Skocz do zawartości

Nowe częśći czy nowy PC


Recommended Posts

Witam nowych kolegów z najlepszego forum związanego z komputerami. Zwracam się do was z prośbą o udzielenie mi jak najlepszej rady z tym co mam począć ze swoim już 2 letnim komputerem. Niestety czas sprzętu w tym świecie leci bardzo szybko i jestem zmuszony coś ulepszyć a być może zbierać już na nowego PC'ta. Oto moj staruszek: http://scr.hu/12ct/7xs4x

Chciałbym grać w najlepszą grę w jaką udało mi się już poklikać - Wiedźmina 3. Niestety w świecie Geralta udało mi się zanurzyć w miernej jakości. Teraz czas na pytanie, co począć z moim komputerem? Jest sens modernizować mego strudzonego żywotem starca czy może zbierać już na jego zastępce? Jeśli warto jest w nim coś wymieniać to jaki element i ile by mnie to wyniosło? Już rozmawiałem z jednym znajomym(taki Seba z osiedla, który coś się niby zna ale zbyt wiarygodny to on nie jest) i powiedział mi, że teraz nic nie warto robić gdyż kurs dolara jest bardzo mocny i jeszcze ten wszechobecny klimat świąt również winduje ceny. Powiedział mi również, że jeśli wytrzymam jeszcze z pół roku pojawia się nowe technologie a będzie skutkowało to spadkiem cen. Powiedzmy, że moge wydać około 1000 polskich srebrników natomiast jeśli miałbym kupować nowego PC myślę żę mógłbym odłożyć z 4 tysiące lecz to dalsza perspektywa. Koledzy co robić jak żyć?

Link to post
Share on other sites

Kompa masz spoko, więc nie ma sensu składać nowego. Wystarczy wymienić kare graficzną na GTX 970 / R9 390. Tylko one nie kosztują 1000 srebników tylko troszkę więcej :) Jeśli jesteś w stanie dołożyć do tych kart to odczujesz mega różnice względem swojej karty. W nic innego bym się nie pakował. Możesz też zaczekać do premiery pascala i wtedy kupić kartę :)

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

możesz lekko podkręcić procka jak chcesz i dysk ssd i grafike zmienić na r9 390 ewentualnie 970 gtx ponieważ kosztują lekko ponad 1 tyś zł ale na długo starczają zasilacz powinien dać radę posiadam sam corsairaale vs550w ale na nim odpalałem 980ti dla testów i powiem że daje rade ;)

Link to post
Share on other sites

możesz lekko podkręcić procka jak chcesz

i5 4440 ma zablokowany mnożnik kolego

Powiedzmy, że moge wydać około 1000 polskich srebrników

Na Twoim miejscu kupiłbym teraz gtx 960 a z 970 się wstrzymał, w przyszłym roku premiera nowych kart graficznych i gtx 970 raczej nie dostanie wsparcia, 960 pewnie bezproblemowo sprzedasz i kupisz z nowej generacji. Reszta sprzętu mocna. GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100) Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

 

i5 4440 ma zablokowany mnożnik kolego

 

 

Na Twoim miejscu kupiłbym teraz gtx 960 a z 970 się wstrzymał, w przyszłym roku premiera nowych kart graficznych i gtx 970 nie dostanie wsparcia, 960 pewnie bezproblemowo sprzedasz i kupisz z nowej generacji. Reszta sprzętu mocna.  GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)  

 

Co masz na myśli z tym wsparciem? Jak to nie dostanie? Jeszcze długo Będą wspierane maxwele .nie wypisuj bajek...A co do autora,Bierz śmiało używaną 970

http://allegro.pl/asus-gtx-970-strix-dcii-oc-jak-nowa-komplet-i5876494093.html

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx970-oc-windforce3-4gb-ddr5-bcm-i5877906289.html

Może Ci się poszczęści i wyrwiesz tanio pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak już psacal się dobrze zadomowi, to porzucą. Na początku beda robić dobre wrażenie jak zawsze a potem narka ;) Oczywiście stery bedą wychodzić ale pascal z coraz to nowszym sterownikiem będzie wydajniejszy względem maxwelli bo nVidia juz nie będzie optymalizowac starych kart pod nowe gry. Standard u nich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...