Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Kandydatem do VI edycji "ulepszamy sprzęt benchmarkowców" jest firespace760

To było oczywiste :P chociaż nie byłem przy tym do końca...

Dziękuje wszystkim za głos na mnie

Moje gratulacje :o jesteś tytanem pracy na tym forum i wybór G.R.U.P.E. był strzałem w dziesiątke chociaż kolega _nick_ to też "maszyna" do pomagania innym.

Sukces jest narazie połowiczny ale już Ci życze nowych gratów :)

 

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę na to całe przedsięwzięcie o dziwacznej i śmiesznej nazwie "g.r.u.p.e" i się zastanawiam... Jedynym (z tego co wyczytałem jak dotąd, mogłem wiele ominąć) kryterium jest bycie "aktywnym" i "zasłużonym" - dość ogólnikowe podejście, gdyż bardzo ciężko jest ustalić kto jest najbardziej "zasłużony". Dla jednego będzie to ten z największą ilością punktów, dla drugiego ten który pisze najciekawsze recenzje, dla innego ten który po prostu pomaga ludziom w różnych tematach na forum. Odnośnie waszego obecnego kandydata "firespace760" - wybieracie go dlatego, że "pisze" dużo news'ów? Proszę was, zrobić kilka razy dziennie ctrl+c i ctrl+v nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem (ale to taka moja mała opinia ;]).

 

Odnośnie samej akcji "USB" - nie uważacie, że w pierwszej kolejności powinny być brane pd uwagę osoby ze "słabszym" sprzętem? Dopiero później patrzyłoby się na "zasługi" tej osoby. Wybaczcie, ale p35 i core2duo to dość dobra maszyna.

 

I tak na koniec dodam, ze najlepszym rozwiązaniem będzie "losowanie" osoby, której zmodernizuje się komputer. Pozbylibyśmy się wtedy wszelkich wątpliwości odnośnie tego czy zasłużył czy nie - po prostu miałby szczęście i szanse takie same jak inni uczestnicy.

 

To taki mój mały wywód. Teraz czekam na polemikę i/lub rzucanie bluzgami ;]

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę na to całe przedsięwzięcie o dziwacznej i śmiesznej nazwie "g.r.u.p.e" i się zastanawiam... Jedynym (z tego co wyczytałem jak dotąd, mogłem wiele ominąć) kryterium jest bycie "aktywnym" i "zasłużonym" - dość ogólnikowe podejście, gdyż bardzo ciężko jest ustalić kto jest najbardziej "zasłużony". Dla jednego będzie to ten z największą ilością punktów, dla drugiego ten który pisze najciekawsze recenzje, dla innego ten który po prostu pomaga ludziom w różnych tematach na forum.

W poprzedniej edycji naszym kandydatem był torture, który najbardziej udziela się na forum więc jak widzisz aktywność jest tu brana pod uwagę każda.

 

Odnośnie waszego obecnego kandydata "firespace760" - wybieracie go dlatego, że "pisze" dużo news'ów? Proszę was, zrobić kilka razy dziennie ctrl+c i ctrl+v nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem (ale to taka moja mała opinia ;]).

 

Gdyby tak robił to nie zostałby zaawansowanym użytkownikiem i jego newsy nie pojawiałyby się na portalu.

 

Odnośnie samej akcji "USB" - nie uważacie, że w pierwszej kolejności powinny być brane pd uwagę osoby ze "słabszym" sprzętem? Dopiero później patrzyłoby się na "zasługi" tej osoby. Wybaczcie, ale p35 i core2duo to dość dobra maszyna.

 

A co to ma być Caritas Polska? Każdy może wyjąć złomka z piwnicy i co by to dało? Prześciganie się kto ma starszego kompa.

 

I tak na koniec dodam, ze najlepszym rozwiązaniem będzie "losowanie" osoby, której zmodernizuje się komputer. Pozbylibyśmy się wtedy wszelkich wątpliwości odnośnie tego czy zasłużył czy nie - po prostu miałby szczęście i szanse takie same jak inni uczestnicy.

Było to już wałkowane. Redakcja nie może tego robić ze względów prawnych.
Link to post
Share on other sites

Odnośnie waszego obecnego kandydata "firespace760" - wybieracie go dlatego, że "pisze" dużo news'ów? Proszę was, zrobić kilka razy dziennie ctrl+c i ctrl+v nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem (ale to taka moja mała opinia ;]).

 

ehh kolego widać że nie wiesz jak czasem ciezko coś napisać...

Link to post
Share on other sites

@morfis2

 

A słyszałeś coś może o gościu "runio" ?!...

Tak oczywiście głosowanie i takich kolegów x1000 ;)

Tak patrzę na to całe przedsięwzięcie o dziwacznej i śmiesznej nazwie "g.r.u.p.e"

Zniose każdą krytyke tylko nie gadaj że nazwa jest śmieszna ;)

Ta nazwa ma swoje uzasadnienie wystarczy poczytać w odpowiednim miejscu.

 

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę na to całe przedsięwzięcie o dziwacznej i śmiesznej nazwie "g.r.u.p.e" i się zastanawiam... Jedynym (z tego co wyczytałem jak dotąd, mogłem wiele ominąć) kryterium jest bycie "aktywnym" i "zasłużonym" - dość ogólnikowe podejście, gdyż bardzo ciężko jest ustalić kto jest najbardziej "zasłużony". Dla jednego będzie to ten z największą ilością punktów, dla drugiego ten który pisze najciekawsze recenzje, dla innego ten który po prostu pomaga ludziom w różnych tematach na forum. Odnośnie waszego obecnego kandydata "firespace760" - wybieracie go dlatego, że "pisze" dużo news'ów? Proszę was, zrobić kilka razy dziennie ctrl+c i ctrl+v nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem (ale to taka moja mała opinia ;]).

 

Odnośnie samej akcji "USB" - nie uważacie, że w pierwszej kolejności powinny być brane pd uwagę osoby ze "słabszym" sprzętem? Dopiero później patrzyłoby się na "zasługi" tej osoby. Wybaczcie, ale p35 i core2duo to dość dobra maszyna.

 

I tak na koniec dodam, ze najlepszym rozwiązaniem będzie "losowanie" osoby, której zmodernizuje się komputer. Pozbylibyśmy się wtedy wszelkich wątpliwości odnośnie tego czy zasłużył czy nie - po prostu miałby szczęście i szanse takie same jak inni uczestnicy.

 

To taki mój mały wywód. Teraz czekam na polemikę i/lub rzucanie bluzgami ;]

tu właściwie nie ma co polemizować, bo wydaje mi się, że nie masz wcale racji; bluzgami nie będę rzucał bo raz, że nie uchodzi, dwa - nie o to chodzi

 

zaczynamy:

 

nazwa G.R.U.P.E. wcale nie jest śmieszna, jest to akronim

 

co do zasłużenia...jak sobie policzysz czas na napisanie jednego porządnego newsa i pomnożysz przez ilość newsów danego usera co ma ich dużo to zobaczysz, że bardzo dużo czasu spędza na tym zajęciu

 

zrobienie ctrl+c > ctrl+v nie jest problemem, ale zważając na to, że w większości źródłem jest fudzilla.com - nie można tego zrobić, trzeba tłumaczyć i ująć ładnie w słowa

 

ponad to - szybko by się można zorientować, że ktoś kopiuje, był nawet jeden przypadek, recki zostały skasowane a punkty odebrane;

nikt dla czegoś takiego nie zaryzykuje statusu zaawansowanego

 

aktywność na forum jest traktowana trochę po macoszemu, bo łatwiej jest naspamować 1000 postów niż zdobyć przynajmniej 500pkt.; czołówka użytkowników pod względem ilości postów generalnie nie spamuje

 

co do losowania...kiepski pomysł, gdyż podniosła by się wrzawa i tak, że wygrała osoba niezasłużona (bo w gruncie rzeczy na benchu więcej jest chyba osób - biernych userów)

 

słabszy sprzęt...jak ktoś już ciekawie napisał nie jest to konkurs "litujemy się nad sprzętem benchmarkowców"; za 3000tys. nie złożysz kompletnej platformy core i7, trzeba by było naprawdę ostro ciąć koszty, a jeśli ktoś nie ma kasy, to np. grafy-wąskiego gardła nie zmieni, więc przyrost wydajności będzie mocno ograniczony; dlatego lepiej wybrać kogoś, kto ma już jakiś zadatek na takową modernizację, np. mocny zasilacz, dobrą budę i dysk

są znane przypadki ulepszenia kompa bardzo słabego, ale w przypadku core i7 nie jest to możliwe, gdyż trzeba by było ~5tys. zł

to chyba na tyle (się rozpisałem ;) )

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Losowanie to imo najlepsza opcja. Oczywiście, zawsze się znajdą zazdrośnie zdesperowani krzykacze, ale to norma.

 

Skoro jest to konkurs dla wszystkich użytkowników forum (oczywiście tych spełniających kryteria, jak zestaw i 3 benchmarki) to nie uważacie, że każdy powinien mieć równe szanse na wygraną? Czy może chodzi o to żeby głosować na "grupę trzymającą władzę"? Wydaje mi się, ze człowiek oddający głos na "x" z dodatkowym uzasadnieniem wie co robi i nie potrzebuje porad jakiejś "grupy" na forum. A jeżeli ktoś nie wie na kogo głosować najlepiej niech nie głosuje - wtedy będą przeważać te "świadome" głosy (może trochę utopijne marzenie, ale warto próbować).

 

Tworząc taką grupę dajecie do zrozumienia, że inni użytkownicy (nie należący do grupy) są "ułomni" i należy im wskazać właściwą drogę (to wygląda trochę jak partia polityczna^^).

 

Wiem, że raczej nikogo nie przekonam do swojej racji, ale chciałem po prostu pokazać jak ja to widzę. Imo powinna panować "cisza wyborcza", bez zgłaszania swoich durnych kandydatur czy promowania "swoich" - każdy powinien sam się zastanowić na kogo zagłosować, bez patrzenia na "podpowiedzi" innych.

Link to post
Share on other sites

@morfis2

oczywiście, jest to konkurs dla wszystkich, ale dlaczego ma wygrać osoba, która ma 2 posty, poza tym zero udziału i zarejestrowała się dzień przed ogłoszeniem kolejnej edycji ;)

poza tym przy losowaniu...dlaczego ma być wylosowana osoba z core i7 975 + 2x GTX 295:?: (taką opcję też trzeba brać pod uwagę)

każdy ma prawo do swoich poglądów, Ty też (zakładam, że nie jesteś pozbawiony praw obywatelskich ;) ), ale imho nie masz racji

tak na marginesie...całkiem fajny avatar :]

 

@morfis2

 

nie jeździj po Firespace bo one nie robi ctrl+c i ctrl+v :]

Stara się bardzo i zasłużył. Jesteś tu krótko mało wiesz, więc proszę Cię powstrzymaj się trochę :P

masz rację, ale nie tylko firespace760 tak nie robi

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Akurat słyszałem dość często, że Fudzilla to niezbyt wiarygodne źródło , ale jak tam chcecie ;] Z resztą można sobie poradzić bez tłumaczenia z angielskiego, ale zostawmy już te sprawę...

 

@MikiS93

 

Akurat zwróciłeś uwagę na mniej ważną część moich przemyśleń. Pisałem głównie o samych mechanizmach. Uważasz, że stan obecny jest ok? (to chyba pytanie retoryczne...)

 

Jeszcze odnośnie wypowiedzi zeratul o tych "cięciach kosztów" i składaniu zestawów za 3k.

3000zł to dla ciebie mało? 90% ludzi marzy o tym, żeby taką kwotę przeznaczyć na samą "budę". Piszesz o corei7... Wydaje mi się, że nie każdy chciałby miec w domu grzałkę i wzrost rachunków za prąd o 50%. Wierz mi, za 3000zł można spełnić marzenia wielu użytkowników. I chyba o to w tej całej akcji chodzi, czyż nie? Wydaje mi się, że znalazłby się ktoś "zasłużony" ze sprzętem słabszym od core2duo na p35...

Link to post
Share on other sites

Ale każdy MA równe szanse... wszyscy którzy do tej pory wygrywali namawiali swoich znajomych do oddawania głosu, tworzyli własne, jednorazowe GRUPY. Teraz taką G.R.U.P.E. mają i aktywni użytkownicy... i wcale nie taką dużą (patrz osoba zdyskwalifikowana w ostatniej edycji).

Link to post
Share on other sites

@morfis2

wiem, sam bym chciał mieć kompa za chociaż 1500zł (patrz :arrow: mój profil), ale w edycji poprzedniej, obecnej oraz następnej Intel jako sponsor wymaga zainstalowania w modernizowanym blaszaku core i7

wobec tego na prawdę żeby z całkowitego szrota zrobić kompletną platformę core i7 trzeba ostro ciąć koszty

fudzilla, może i nie do końca wiarygodne, ale na ogół źródła info do newsów są zagraniczne

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@zeratul

 

W takim razie przepraszam, nie wiedziałem, ze intel ma tak wysokie wymagania.

 

Mimo wszystko nadal uważam, ze istnienie takich tymczasowych grup wzajemnej adoracji jest trochę nie na miejscu. Przyczyny podawałem już wcześniej.

 

I jeżeli miałbym głosować (ale nie będę, gdyż jeszcze nie "oswoiłem sie" z forum i praktycznie nikogo tutaj nie znam) to wolałbym, żebyś już Ty zeratul dostał tego i7 (ddr i s.939 to jednak inna półka niż core2duo). Ale tutaj patrzę wyłącznie na maszynę wiec....

Link to post
Share on other sites

@morfis2

ja nie jestem aktywnym użytkownikiem, więc nie mam szans na upgrade

ale są maszyny jeszcze słabsze niż moje (u mnie Crysis przy 1280x1024 na min. detalach chodzi bardzo płynnie), np. Kolega Junior - ponad 2 razy aktywniejszy ode mnie, maszyna dużo słabsza

poza tym user "grynkowski" stworzył grupę wzajemnej adoracji a nawet całą organizację (info w temacie o poprzednim USB w okolicach ogłoszenia wyników), więc G.R.U.P.E. nie jest czymś nie fair lub coś (imho)

a tak w ogóle to dzięki za ewentualny głos ;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nie mogę zedytować, ale napiszę jeszcze raz :) :

 

Kolega Junior - ponad 2 razy aktywniejszy ode mnie, maszyna dużo słabsza

 

ale żeby nie było za dobrze

 

GLOSUJCIE NA UŻYTKOWNIKA FIRESPACE760

 

;);):]:P:]:D

 

wiem, że to wbrew temu co piszę w temacie USB6, ale nie mogłem się powstrzymać 8-)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Odnośnie waszego obecnego kandydata "firespace760" - wybieracie go dlatego, że "pisze" dużo news'ów? Proszę was, zrobić kilka razy dziennie ctrl+c i ctrl+v nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem (ale to taka moja mała opinia ;]).

Wypraszam sobie tego typu oskarżenia. Proszę pokaż mi chociaż jednego newsa, którego skopiowałem.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...