Skocz do zawartości

"Buda" dla gracza+obróbka zdjęć do 5,5tys


Recommended Posts

Witam, po pierwsze chciał bym się ładnie przywitać żeby nie było, że tak od razu z pytaniem o pomoc, to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie złamałem żadnego punktu regulaminu :D Także cześć! i HALP :)

    Zastosowanie komputera : Gry, obróbka zdjęć
    Maksymalna kwota : 5-5,5tyś
    Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu tego tygodnia, maks następnego.
    Których części potrzebuję : tylko "buda"
    Czy będę podkręcać sprzęt? : rozważam taką możliwość po obejrzeniu filmów z UEFI z dobrych płyt głownych :D stąd być może przesadzona płyta w moim zestawie.
    Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1200 Eizo cs240 + ledowy tanioch Flatron  E2260 FHD
    Specjalne wymagania : posiadam kartę dźwiękową Xonar 2dx pod PCI-e co sprawia problemy z miejscem na niektórych płytach głównych, jeśli utrudnij złożenie nowego zestawu wyląduje na tutejszej giełdzie :)
    Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : może zostawię dysk Samsung HD103SJ jako magazyn, Xonar 2dx, peryferia.
    Własna propozycja zestawu :

Cooler Master 690 III Advanced USB 3.0         
CPU Be Quiet! Shadow Rock Slim BK010     
MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
MSI Z170A GAMING M5 s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 ATX SKYLAKE
SSD Crucial BX100 250GB SATA3     
Procesor Intel Core i5-6600k
Pamięć HyperX Savage DDR4, 16GB(2x8GB), 2400MHz, CL12

    Inne : Domyślam się, że zestaw jest totalnie przeinwestowany w pewnych miejscach, składam komputer raz na parę lat i zawsze ktoś mi w tym pomagał więc przyznam się bez bicia, że wybierając niektóre podzespoły kierowałem się trochę typowym "konsumenckim pędem" a także jakimiś starymi doświadczeniami, np wzmocnione porty PCI-e na tej płycie, do dzisiaj moja nie tak ciężka karta graficzna lekko zwisa na wspomnianym Xonarem co nie daje mi żyć, od takie pierdoły. Docelowo myślałem też nad dwoma dyskami SSD, jednym mniejszym pod system (typowe C:\) plus 250gb pod gry. Z ramami to totalnie strzelałem, ale pod lightrooma wypakowanego rawami, ew skanami z negatywów to 16gb to chyba mus? Chociaż hobby powoli odchodzi w zapomnienie więc nie jest to jakiś priorytet stąd foto na drugim miejscu w rubryce "zastosowanie komputera". Wszystko będzie chodzić na Win8 jeśli ma to znaczenie :)
 

Link to post
Share on other sites

Nie jest najgorzej ale faktycznie opłacalność tego zestawu nie jest najlepsza. Jak wygląda sprawa z zasilaczem. Ile kosztuje Twoja propozycja ? 

 

 

 

Docelowo myślałem też nad dwoma dyskami SSD, jednym mniejszym pod system (typowe C:\) plus 250gb pod gry.

 

Pomysł dobry ale i kosztowny. Pod 2D będziesz mógł z takiego HDD zrobić scratch disk ale nie wiem czy będziesz w stanie wykorzystać. Wydawać natomiast 400 zł za szybsze uruchamianie się gier .... no nie wiem. 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie nie wkleiłem zasilacza, myślałem o tym: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC. Co do dysku ssd pod gry pewnie masz racje, właśnie między innymi dlatego napisałem ten post, potrzebuje zdroworozsądkowego głosu, który wypunktuje błędy w logice i mojej filozofii składania tego kompa :D co do reszty stwierdziłeś, że faktycznie nie jest to zestaw zbyt opłacalny, proponujesz jakies poprawki? Generalnie chciałem, żeby ten komputer był dobrą platformą pod rozbudowe ze względu na różnorakie nowości które wyjdą w przyszłym roku (przynajmniej takie podpowiedzi słyszę tu i tam).

Link to post
Share on other sites

 

 

Cooler Master 690 III Advanced USB 3.0

 

W takiej cenie mamy obecnie Enthoo Pro czy Fractal R4

 

 

 

CPU Be Quiet! Shadow Rock Slim BK010   

 

Niewielka dopłata i masz Macho BW z 140 mm wentylatorem. Dobra wydajność oraz kultura pracy

 

 

 

MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

 

Tutaj dla przykładu masz http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=20585a w komputroniku może i jeszcze taniej. Jesteś 200 zł do przodu. Wgrywasz nowy firmware poprawiający RPM wentylatorów i wsio. 

 

 

 

MSI Z170A GAMING M5 s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 ATX SKYLAKE
 

 

SLI raczej nie planujesz. Spokojnie wystarczy MSI Z170A Tomahawk. Kolejne 200 zł zł do przodu. 

 

 

 

SSD Crucial BX100 250GB SATA3     

 

Warto zmienić na MX 200 przy małej dopłacie 

Link to post
Share on other sites

Super! Rozumiem, że wziąłeś na celownik obudowe z jakiegoś powodu? Obecnie mam porzednika tej wybranej przeze mnie i generalnie poza wymiana głównego wenta byłem zadowolony, przy wybranych przez Ciebie sądzać po opiniach chyba będzie podobnie :)

 

Co do chłodzenia to chyba najważniejszym parametrem są opinie ludzi więc zawierze bez pytania mimo, że jestem trochę estetycznym zboczeńcem i podoba mi się wykończenie bequieta (widziałem u kumpla:) ).

 

Karte EVGA szczerze mówiąc sam już zamieściłem w poprawionym koszyku, zastanawiam się czy zaoszczędzone dzięki waszym poradom pieniadze zachować na weekend czy może jednak dopłacić 100 i mieć evga w wersji ftw, warto? Z tego co wiem 970 maja swoje specyficzne wady (komentarze o piszczących cewkach pojawiają się znacznie częściej przy kartach innych producentów niż MSI o dziwo pod EVGA też dość często np. na morelach) i jeśli ta stówka miałaby zmniejszyć prawdopodbieństwo ich wystąpienia to dorzucam.

 

Dyski to kolejna oszczędność, na razie chyba skuszę się tylko na mniejszy SSD z polecanej przez Ciebie serii pod partycję systemową, to będzie mój pierwszy SSD i na pewno kompletnie z listy go nie wywale bo chce zobaczyć o co te całe halo :)

 

Sorki za "wybrzydzanie", upewniam sie przed ostatecznym kliknięciem, niezłe ceny na tym esc.pl tak btw.

 

EDIT:

Czy zasilacz i RAMy są ok? Zasilacz to oczywiście pozostałość po fetyszowej wersji koszyka - obudowa silent base 500 z wentami be quiet, chłodzenie na procesor i zasilacz także, jestem jednnym z tych co lubią mieć wszystko pod jednym sztandarem mimo, że to nie zawsze popłaca aczkolwiek chciałem zasilacz modularny.


Dzięki, wasze porady mi rozjaśniły trochę sprawę generalnie zmieniłem grafikę i mobo wd. waszych zaleceń, Dysk SSD na razie jeden jednak w wariancie BX i obudowa fractala, mimo wszystko rozluźniłem trochę budżet i kierowałem się w pewnym sprawach kwestiami "widzimisie" ale mimo wszystko po skompletowanie całego kompa ze wszystkimi potrzebnymi podzespołami nie uwzględnionymi w pierwszym poście jestem ok. 500zł do przodu. Dzięki za helpa temat można zamknąć o ile się tak tutaj robi :D

Edytowane przez SiepiacaLodyga
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...