Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie taktowania RAMów


Recommended Posts

Witam, mam pytanko jeżeli kupię ramy "G.Skill DDR4 RipjawsV 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15-15-15 XMP2" to one pracują z częstotliwością 3000MHz bez żadnego podkręcania i bez używania XMP?

 

pytam bo składam zestaw na początku stycznia:

i7 6700K (już posiadam)

MSI Z170A Gaming M7 (mam zamiar kupić)

 

słyszałem, że są jakieś problemy z XMP na tej płycie głównej czy wykorzystam te ramy na full tj. 3000mhz ? Czy lepiej wziąć jakieś 3200mhz ? 

 

i drugie takie małe pytanie czy na chłodzeniu- be quiet! Dark Rock pro 3 (mam zamiar kupić) wykręce procka na 4.5ghz? i czy cicho pracuje?

Link to post
Share on other sites

bez ustawienia XMP, będą pracować z którymś z profili JEDEC 2133MHz lub 2400MHz ( chyba że załaduje się automatycznie, choć wątpię ) 


 

 

i drugie takie małe pytanie czy na chłodzeniu- be quiet! Dark Rock pro 3 (mam zamiar kupić) wykręce procka na 4.5ghz? i czy cicho pracuje?
 

sprecyzuj o co dokładnie ci chodzi ? 

Dając odpowiednio wysokie napięcie to nawet 5 GHz będziesz mieć. 
Chodzi ci o temperatury przy 4.5GHz na i7 6700K, przy  be quiet! Dark Rock pro 3 ? 
to możemy ci jedynie orientacyjnie powiedzieć, bo zależnie od sztuki procesora, użytego napięcia, pasty, po temperaturę w pokoju, kończąc na obiegu powietrza w obudowie, temperatury mogą skakać po -/+ 10°C 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chyba będę musiał wziąć inne chłodzenie bo te Ramy mi się nie zmieszczą pod Dark Rock Pro 3, a chodzi mi aby podkręcić procesor na 4.5Ghz i żeby stabilnie pracował w stresie, więc jakie wystarczające i ciche chłodzenie byś polecił i jaką paste najlepiej do tych podzespołów?

 

fajnie by było gdyby to chłodzenie zmieściło mi się do obudowy Gladius 600 

  • Wymiary obudowy: 438 x 480 x 200mm (wys.x dł. x szer.)
Edytowane przez 3k0m1Ny
Link to post
Share on other sites

każde chłodzenie może być ciche, wystarczy ograniczyć obroty wentylatora, kosztem temperatury ( u mnie mam 600rpm przy pełnym obciążeniu i temperaturę max od 75-85°C na rdzeniach, to tylko dla wyobrażenia ) 

Dark Rock Pro 3, to dobre i ciche chłodzenie, nie mam zastrzeżeń. 

Co do pasty to nawet najlepsza nic nie da, jeśli źle nałożysz. 
do BQ będzie dołączona już pasta ( jak byś chciał coś lepszego, to już lepiej ekstremalnie, abyś zobaczył różnicę np : 
Coollaboratory Liquid Pro Ciekły Metal ( bardzo dobra wydajność, ale podobno szybko się starzeje, choć każda pasta się starzeje i każdą trzeba regularnie wymieniać ) 
GELID GC-Extreme

lub coś tańszego  np : 
ArcticCooling MX-4 lub MX-2
Zalman STG-2

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam identyczny zestaw i chłodzenie daje rade i jest ciche.. A ramy wystarczy rozebrać żeby się zmieściły pod chłodzenie.. Ja tak zrobiłem..

 

o fajnie, że napisałeś jednak bym musiał wybrać inne ciche i wydajne chłodzenie, ponieważ Dark Rock Pro 3 nie wejdzie mi do obudowy (Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 161mm) a (Dark Rock Pro 3 ma 163 cm) więc odpada. 

 

W takim razie jakie ostatecznie chłodzenie miałbym wybrać aby nie przekraczało 161mm wysokości oraz by mieściły się pod nimi ramy o wysokości 42mm...(G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3000MHz, CL15)

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem wodnego chłodzenia i mam obawy, że coś się wyleje - nie sprawdzi, wolałbym powietrzne. Nie jestem jakimś zapaleńcem OC ale jak kupuje się 'i7 6700k' to wypadałoby go podkręcić, interesuje mnie stabilna praca przynajmniej na 4,2Ghz. Nie chiałbym bawić się w zdejmowanie radiatorów z ramów, dlatego chciałbym wybrać coś odpowiedniego dla mnie a dodam, że maksymalna wysokość chłodzenia może wynosić 161cm i cena nie gra roli - czas podejmować decyzje za tydzień zamawiam radiator.

 

Na dzień dzisiejszy chyba wezmę "be quiet! Dark Rock 3", ponieważ spełnia wszystkie moje wymagania a Wy macie jakieś lepsze pomysły?

Link to post
Share on other sites

z wydajniejszych 2 wieżowych będzie ciężko, np coś tańszego SilentiumPC Grandis XE1236 ( niska, cicha i dość wydajna konstrukcja

Jaką masz obudowę ? 

 

Moja obudowa to "SilentiumPC Gladius 600", "be quiet! Dark Rock 3" to chłodzenie 1-wieżowe, tamten 2-wieżowy nie zmieści mi się do obudowy :(

Link to post
Share on other sites

z Crucial Ballistix Tactical CL8 2x4gb spokojnie brałbym Grandis XE1236  ( zmieści się do obudowy i ram też się zmieści pod chłodzeniem, ramy mają 35.60mm, a chłodzenie jest do 38mm  ) 


a będzie wydajniej od be quiet! Dark Rock 3

Link to post
Share on other sites

z Crucial Ballistix Tactical CL8 2x4gb spokojnie brałbym Grandis XE1236  ( zmieści się do obudowy i ram też się zmieści pod chłodzeniem, ramy mają 35.60mm, a chłodzenie jest do 38mm  ) 

a będzie wydajniej od be quiet! Dark Rock 3

 

Fajny jest ten Grandis XE1236 ale ja kupuję "G.Skill DDR4 RipjawsV 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15-15-15 XMP2" jak wspomniałem w 1 poście a one mają 42mm a nie chce zdejmować z nich radiatorów a nic takiego ciekawego 3000mt/s nie widzialem z takimi zegarami 15-15-15.

Edytowane przez 3k0m1Ny
Link to post
Share on other sites

a przepraszam, popatrzyłem na sygnaturę z rozpędu. co prawda zawsze można podnieść wentylator te 4mm, bo samo chłodzenie minimalnie zachodzi tylko na 1 slot ram-u ( który jest pusty ) 

lub zamocować ten pierwszy wentylator z tyłu radiatora ( przepływ powietrza praktycznie identyczny ) 

to nie tak, że się tego obejść nie da 
installed9.jpg

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję jednak "be quiet! Dark Rock 3" okazuje się być wydajniejszy oraz cichszy przy obrotach 1400rpm vs 1500rpm Grandisa..  ZOBACZ

 

Sam jestem zaskoczony.

Edytowane przez 3k0m1Ny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...