Skocz do zawartości

GTX670 vs GTX760 vs GTX950


Recommended Posts

Niedługo kupuję SPC Vero m1 600w, więc na lajcie powinien pociągnąć nawet nowe karty graficzne. Nie wiem po co wsparcie skoro wypuszczają stery do wiele starszych kart niż GTX670 :P Obecnie używam GTX460 i pomimo braku wsparcia radzi sobie w wymienionych grach(na minimalnych 1080p). Amd odpada.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niedługo kupuję SPC Vero m1 600w

odpuść sobie, są znacznie lepsze zasilacze w tej cenie

 

 

Nie wiem po co wsparcie skoro wypuszczają stery do wiele starszych kart niż GTX670

przy czym nie jest to wsparcie jakociowo, btw. nvidia masowo zaniża sterami wydajność starych kart w nowych w grach  

Link to post
Share on other sites

Nvidia nie zaniża wydajności kart starszych generacji (bo na starych sterownikach nowe gry musiałyby działać lepiej niż na nowych, a takich testów w sieci nie ma) tylko po prostu karty Maxwell mają priorytetowe sterowniki, a programiści bardziej się do nich przykładają. Zresztą AMD oficjalnie szybko porzuca obsługę starszych układów graficznych. Teraz skupiają sie wyłącznie na GCN-ach i to też nowszych wersjach.

 

Co do Twoich wybranych kart (właściwie rdzeni graficznych) - GTX 670 jest trochę mocniejszy od GTX 760 (ta sama architektura) a GTX 960 (którego nie proponujesz) też jest minimalnie mocniejszy od GTX 760, tak więc ta karta odpada całkowicie. GTX 950 jest dobry pod tym względem, że obsługuje wszystkie przyszłościowe funkcje graficzne i na Twoim miejscu wybrałbym tą kartę. 

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, a jak ma się różnica wydajności GTX 950, a GTX 960 w grach? Czy skok jest na tyle zauważalny, że warto dopłacić do wyższego modelu? Zależy mi na graniu np. w GTA5 na chociażby wysokich ustawieniach 1080p60fps, mógłbym dozbierać trochę do tej 960, jeśli jest warto.

 

P.S Skoro spc to bieda, w co możnaby się wyposażyć w cenie powiedzmy do 230zł(ma podołać gtx960)?

Link to post
Share on other sites

Różnicy zbyt dużej w cenie nie ma pomiędzy GTX 950 a 960. Na twoim miejscu starałbym się upolować GTX'a 960 w wersji 4GB tak do 1000zł. Teraz są promocje na święta to popatrz po sklepach może gdzieś staniało.

 

Zasilacz hmmm osobiście korzystam z Chiefteca GPS-700A8

Wiem że zasilacz nie jest jakiś super ultra i nie ma jakiś bajerów itd. 

Działa, nie krzyczy ( wentylator ) i spokojnie zasila mi komputer.

Można go dostać w cenie około 220-250zł.

Możesz wybrać też ten zasilacz z mniejszą mocą przy gtx 950/960 powiedzmy że  500w starczy.

Ja osobiście jestem zdania że lepiej mieć troche ale to troche więcej watów w zasilaczu. W moim 700w ( 654 na lini 12v) wiem doskonale że mój komputer tego nie wykorzysta a zasilacz pracuje mniej więcej na 50-60%. Moim zdaniem to mu zapewni troche dłuższy żywot.

Spójrz jeszcze na Thermaltake SE 530w modular. Też dobra popularna konstrukcja która by spokojnie starczyła.

Link to post
Share on other sites

wystarczy nawet Corsair VS 450 wat, , i możesz resztę dożucić do  http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromoobecnie nie ma lepszej oferty.Cały zestaw powinien pobierać max 300 watt .

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...