Skocz do zawartości

Który zasilacz wybrać ?


Recommended Posts

Witam, doszedłem ostatnio do wniosku wraz z wami (na innym nicku) że grzanie się mojej karty graficznej ma źródło w za słabym zasilaczu. mam modecoma feel 400w i poprostu jak w cos gram szlak mnie trafia. Ale już zadecydowałem że zmieniam na nowy i markowy zasilacz.

Mój komputer to: AMD Athlon x2 @ 2.5ghz, 2gb ram ddr2, mobo asrock n68gsm, hdd seagate 250gb no i grafika EVGA 8800gts 320mb ACS KO. Zasilacz juz z pol roku temu siadal ale myslalem ze to wowczas byla wina psujacej sie karty 8600gt no ale teraz jest tak samo. Na zasilacz mogę wydać 150 zł z przesyłką. Poczytałem trochę o zasilaczach i doszedłem do wniosku że Delta 400w spełni bez problemu moje oczekiwania. Dobrze myślę? Macie jakieś lepsze propozycje dla mojego kompa? Liczę na pomoc. Poniżej umieszczam link do Delty:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-delta-gp ... 67761.html

 

Mam pytanie czy tyle kabli starczy mi do podłączenia obecnego zestawu? I czy dam sam radę go wymienić? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobrze myślisz: Delta starczy, kabli też starczy, a z wymianą nie bedziesz mial problemu - odłączenie, podłączenie kabli i odkręcenie, wkręcenie śrubek ^^

 

 

Ale mimo wszystko bardziej bym byl sklonny do tego seasonica co kolega wyżej polecił. Ma mocniejsze linie 12v co przyda sie przy wymianie karty graficznej :D

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycję lecz zastanawiam się nad Seasoniciem i Deltą. Korsarza nie chce bo używany a Chifetec to chyba(?) Delta a 400w mi przecież styknie. Aha jeszcze jedno, nie będę już nic zmieniał przy moim kompie także którą zasiłę brać?

Link to post
Share on other sites

Ten Feel powinien dawać radę. Zestaw z kartą może brać ok 320 W. Sprawność Feela na poziomie ok 70%. W sumie ze względów bezpieczeństwa wymień go :D Seasonic styknie ale lepiej tego Chiefteca zawsze masz zapas większy i zasilacz mniej katujesz.

Link to post
Share on other sites

Dobra to biorę Seasonica. Tylko uświadomcie mnie czy mam rację :D. W kilku poprzednich tematach pisałem na temat karty graficznej itd, 8600gt grzała mi się na pamięciach więc ja myślałem że to jej koniec i kupiłem 8800gts i nadal jak pogram 10min w CS 1.6 (!!!) zaczynają się lagi grafiki a z wentylatora leci chłodne powietrze tylko pamięci są gorące. Pisaliście mi że to wina zasiłki. Faktycznie to będzie wina zasilacza? Naprawde nie mam gorąco w pokoju itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...