recommended Posts

Witam,

 

Dostałem świeży zestaw komp., ale mam zamontowane BOX-owe chłodzenie. Dokupiłem oddzielnie Spartana HE923 od Silentum PC.

 

Mam pytanko. Zdjąłem już boxowe chłodzenie i teraz widzę, że była już tam nałożona pasta - czy mimo to, mam posmarować Spartana znowu całą tubką?

 

Czy smaruję chłodzenie czy kładę na procek pastę?

 

Proszę o info - laik z tej strony. :D

Link to post
Share on other sites

Ścierasz starą pastę, tak długo czyścisz, aż szmatka którą czyścisz będzie czysta. Później nakładasz pastę, mało (wielkość ziarna grochu). Rozsmarowujesz ją po całej powierzchni proca (naciągnij torebkę foliową na palca). Stopkę coolera nie musisz smarować.

Link to post
Share on other sites

Severn, dzięks. Tak zrobiłem, choć dałem całą tubkę pasty, tak jak pisali w instrukcji, ALE...

 

... nie dałem rady tego zamontować - musiałbym użyć ogromnej, OGROMNEJ siły docisku, prostopadłej do procka i płyty, aby zaczepić górną zawleczkę - brakuje jej chyba z pół centymentra, nawet na silnym docisku. Boję się uszkodzić i złamać coś na płycie, w razie pęknięcia czy czegoś takiego.

 

Nie wiem, co zrobię z tym radiatorkiem, ale chyba zadzwonię do producenta, że badziew robi, którym można uszkodzić płytę główną...

 

Nałożyłem boxowy radiatorek na powrót.

 

Czy może ten Boxowy działać na tej paście, trochę grubiej nałożonej????? Czy nie przekaże wtedy ciepła?

 

EDIT: dodam jeszcze, że robię to na zmontowanym już zestawie - może jakbym miał gołą płytę w ręku, poszłoby pewnie gładko...

Link to post
Share on other sites

rozwiązanie nasuwa się samo, wyjmij płytę z obudowy i zobacz jak to się robi:

Widziałem ten filmik, i cóż z tego.

 

Odpowiedź też nasuwa się sama: gdybym się na tym znał, to bym nie zamawiał zmontowanego zestawu, ale sam go sobie składał. Nie mam takiej wiedzy i doświadczenia, aby sobie ot tak wyjąć płytę główną, gdy wszystko jest podłączone. Chyba to jasne, prawda?

 

Proszę kogoś o odpowiedź odnośnie tej pasty, o czym pisałem powyżej.

Link to post
Share on other sites

No nic Panowie - zdecydowałem się wyjąć płytę główną jednak, ponieważ przy pchaniu na siłę miałem jakieś złe przeczucia. Na wyjętej płycie faktycznie zakłąda się to super szybko i prosto.

 

Za parę minut odpalę kompa i zobaczymy, czy wszystko złożyłem do kupy prawidłowo. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...