Skocz do zawartości

Dobranie zestawu do cada/inventora 3000 zł


Recommended Posts

Witam potrzebuje złożyć skrzynke do pracy w autocadzie/inventorze (nie wiem jak bedzie z innymi programami z tej rodziny). Skrzynka bez systemu. Mam monitor Samsung UE22C4000PW. Nie wiem jakie bede wykonywal projekty, ponieważ ucze sie pracy w tym środowisku. Możliwe, że z czasem bedą one zaawansowane.

Jeżeli da rade, aby na komputerze tez poszedł wiedźmin to bede szczesliwy, lecz pioryteten jest dla mnie cad.

Moge przekroczyć budżet do ok. 500 zł, ale w przypadku gdy to dużo wzmocni parametry komputery. Dodam, że nie chce zmieniać komputera co 2-3 lata.

 

Link to post
Share on other sites

Proponuje żebyś wypełnił

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

Witam. Podłączam się do temat :)

 

  • Zastosowanie komputera : Inventor, Creo, Solidworks itp. oraz gry (Wiedzmin 3) 
  • Maksymalna kwota : ~3000 zł (max 3500 zł)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Początek stycznia
  • Których części potrzebuję : Wszystkie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : RACZEJ nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : - 
  • Specjalne wymagania : Szybki i żeby Wiedźmin 3 działał dobrze (jeśli jest to możliwe)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : -

 

Edit: Ja potrzebuję do tego zestawu monitor, i jakąś sensowną klawiaturę. Jest możliwość dokupienia tych                   dwóch rzeczy na sam koniec (poza budżetem), czyli np. w lutym.

 

Mój typ monitora to: AOC 23'' LED i2369Vm (jeśli macie jakieś opinie na temat tego sprzętu chętnie je

                                                                         przeczytam) 

Edytowane przez xkrzysiekx2
Link to post
Share on other sites


  • Zastosowanie komputera : Nauka cada/inventora, głownie projekty 3d. Jezeli da rade połączyc to tez zagrałbym wiedzmina, jezeli nie to trudno, nauka jest wazniejsza.
  • Maksymalna kwota : 3000, chyba że ktoś mnie przekona że warto dorzucić 500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : styczeń
  • Których części potrzebuję : cała skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeżeli to ulepszy komputer to tak, lecz nigdy tego nie robiłem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung UE22C4000PW , nie wiem jaka jest rozdzielczosc
  • Specjalne wymagania : cad, inventor, projektowanie 3d
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : 1) http://www.morele.net/inventory/info/3FvkwG/   2) http://www.morele.net/inventory/info/znukAl/  to są propozycje moich znajomych, lecz ten z i7 ma mocno przekroczony budżet
  • Inne : nie chce zmieniać komputera co 2-3 lata

Edytowane przez michal199391
Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę oba koszyki są bardzo podobne. Ten Xeon to taki i7, ale z zablokowanym mnożnikiem, niższym taktowaniem i IGP. i7 jest odblokowany, także możesz go śmiało podkręcać no i tutaj Twoja decyzja czy chcesz do tego opłacać i się za to brać czy nie.

Link to post
Share on other sites

CPU bez sensu, Kingston V300 na Sandforce najgorszy syf, nieopłacalne GPU, przeciętny zasilacz bo są lepsze w tej cenie i RAM z 10CL
Zamiast przepłacać za tą i7 4770 lepiej wrzucić Xeona 1231v3 za 1150zł
Kiedy zamierzam kupić komputer? : Początek stycznia
 

Edytowane przez xFilipp1337
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...