Skocz do zawartości

Nowy zasilacz i nowy monitor -> Crash drivera GPU?


Recommended Posts

Po około 2-3 tygodniach od spalenia się zasilacza dostałem nową sztukę, odpalam dziś PC, windows się ładuje, wszystko ładnie po czym gdy jest ładowanie pulpitu monitor wyłącza się ( nie ma sygnału DVI ).

 

Odpalam tryb awaryjny - działa, w rozdzielczosci 800x600 (mozna powiekszyc) wykrywa karte - pisze ze sterownik zostal zainstalowany, no nic wchodzę w menadzer urządzen odinstalowywuje sterownik i sciagam nowy - nawet potem probowalem przez Driver unistallera, po kilku probach, kilku blue screenach, i włączaniu od nowa na czarnym ekranie postanowiłem zrobic format - instaluje sterownik - pisze, że wszystko się zainstalowało, pc się resetuje i znowu to samo, patrz pierwsze zdanie

 

Sterownik sciagalem dwa razy -> http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64

 

po zainstalowaniu sterownika odpala się aMD gaming evolved i nawet tam jest napisane, że sterownik jest nieaktualny i prosi o instalację nowego chociaż właśnie został zainstalowany..

 

wyskakują takie obrazki

12431602_945799032166303_1546560324_n.jp

 

12434533_945797638833109_1000000743_n.jp

 

Próbowałem wpinać monitor do drugiego slota w karcie graficznej, bez skutku.. Czy mam ściągnąć starszy sterownik? Skąd? Na stronie AMD są tylko "najnowsze"

Specyfikacja PC w sygnaturce

Heelp :D

 

Z góry dzięki za chęci :)

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

Skoro zasilacz się spalił to w takim razie musiał uszkodzić kartę graficzną, bo jak inaczej wytłumaczyć te problemy?

 

Koledze jak się XFX spalił to razem z nim płyta główna reszta była sprawna.

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia..

Mogę jeszcze powiedzieć, że zasilacz był spalony ponieważ wystąpiło 400V w gniazdku (awaria prądu)

Mogło to jakoś wpłynąć na czytanie sterownika poprzez kartę graficzną? 

 

Kiedy instaluję stary sterownik: 12434186_946000445479495_1036783130_n.jp


Wygląda na to, że karta ma problemy z odczytaniem sterownika, zainstalowałem starszy, instalacja przebiegła pomyślnie, po czym reset PC i znowu brak sygnału. Iść z tym na gwarancję czy coś próbować?

 

Wrzuciłem na fora AMD https://community.amd.com/thread/194063

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

Jak już powiedziałem mogła się uszkodzić sekcja zasilania karty graficznej poprzez złącze 6-pin. Działa, bo działa, ale jak widzisz nie zupełnie.

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Jak się ma zasilacz ch...owej marki to takie rzeczy się zdarzają. W kompie zasilacz porządny to podstawa, a nie jakiś noname ( czyli g....)

 

sugerujesz że XFX to "ch...." marka? nowych rzeczy się dowiaduję :)

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

Akurat o XFX chodza różne opinie, jedni mówią że słabe mają zasilacze, jedni że nawet dobre. Ogólnie ja zawsze kupuje beQuiet, Chiefteca, Coolermastera i Thermaltake :) I nigdy jeszcze nie miałem problemu, czy mi prąd wysiadł czy było spięcie czy korki wysadziło, nie było żadnych skutków ubocznych, odpukać! :)

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

A ja już widuję chyba z 10 przypadek chodząc po różnych forach, że XFX zaczyna dołączać do tych bombowych z czarnej listy. Bo w każdym temacie jakim widziałem paliły się.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej dostałem nowy z gwarancji.. Spalił się bo dostał 460V a sam z siebie to raczej bombowy nie jest. Może kiedyś wymienię, narazie mam nowy. Tylko zostało mi czekać co powie serwis MSI na tą kartę, mam nadzieję, że dostanę zwrot kasy albo wymianę na nową.

Link to post
Share on other sites

Mój OCZ też dostał ponad 400 V i przeżył. Później dostał jeszcze piorunem, choć nie bezpośrednio, przeżył. Do tego jeszcze setki spadków i przepięć. Żywot skończył łagodnie bo po prostu przestał się włączać za pierwszym, no i pod koniec dawał 13 V.

 

Nic nie zepsuł, nie było ognia.

Link to post
Share on other sites

Obecnie czekam na zwrot kosztów wymiany/naprawy zepsutego sprzętu od właściciela linii energetycznej - wina leży całkowicie po jego stronie. Także, raczej nic nie straciłem - a w przyszłości, jeżeli będę składał PC - pomyślę o innym zasilaczu. :)

Link to post
Share on other sites

Mój corsair gs 700 ledwo ciągnie od asusa r9 390. Pod obciążeniem  mam na lini 12V 11.88.

Na pewno nie mierzyłeś miernikiem. Tylko on poda ci prawdziwe napięcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...